1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve aykutcengiz tarafından 21 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    İSG işinin gelişmesi Çalışma Bakanlığının denetimlerine bağlı. Türk insanın yapısında "Yakalanana kadar kopya serbest " yaklaşımı var. Her konuda olduğu gibi ucuz çözüm yolları bulma peşinde çoğu işveren. Bilinçli işveren İSG işini gerçek anlamda uyguluyor , ancak sayıları az.
  2. Serkan Temel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14449
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    emin olun bu iş anlatılanlar gibi olsun denetlemeler olsun değil 2014 uzun zaman isg uzmanı açığı olur. çünkü düşünün 1000000 işyeri yeni tanışacak isg ile hadi bi uzman 5 işyerine baksın ortalama olarak ozaman 200000 uzman eder şu anki mevcut tahminlerime göre 25-30 bin civarı benin diploma 14449. sırayla imiş 18 mayıs sınavında aldım hadı 18 ağustos sınavındanda 30 bin kişi gelsin etti 60 bin (max) bunların hepsi bu işi yapmayacak hadi yaptı diyelim. biryerde bir sorun var demektir. yanı anlatılanlar gibi kapsama giren işyeri sayısını karşılayacak uzman bence yetersiz öyle görünüyor hatam varsa düzeltin lütfen. 2014 ola hayrola. ben ozamana kadar bi cacık olacağına inanmıyorum. çünkü işyerleri mecbur olmadan bu iş hayalden öte geçemez. saygılar