1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş güvenliği uzmanı olabileceklere yeni meslek disiplinleri eklendi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. kokselcuk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93823
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ERGONOMİ OSGB
    Bakınız TIBBİ LABORATUVARLAR YÖNETMELİĞİ EK1
  2. kokselcuk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93823
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ERGONOMİ OSGB
    Saadet Hanım Bakınız TIBBİ LABORATUVARYÖNETMELİĞİ EK 1

Gıda ve Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeleri Üreten İş
    Yerlerinin Çalışma İzni ve Gıda Sicili ve Üretim İzni
    İşlemleri ile Sorumlu Yönetici İstihdamı
    Hakkında Yönetmelikte Değişiklik
    Yapılmasına Dair Yönetmelik
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2005/09/20050910-5.htm

Birde buraya bakın kaçtane biyolog var kaçtane kimyager var sonra adaletten bahsedin?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Temmuz 2013 ---

Laboratuvarda çalışma konusunda bakınız Tıbbi LaboratuvarYönetmeliği Ek 1

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2005/09/20050910-5.htm
    Gıda ve Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeleri Üreten İş Yerlerinin Çalışma İzni ve Gıda Sicili ve Üretim İzni İşlemleri ile Sorumlu Yönetici İstihdamı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Birde buraya bakın kaçtane kimyager kaçtane biyolog var sonra adaletten bahsedin???
  3. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    6331 in 8. maddesinin yürülüğü öne alınarak kamuda çalışan uzmanlara 1200 tl ek ödemenin önü açıldı... (torba yasa)
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bununla ilgili birşey paylaşmıştım. 6331'de 6,7,8 derken torba yasada 6,7 diyor, yani 8. maddenin dediğiniz gibi yürürlüğü erkene alınmış oluyor, benzer bir düşüncem var. fakat kamuda 3 yıl sonraya atıp bu maddeyi hangi amaçla öne aldılar halen muallakta.
  5. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    hemen açıklayalım kamuda üç yıl sonraya sadece kamudaki memurlar için ertelendi 4857 nin mülga 81 maddesine göre çalışanlar hariç yani işçi çalıştıran kamu kurumlarında iş güvenliği uzmanı görevlendirmek zorunlu zaten bizde görevlendirmelere devam ediyoruz. botaş teiaş dsi vb kurum için uzmanlar 1200 tl ücret alabilecek.....
  6. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

ayıp olacak belki ama b... çıkmasına da çok az kaldı (kusura bakılmasın lütfen )
  7. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çıktı deyin ayça hanım :) az kaldı demeyin
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu işte bir yanlışlık var, ya da benim bilmediğim birşey var, görevlendirmelere devam ediyoruz derken ne kastettiniz?
  9. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    TORBA YASADAKİ 6 VE 7. MADDENİN YÜRÜLÜĞÜ İLE İLGİLİ METNİ OKUYUNUZ 4857 SAYILI KANUNUN MÜLGA 81. MADDESİNE GÖRE ÇALIŞANLAR HARİÇ KAMU KURUMLARI DER. YANİ 4857 YE GÖRE İŞÇİ ÇALIŞTIRAN KURUMLARDA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI VE HEKİMİ GÖREVLENDİRMELERİ GEREKLİDİR. BİZDE TEİAŞ OLARAK GÖREVLENDİRMELER DEVAM EDİYORUZ. SADECE MEMUR ÇALIŞTIRAN KAMU KURUMLARI YANİ BAKANLIKLAR GİBİ BUNLAR 2016 YI BEKLİCEK....
  10. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Meclis kaç vardiye çalışıyor bilen var mı acaba :) Gece çalışmalarında çalışma saatlerine dikkat ediyorlar mı acaba? :)
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    konuyu araştıracağım, bu duruma göre bizim bu kurumlarda görevlendirmemiz yapılabilir sanırım, siz teiaş'ta mı görev yapıyorsunuz? rica etsem telefon numaranızı özelden verebilir misiniz görüşmek istiyorum?
  12. Ayşegül_Gürbüz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ülke olarak yaptığımız tek şey günü kurtarmak. Hep geçici çözümlerin peşinden koşuyoruz. Sevgili devlet büyüklerimizin de yaptığı tek şey bu. Acaba bir gün analitik düşünme yeteneğine sahip, gerçekten ileri görüşlü yöneticilere sahip olabilecek miyiz?

Bilmiyorum. Benim pek umudum kalmadı galiba :(
  13. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BEYEFENDİ BANA NERELERDE KİMYAGER NERELERDE BİYOLOG ÇALIŞTIRILDIGINI DEGİL ; SİZ BANA KADROLU BİYOLOGLARLA KİMYAGERLERİN SAYISINI SÖYLEYİN...SİZN SÖYLEDİGİNİZ YÖNETMELİKTE GIDA MÜHENDİSLERİ DE VAR ÇOGU İŞLETME KİMYAGER YERİNE GIDA MÜHENDİSİNİ TERCİH EDİYOR ZATEN
  14. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    "Torba yasaya koydukları madde ile Çalışma Bakanlığının teknik eleman olmayan sosyal müfettişleri de iş güvenliği uzmanı oldu. Nasıl olsa iş kazaları kader ve takdiri ilahi." Maden MO Başkanı Mehmet Torun

şu an bir araştırma yapacak vaktim yok görünce direk paylaşayım dedim...böyle birşey varsa hangi akılla yaptılar merak bile etmiyorum artık..bakanlık çalışanlarına emeklilik sonrası için bi kıyak daaha geçmişler
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    65 yaşında emekli olmuş ve direk B sınıfı verilmiş ve de evde oturup bi tomar para kazanan grubu genişletilmiş oldu..
  16. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aynen öyle yasaları kendileri yazdıkları için araya böyle şeylerde katabiliyorlar rahatlıkla.
  17. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Sosyal müfettişlerin uzman olma durumunu emsal göstererek ayaklanırsa eğer İİBF mezunları o zaman bittiğimizin resmidir :)
  18. Kaya Tanyel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    60628
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Helena Wood Art
    Temel bilimleri anlarım, mühendisleri anlarım, mimarlara pek anlam veremedim ama gene de anladık diyelim. iibf mezunlarını da işin içine katacak kadar da olmaz herhalde. Bizde bile bukadarı olmaz heralde. (müfettişlerde en azında birikim var eğitmen olarak iyi bence)
  19. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel

Şimdiye kadar olmaz dediğimiz her şey oldu. Bence de olmaması lazım ama olursa da şaşırmamak lazım. burası TÜRKİYE.
  20. Kaya Tanyel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    60628
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Helena Wood Art

yakında ilk okul mezunuda İSG uzmanı olur :)