1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı olan mühendisler

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve fguden tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    latife yaptım alınmayın lütfen,
    ama dikkatli inceleyin, thomas moore ütopyasındaki gibi
    sadece bir işveren katmanı var,
    o da genel müdürden farksız
  2. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    wuhuu!! izm'li kelimelerle tartışmayı seviyorum. Sayın Bülent Arınç RTÜK'ğü göreve çağırıp forumu kapatmasın ? VPN ile girmek istemem buraya. İlerici/Aydın Mühendis meslektaşlarım :D
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Temmuz 2013 ---

Tabi 1514'te adada geçen olayla şimdinin Kapitalizmine örnek vermek pek açıklayıcı olmuş. Yakında Platon'nun Erdemine ve Devletine gireriz. Tabi, benim gibi distopik değilseniz ^^
  3. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ooooo bu sohbet derinleşir, girip kafa karıştırmayalım
    sadece insanlar dispotik olur mu ? anlayışa ait bir sıfat sanıyordum :)
  4. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Güzel bir ayrım, tebrik ettim. Hanidir bu ironiyi görmüyordum ;) Sadece insanlar yada kavramlar distopik olur ama bir şekilde insana aittir. Sıfatlar, Hmm onlar her şeyin için. Akıllı yada Güzel gibi ^^
  5. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yukarıdaki TMMOB kararı mühendislik yapıp aynı zamanda Uzmanlık veya teknik nezaretçilik yapan mühendisler için geçerli olsa gerek. TMMOB'nin SGK ile yaptığı protokol güvencesiz mühendisler için çok iyi oldu ancak ne kadar takip edilebiliyor orası meçhul. ama yinede böyle bir protokol olması iyidir hiç yoksa sgk'sı o fiyattan yatar. İSG Uzmanı değilde Eskiki gibi İSG Mühendisi daha iyi bir isimlendirme olabilirdi bu şekilde bu protokol bizim içinde işlevsellik kazanabilirdi belkide..Oda İSG Komisyonundaki arkadaşlara bu konuyu ileteceğim...

birde şu devletin maaş verme olayı var; yasanın çıkarılmasında ki mantık yetersiz olan iş müfettişliği açığını yeni mühendisler alarak değilde piyasaya havale ederek İş güvenliği uzmanının üzerine yıkmak zaten...yasa tartışmaları yapılırken müfettiş yetersizliği, işyerlerinin denetlenemesi büyük yer kaplıyordu. denetleme yetkisini de bıraktı bişey kalmadı bari devleti de özelleştirelim bari derim ben :)

ha birde çayı çok severim...çay varsa umut da vardır umut varsa ütopya da vardır :)
  6. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Süper bir uslama ve bağlama çekmişsin. Hangi çayı seversiniz ? Seylon mu Yoksa Yurdun çayı mı ? Malum ona göre ütopya değişecek ya ;)
  7. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hopa'lıyım ben kaçak çay içersem tabiki çay para etmez :) 10 ton çayım var :)

Çay Erdal bakkalda içilir birde :)
  8. yunusata67 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    NİYE SORUYOSUN İLK ÖNCE ONU SÖYLE DE ONA GÖRE Bİ AÇIKLAMA YAPALIM
  9. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Konuya hakimsin aga :D Erdal Bakkala selam olsun. Bir demlik bitiresim geldi şimdi :D Ütopya yalan oldu, erdal bakkal işin içine girince :)
  10. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Yalan olur mu Erdal Bakkal umudun ta kendisidir :)
  11. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Tamam o zaman Erdal Bakkalı direniş temsilcisi olarak atayıp, bütün insanlığın yükünü omuzlarına verelim. Bizde burda, rahat rahat konuşalım :)
  12. ooo konu bakkala kadar gitmiş.o_O