1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı olan mühendisler

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve fguden tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hurafe bunlar hem ne odası odamız yok ki senin bu bahsettiğin olay 10 seneden aşağı olmaz bence ki olsada tutmaz
  2. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    bence bu mühendisler odası gibi yerlere kayıtlı olanlardan bahsediyor uzman olarak odamız yokki bizim
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Hemen açıklamada Uzakyol Kaptanlığı nı da eklemiş çakallar. :D
  4. güzin yıldıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet oda yok. ve ben orman mühendisiyim. hariç diyor.nedir çektiğim ya rabbi bu meslekten :(
  5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel

Malesef iş güvenliği uzmanlarını bağlamıyor.
  6. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Abey, bana bi iş bulsana be abey :D Bi cv atalım bakalım :D
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Temmuz 2013 ---

3ü birine bağlı olarak dallanmış. Ona tam üçlü diyemeyiz, arap olabilir. Bilmem anlata bildim mi :D
  7. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    o okuduğunuz bildiğim kadarıyla tmmob ile bakanlık arasında imzalandı. uzman ile alakalı değil, mühendisler ile alakalı.
    aslı şu, sgk tmmobdan bilgi istedi, bir mühendis en aşağı kaç paraya çalışmalı diye. bu rakamı verdi onlar da. ama henüz resmi bişey yapmadılar. uzmanlık için değil.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Temmuz 2013 ---
    Aslında mühendis olan uzmanları bağlıyor ve bence sonunda iş ona varacak uzmanları da katacaklar
  8. güzin yıldıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bizim kursta hoca da öle demişti.devlet isg lerin ücreti konusunda bi genelleme getirecek.
  9. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    keşke getirse ve kşke uyulsa buna
  10. Ne olacak bu işin sonu?
  11. güzin yıldıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    inşallah yakın zamanda olur..
  12. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Taban ücretler çokta belirleyici olmaz. Serbest Maden Müh. yıllık ücretlerinde teknik nezaret için 1000 lira ister, onun dışında kabul etmez. Sen iş verene 1000 liralık fatura kesersin ama o sana 500 lira verir. Bu iş sadece bir teknik nezaret eğitimi ve sınavına bakar. Ortada bir çok isgci ve madenci var. Bunu makinacılar tesisat konusunda yapıyor. Yemişim taban puanı, 6oo0x16 maaş alan bir isgcinin taban ücrete ihtiyacı mı var ? İleri ingilizce, karakter, güler yüz, olaya hakim olma vs. gibi konularda taban belirlesinler. %90'nın cahil olduğu ülkede ( Aziz Nesin ) taban'ı böyle geliştirmek olmaz.
  13. Sadece İSG uzmanları değil hiç kimse yaptığı işten ücret almasın. İşveren çalışanın ücretini direkt devlete ödesin. Devlette bize bir hayat standardı versin. Örneğin yılda bir kere tatile gitmek, yemek içecek gibi temel ihtiyaçlar. Ulaşım ihtiyaçlarımızı ve diğer aklınıza gelebilecek tüm insanı faaliyet ve ihtiyaçlarımızı karşılasın. Böylece ücret meselesi, vergi meselesi vb meselelerde ortadan kalkar belki
  14. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Odalar mühendislere taban ücret belirliyor fakat bu bazı işletmelerde hala geçerli kılınamıyor ki işletmelerde zorunlu mühendislik geleli uzun bir süre oldu. En son odalar taban ücreti sgk primi üzerinden takip etmesiyle bir nebze düzeldi. Bunun yanı sıra bildiğim işletmeler var ki maaşı bankaya yatırıyor ertesi gün çalışandan geri alıyor ne yazık ki.
    İş güvenliği uzmanı olarak standart gelmesi için daha çok erken .
  15. Alper Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir kere İş Bulma ihtimalim var mı demeyeceksin.. İşini seveceksin ve sevdiğin o işi en iyi şekilde yapacaksın. Hangi mesleği yaparsan yap; Yapıyor gibi görünmeyip gerçekten O işi; kurallarına göre yapıyorsan, işsiz kalmazsın. Ben de, Mühendisim, İnşaat Mühendisiyim. İnşallah 18 Ağustos' da başarılı olup Belgemi alacağım. Belgemi alıncada İLK ÖNCELİĞİMİ İSG Uzmanlığına vereceğim... Sana Başarılar diliyorum.. Sen işini iyi yap İŞ gelip seni bulur. Tabii evde veya kahve köşelerinde oturup, Sonra bana gelip " Hani Ağbi, İş gelmedi... " deme de, ÇABA GÖSTER... Allaha Çok Şükür, ben hiç işsiz' de, Aç' da kalmadım...Yeterki Dürüst ol!...
  16. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş güvenliği uzmanlığı ve teknik nezaretcilik...
  17. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Hacı Baba, bu yorumu benim için mi yaptın ? Eğer öyleyse nerede çalıştığıma yada çalıştığım projelere bakmanı isterim. Sende Allah'a Şükretmeye devam edersin.
  18. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ona komünizm deniyor :)
    çok ideal ve ütopik ama malesef reel hayatta suistimal edildiğinden yaşayamıyor.
  19. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Mühendis olan uzmanlarıda bağlamıyor.TMMOB un bununla ilgili bir çalışması var.Kurulduktan sonra sadece mühendis,mimar olan uzmanların haklarını arama yoluna gidecek TMMOB içeriği gereği zaten tekniker,teknik ogretmen olanları kapsamaz.
    Bizi bağlayacak olan tüm uzmanların birlik olacağı oda dır.
  20. Bahsettiğim şey komünizmi andırsa da alakası yok. komünizm de iş veren olmaz.