1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı staj alanı

Konusu 'Staj Rehberi ve İmkanları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. seyma guler İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kurumla irtibata gectim ama pak faydası olmadı siz bulacaksınız dedi... Ve öyle sistem geliştirmişler ki parayla staj yaptıralım diyen yerler bile var bir haftadır ugraşıyorum ama kabul eden yer olmadı.....
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet hep öle derler ama ben bulamıyorum derseniz bir yer ayarlarlar. Olmadı parayla da staj yapabilirsiniz.

Kendi büromu açarsam bu staj sorunun çözeceğim herkesin sözüm söz :)
  3. seyma guler İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bence dilekce verip sınavdan önce staj şartını kaldrtmak gerek gereksiz bi uygulama ..sınavdan sonra olması daha mantıklı
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    niye?
  5. seyma guler İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sınavı gecemedikten sonra bu 5 gunluk stajın ne önemi var ki hem coğu insan gitmiyo bile
  6. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    evet niye..?
    bitirme tezini vermeden mühendis diplomasını vermiyorlar
    staj eğitimin bir basamağıdır
    basamakları tek tek çıkmaz, atlayarak çıkarsanız çabuk yorulursunuz
  7. seyma guler İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben stajın tamamen kalkmasından yana degılım lutfen arkadaşlar yanliş anlama mehil vermeyelim sadece sınavdan sonra olması bana daha mantıklı geliyo dedim
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Niye gerekçe ne? Sınavım kötü geçtiyse hiç bir kuvvet bana o stajı yaptıramaz zaten :)

Gerekçeyi bekliyorum :)
  9. seyma guler İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sınavı gecen kişiye staj zorunlu olsun :) bu şekilde kimse gitmiyo bile imzayla staj yapıyoruz en azından sınavdan sonra olursa eger cidiyet daha artar belki :)
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bakın staj öğrenme sürecinin bir parçası. Gerçekten hakkını verip bir hafta yaparsanız öğreniyorsunuz. Bu size sınavda bir artı getiriyor. Tüm dünyada böyle zaten.

Bir öneri sunarken buna anlamlı bir gerekçe bulmanız lazım.

Yoksa bunun sonu yok. Sınavdan sonra, sınavdan 3 ay sonra.. vs vs.
  11. Ercan Gamze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugün bir firmayı aradım stajyer alıyor musunuz diye. 50 lira dedi!! ne için dedim. şu ana kadar 1000 stajyer aldık onlarla uğraşıyoruz, zaman ayırıyoruz diye savunmak istedi. Pazara dönüştürülmüş!
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yani staj işi angarya firmalar için para almasında sorun yok bana kalırsa.

Bir iş yeri açarsam herkes yanımda staj yapabilecek sözüm var :)
  13. Ercan Gamze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kişi başı günlük 10 lira. Daha sonra staj için herkes para almaya başlar. her yıl zamlanır birde. sonra bu olay bize normal gelir tabi. Biraz fedakarlıktan bişey olmaz. zaten stajyer gitmiyor şirkete. onlarında işine gelen bir durum bu. Bence stajyerlere para verilse yeridir. en azından yol parası :D
  14. Sultan SARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba Erkan Bey,
    Ben Marmara Üniversitesindeki iş güvenliği uzmanlığı kursunu tamamladım ancak staj yapabileceğim bir yer bulamadım.
    Yardımcı olursanız sevinirim
    Teşekkürler.
    sultansari@gmail.com mail adresinden bana ulaşabilirsiniz.
  15. Sultan SARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sultansari@gmail.com bulabiliyosanız maille ulaşablirsiniz..
  16. Oktay KARAASLAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ankara da İsg için staj yapabileceğim bi yer varmı?
  17. Yelda yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba,
    Benim 16-20 Aralık 2013 tarihleri arasında ki zorunlu stajımı yapmam gerekiyor.İstanbul-Avrupa yakasında ikamet ediyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Yelda YILMAZ
    yeldaylmaz4@gmail.com
    0506 926 99 40
  18. Esra ünal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İki yıllık iş güvenligi ogrencisiyim staj yeri arıyorum istanbulda
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Ocak 2014 ---
    İki yıllık iş güvenligi ogrencisiyim staj yeri arıyorum istanbulda yardımcı olabilirseniz sevinirim
  19. Mesut YALGIN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iyi çalışmalar, bilgisayar mühendisiyim. c sınıfı uzmanlık eğitimini 26 ocakta tamamlıyorum.
    kocaeli'de 27 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında 40 saatlik İSG stajı yapmam gerekiyor. ACİL yardımlarınızı rica ediyorum.

0506 269 09 70
    turkishseahawk@hotmail.com
  20. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Staj konusu benim icin o kadar faydali oldu ki firmanin risk analizi revize tarihine denk geldik 5 gün boyunca risk analizi yaptik ayrica firmanin isgb birimi vardi o denli ki 2 tam zamanli hekim 2 tam zamanli igu 5 destek elemani 1 laboratuvar 1 ambulans, 5 gün icinde 3 tanede iş kazası oldu yani kursun üstüne iyi bir tecrube oldu