1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı olan mühendisler

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve fguden tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak sizlere...
    Sadece iş güvenliği uzmanı olarak mı çalışıyorsunuz yoksa mühendislik işlerinizin yanında iş güvenliği uzmanlığını ek iş olarak mı yapıyorsunuz?
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Sadece iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum.
  3. İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışıyorum. Ek olarak ta asıl mesleğim olan Çevre Mühendisliği işini yapıyorum.
  4. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu konuyu şunun için açtım çevremden gelen tepkiler şu yönde hep, iş güvenliği uzmanlığı tek başına bir meslek değil ancak ek gelir için yapılan bir iş olduğunu söylediler hep, demek öyle değilmiş. sizlerden bir sorunun daha cevabını istiyorum, bende ağustos sınavı için kursa yazıldım ama şüphelerin bitmiyor bir türlü ben bu belgeyi alınca iş bulma imkanım olacak mı hemen, iş ilanlarına bakıyorum hep tecrübe istiyorlar ben nerede tecrübe edineceğim anlamadım. tecrübe kazandıran yerler mi var da ben bilmiyorum ?
  5. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OSGB ler neden böyle yapıyorlar peki, sonuçta bir iş kazası olsa onların başına patlamayacak mı? Bilginiz var mı acaba Fatih hocam OSGB ler tecrübesiz birine ne kadar maaş veriyorlar ve siz hiç çalıştınız mı OSGB lerde veya çalışan yakınınız var mı, bir gün olur bizde çalışırsak ne gibi sorunlarla karşılaşırız acaba?
  6. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yazıyorum ama kimse cevap vermiyor kafam o kadar karışık ki hocam, bir sürü sorum var ama danışacak kimse yok...
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    OSGB ler iyidir..ne verdiğinize bağlı ve kendinize güvenmede=para
  8. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bir sakin olun önce :) kim demiş se halt etmiş, sadece uzmanlık yapanlar var benim gibi ve bu benim mesleğim ,iş bulma imkanın değişken bulabilirsin bu öngörebilme durumuna,mesleki tecrübene,çevrene göre değişir..ki daha Ağustosa var bir sınavı kazan hele...
    Bu süreçte sorularını sor yine forumda biliyor isek yanıtlarız
  9. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir şey soracağım size tecrübeli olduğunuz için, bu iş için İngilizce bilmek gerekir mi ? yada ingilizce puanları işe yarar mı?
  10. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    ingilizce bilmek çok faydalı olur bir uzman için çalışmalarında,literatür araştırması yapabilir.Uluslararası firmalarda çalışabilir.
  11. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yok ben Türkiye de çalışmak için diyorum
  12. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    bende Türkiye de çalışırken demiştim
  13. fguden İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yani Türk firmalarda demek istedim
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yüksek lisans için doktora için aslında bu işi avrupadan alıp türkiyeye en iyisini otutturmanız için şart ingilizce..
  15. güzin yıldıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    meraba arkadaşlar.üyesi olmamız gereken bir oda var mı şu anda.bi yazı okudum odaya bağlı isg ler belli bi fiyatın altında çalışmayacaklarmış.sgk olaya el koyuyormuş.işvereni uyarıyormuş...
  16. Yusuf C. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BENDE 3 Ü Bİ ARADA :)
  17. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    nerde okudunuz bu yazıyı
  18. güzin yıldıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    TMMOB'den SGK'ya...
    TMMOB Yönetim Kurulu gerekli ve yeterli bir dizi örgüt içi toplantıyı gerçekleştirdikten sonra 24 Kasım 2012 tarihinde 110 no‘lu kararı aldı ve SGK‘ya "Kurumunuz ve Birliğimiz arasında imzalanan protokol gereğince, 2013 yılı ilk işe giriş bildirgesinde baz alınacak asgari brüt ücret, Orman, Orman Endüstri, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisleri (Meslek Yasası gereği daha önce ayrıca hazırlanmıştır) hariç 2.700 TL olarak belirlenmiştir. Uzmanlık alanlarında odalarınca belgeli çalışmanın koşul olduğu alanlar, arazi çalışmaları, mesleki deneyimin arandığı alanlar ile şantiye şefliği, sorumlu müdürlük, iş güvenliği uzmanlığı, yapı denetim elemanı, teknik nezaretçi, uzak yol kaptanlığı gibi hizmetlerde asgari ücret uygulanmaz. Bu durumda olan mühendis, mimar, şehir plancılarının ücretleri alınan sorumluluk gereği asgari ücretin üzerinde olmak zorundadır" şeklinde iletti.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Temmuz 2013 ---
    böyle birşey okudum