1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı sağlık nedeniyle 2-3 ay rapor alırsa...

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Hazım Can tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Hazım Can İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OSGB bünyesinde çalışan veya bu işi serbest olarak yapan iş güvenliği uzmanı sağlık nedeniyle 2-3 ay gibi uzun süreli bir rapor alırsa ne yapması gerekir? Bir de kontrol etmekle yükümlü olduğu firmayla ilgili ne gibi bir prosedür izlemeli?
  2. ilkeruzman İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63790
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Hep merak ettiğim ama cevabını bilmediğim bir soru bu. Veya senelik izin kullanırsa yerine kim hizmet verecek
  3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    osgb bünyesinde ekip olarak çalışan arkadaşlar birbirinin boşluğunu kısmi süreli de olsa doldurabiliyor
    lakin bireysel uzmanlarda biraz sıkıntı olabilir
    firma çalışanında da herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum
  4. ilkeruzman İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63790
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yasal olarak aylık 217 saat hizmet veriyorum 15 gün senelik izne çıksam 108 saatlik yerime hizmet veremeyeceğim. Bu iş yerleri ne olacak.
  5. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    o sorunun cevabını veren bu sorunun cevabını da versin. Ben osgb bünyesinde çalışıyorum ve osgb nin isg uzmanı benim, doğal olarak diğer uzman arkadaşların yaşayacağı iş kazalarından ben sorumluyum. Diyelim uzman arkadaşlar 50 tane firmaya gidiyor, şimdi benim bu 50 yere risk analizi yapmam gerekiyor mu? Ayrıca ben c sınıfıyım, c sınıfı çok tehlikeli yerlere eğitim veremiyor, ben osgb de çalışan a sınıfı uzmana eğitim verirsem geçerli olur mu o_Oo_Oo_O
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    A sınıfına kesinkikle eğitim ver bak O olur diğerleri sakat iş:eek:
  7. ilkeruzman İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63790
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ekip diye bir şey yok her koyun kendi bacağından asılıyor. firmaya ben izinli olduğum için hizmet veremezsem, işveren para ödediği halde hizmet almamış olacak ve bu izinli olduğum süre içerisinde benim firmamın hizmet süresi ne olacak, başka firmaların hizmet aldıkları süreden çalarak 30 günlük işi 15 güne sıgdırmammı gerekecek bence yasal bir durum değil, onun için bu meslekte mesai var ama izin yok.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Kasım 2014 ---
    erkan bey uzman arkadaşların karıştırdığı bir şey var uzmanın risk analizi yapma yetkisi var ama zorunluluğu yok ama işverenin risk analizi yaptırma zorunluluğu var bu risk analizini isterse başka uzmana yaptırır isterse de senden yapmanı ister. risk analizini yapıp yapmamak senin keyfiyetine kalmıştır. ama işveren risk analizi ekibi kurarsa bu ekibin içinde sende olmak zorundasın.
  8. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    sayın @serap altunkas
    (..osgb bünyesinde ekip olarak çalışan arkadaşlar birbirinin boşluğunu kısmi süreli de olsa doldurabiliyor
    lakin bireysel uzmanlarda biraz sıkıntı olabilir
    firma çalışanında da herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum..)
    yaptığım bu yorum için neden HADDİMİ BİLMEM gerekiyor anlayamadım
    rica etsem biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz
  9. yaşarsalur İSGforum Üyesi

c sınıfı bütün sınıflara eğitim verebilir diye biliyorum mevzuatta böyle bir ibare var mı uzman sınıfına göre eğitim diye?
  10. ramazanyilmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82742
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgblerin rapor durumunda yerine bakabilecek fazla veya boşta uzman bulundurduklarını sanmıyorum. onun için raporlu zamanlarda firmalara hizmet verilemiyor. ama fatura tam kesiliyor. gerekçe olarakta isg katipte hala hizmet verdiği ortaya atılır.
  11. serap altunkas İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21578
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kusura bakmayın sanırım yorumu okurken olmuş.özür dilerim.
  12. ilkeruzman İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63790
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    telden yazınca yanlışlıklar oluyor kusura bakmayın
  13. sebahatkhn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim de bir farklı bir konuda sorum olacak,
    Yorum akademide aşağıdaki yazıyı buldum, A sınıfı için de 5 yılda bir vize ve eğitim var mı?

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI BELGELERİ KAÇ YILDA BİR VİZE ETTİRİLMELİDİR?
    İş Güvenliği Uzmanları, belgelerini aldıkları tarihten itibaren 5 yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek Yenileme Eğitimi’ ne katılmak zorundadırlar. Yenileme eğitim süresi 30 saatten az olamaz ve belge yenilemesi için yeniden sınav zorunluluğu yoktur.