1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve aykutcengiz tarafından 21 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. serpil havaoğlu Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    84390
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sem OSGB
    Yukarıda da belirttiğim gibi yönetmeliğin hatları çok net olmasına rağmen 'ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK İLETİŞİM MERKEZİ “ALO 170' aradım ve yönlendirmelerine göre bireysel çalışmalarımda sertifikayı da verebileceğimi hiçbir sorun olmayacağını söylediler. Sonuçta biliyorlar veya bilmiyorlar, bu kişiler yetkili. Üstelik fatura konusunda da sorun olmadığını kesmek zorunda olmadığımı imzamın yeterli olduğunu ısrarla söylediler. Ve ben de bu doğrultuda gideceğim. Ortada çok büyük bir bilgi kirliliği var. Ağaçla dallarının birbirinden haberinin olmadığı bir dönem. Ve sanırım rayına oturana kadar da böyle devam edecek.
  2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Kırmızı ışıkta geçmek yasak ama millet ÇATIR ÇATIRRRRR geçiyor
    gibi oluyor
  3. ARZU ASLAN DİKER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    BOĞAZİÇİ MOBİL SAĞLIK HİZMETLERİ
    biri diyo yasak...biri diyo yasak değil :)) doğruyu bilen kimse yok :))
  4. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    15 mayıs 2013 eğitim yönetmeliği madde 13
    ben bunu diyorum
    diğeri ne diyor?
  5. ARZU ASLAN DİKER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    BOĞAZİÇİ MOBİL SAĞLIK HİZMETLERİ
    Diğeri de alo 170 i aradım...eğitim verebileceğimi söylediler diyor :) ne büyük tezatlık :)
  6. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Alo 170 çok yanıltıyor
    beni de yanılttı zamanında
  7. Ramazan Topcu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaslar yarın bir gün alo 170 i dayank olarak gösterilemez, bence göstersek bile biz öyle bir şey demedik veya yanlış söylemişiz diyerekten kesip atabilirler. Yasalarda kanunlarda yazıyor denilebilir. sonra ileride basınız ağrımasınn... geri dönüşşü sıkıntılı olabilir. eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım ..
  8. Esra Fırat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba,
    Doğru konu olup olmadığından pek emin değilim. Sizlere bir sorum olacaktı. Az tehlikeli iş yerlerinin risk analizlerinde iş güv. uzmanı olma şartı aranıyor mu? bildiğim kadarıyla olması gerekiyor. Bir kaç uzman sorduk, ancak değişik yanıtlar aldık kimi olması gerekiyor kimi gerekmiyor dedi. Ayrıca bu iş yerlerinde iş sahibi belgesi olmasa da risk analizi yapabilir mi?
  9. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çalışan sayısı 50 ve üzeri ise gerekiyor
  10. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Yönetmeliğe göre Risk Analizini İSG uzmanının hazırlaması zorunlu değil,İşveren hazırlayabiliyor.Ancak şahsi görüşüm uzmanın hazırlaması çok daha doğru olur.
  11. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

izlesek mi ki ?
  12. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  13. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynı düşünce bendede haiz. mayıs ayına kadar iş güvenliği ile ilgili bütün kesimlerde çok güzel konular paylaşılıyordu. bende dail olmak üzere erkes ücum etti. ama inanın okadar başvuruda bulundum ama birtane bile mantıklı görüşmem olmadı sertifika 1 afta önce kursa geldi ama gidipte onu kurstan almak öncelikli işlerimin arasında olmadı merakta etmiyorum zaten. yolum düşerse alırım. belki ocak 2014 te bi işe yarar.
  14. Ali Ünal İSGforum Üyesi

katip programında atanmıssanız ılgıli egıtımlerı verebılırsınız
  15. Şöyle bir soru sorayım bende. Bireysel olarak isg katip üzerinden atanmak suretiyle 50 den az çalışanı olan az tehlikeli veya tehlikeli grupta yer alan bir firma ile anlaştık. 5 günlük sigorta primimizi yatırdı. Risk analizini, A.D.E.P. nı v.s. hazırladık, eğitimleri verdik. Daha sonra isg katipten sözleşmeyi iptal ettik ve başkaca firmalarla aynı şekilde yola devam ettik. Ücreti imza karşılığı elden aldık. Bu durum sıkıntılı olur mu? ( Bu durumda OSGB lerin vermiş olduğu fiyatlarla rekabet edebileceğimizi varsayıyorum).
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Risk Değerlendirmesini hazırlayan işverene raslamadım,Eğitim veren işverene raslamadım,Acil durum faaliyetlerini oluşturan işverene raslamadım,Sağlık raporunu hazırlayan işverene raslamadım..

Sanki 10 numara Tam ve profesyonelce risk değerlendirmesi hazırlıyorsunuz ve eğitimler veriyorsunuzda kaldı geriye imza atsam mı atmasam mı,yok işveren yapar niye imza atayım,yok osgb verirmiş eğitim bunlara takılmayın yeterki işi doğru yapın..Hiç İSG konuşmuyorsunuz..Uzmansan işinize hakimseniz yapın kısmi süreli sözleşme ve sözleşme hükümlerince çalışmalarınızı yapın ama doğru yapın.Kendinizi matbaa olarak görmeyin birde.

Konu:1 Risk Değerlendirmesinin Hazırlanması ve Uygulaması Nasıl Olmalı?

Konu:2 İş Sağlığı ve Güvenliğinin İçselleştirmesi: İletişim,İkna ve Eğitim.

Yukardaki konu başlıkları altında Bilgilendirme tarzı yazılarım olacak..Unutmamak için yazdım siz takılmayın..:)
  17. nermin turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    24605
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NARİNKALE OSGB
    tehlikeli sınıfta olan bir yerin risk analizini yaptım ama isg katip'e giriş yapmadık bunu yapmak zorunda mıyız, tam anlayamadım arkadaşlar konu ile ilgili kesin bilgisi olan lütfen beni aydınlatsın. teşekkürler
    Ayrıca bir sorum daha olacak. Risk analizine geçerlilik tarihi yazarken d.ö.f (düzeltici önleyici faaliyet)den sonra mı yazıyoruz?
    saygılar...
  18. sinan karaca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    son durak :D
  19. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

ben de bir kaç görüşmeye gittim ciddiyetsiz yaklaşımlar ve çok düşük ücretlerle karşılaştım ....canımı asıl sıkan şey ciddiyetsiz yaklaşımlar oldu açıkçası..
  20. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ocak 2014 e kadar daha kaç uzman olacak ?