1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı sınavları zormuydu?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar geçen senelerden ve bu seneki iptalleri bol , zor sınavlar hakkında yorumlarınızı ve bilgi hazinemizi zenginleştirecek tartışmalara sizleri bekliyorum.
  2. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    18 mayis sinavina girdim. Acikcasi sinav sonu yaptigim degerlendirmede isg egitimi almamis bir insanin bile genel kulturu iyiyse ve daha onceden fabrika tecrubesi var ise rahatlikla 60-65 alabilecegini gordum.bu baglamda 18 mayis sinavinin is tecrubesi olanlar icin zor oldugunu soyleyemem.
  3. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Benim yaklaşık 10 yıldır iş tecrübem var.. 65 puanı oradan kaptım.. 4 puanda kurstan kaptım 69 la kaldım :)) Kursa yazılmadan önce geçmiş yıllardaki soruları çözdüm. 47 aldım. Kursa gittim birkaç güvenlik kültürü edindim :) Rakam arttı.:)

Şaka bir tarafa biraz çalışmak, kanun yönetmelik karıştırmak gerekiyor.. Mevzuat bilgisi önemli.

Birçok soru zaten yorumla yapılabiliyor.. Ama çalışmak lazım..

Saygılar..:)
  4. Kenan Ar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44666
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Tarkett Aspen Tic.A.Ş.
    Ben 21 Ekim Sınavına girdim sorular genelde kolay yapılabilecek türdendi. Soru mantığını anlamak ve devrik cümle yapısında gelen soruları kaçırmamak gerekiyor. Sınavdan çıktıktan sonra soruyu doğru işaretlediğini düşünen bir çok arkadaş yanlışa gitmişti. Soru türetecek çok fazla alan yok.Aynı soruyu tersten sordukları zaman cevabı bilseniz dahi kafa karışıklığına uğrayabiliyorsunuz.Bunu önlemek için konulara ve mevzuata hakim olmak gerekiyor. Zaten işimiz gereği devamlı hazır ve dikkatli olmamız şart.
    İyi Çalışmalar.
  5. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    eger soruları hazırlayan arkadaşlar yanlış soru hazırlamaz ise sınav yapılabilir seviyede.Ancak yanlış sorular olursa basınız belada:)malesef 68-69 la kalan arkadaşların sayısı oldukca yuksek
  6. ferit ceylaner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33090
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KARDEŞ HEKİMLER OSGB
    18 mayıs sınavına calismadan girdim 67 aldım.18 ağustos sınavı son hakkım olduğundan olabildiğince çok çalıştım ama malesef yine 67 de kalıyorum.ağustos sınavına hazirlanirken daha önceki yılların sınav soruları gordugumde 90 dan dusmuyordum.keza eğitim kurumlarinin hazirlamis olduğu deneme sınavlarında da öyle. Ama malesef ağustos sınavını hazırlayan komisyon öküzün altında buzagi aramamızi bekleyen türden soruları ile tamamen bizi nasıl düşüreceğini düşünerek soru hazirlamis.BU KOMİSYONUN AMACI bilgi olcmek değil tamemen insanları düşünmemiş anlaşılan.soruyu anlamak için akla karayı seçtik resmen.birde türklerden kopyalarini yapistirici yapmışlar sonra bir kısmını silip oraya ne geleceğini bulmamızi istemişler ama onu bile yüzlerine gözlerine bulastirmislar.ben soru hazirlasam onlardan daha kaliteli soru hazırlayacağıma eminim...resmen rezalet...
  7. Arkadaşlar merhaba ben ilk defa kasım sınavına gireceğim.kursumuz yeni bitti,ama çalışma metoduyla ilgili sıkıntılarım var.bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.
  8. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Emel Hanım önce teknik konulara calışın yönetmelik ve kanunlardan sonra bol bol soru çözün sıkıntı etmeyin nasıl olsa kazandırırlar :)
  9. dogan7 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18 mayıs sınavına ilk girişimdi 1 ay süre zarfında çok sağlam çalıştım 80 puan aldım ve sınava kazanmama en büyük yardım google olmuştur konuları incelerken bilmediğim çok fazla makine , terim vb şeyleri googledan arattım bana baya faydası oldu insan bilgiyi kendi araştırıp ulaşırsa daha akılda kalıyor
  10. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Yeni çıkan yönetmelikleri ezberleyen malı götürür.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Ekim 2013 ---
    Yönetmelikleri ezberleyin.
  11. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İyi mevzuat çalışan , dersleri iyi anlayıp ezber yapmadan mantığını kullanan herkes bu sınavı geçer . Olay bu kadar basit.Bu sınavı kazanmak Amerika'yı yeniden keşfetmek değildir arkadaşlar.
  12. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Çalışma hayatında yöneticilik yapan ve özellikle imalat sanayiinde çalışan bir yönetici olarak sınavda hiç zorlanmadım hatta basit geldi. İş hayatında İş kazaları ile iç içe olursanız ve kanunları ve yönetmelikleri bilirseniz sınavlar teferruatta kalır. İş Kanununu çalıştıkça ezberledik artık. Bence her arkadaşımız zamanla tüm kanun ve yönetmelikleri karşılaştıkça öğreneceklerdir.
  13. erkankayki İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87289
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Varyans OSGB
    18 Ağutos sınavı fena halde zordu.Daha önceki sınavlara göre soru stilleri de değişikti.Zaten genel başarı oranı da diğer sınavların çok altındaydı.Yeni sınava girecek arkadaşlar mutlaka bunu ggöz önünde bulundursunlar...