1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi çalıştırmada, çalışan sayısı tespitinde nelere dikkat ediliyor

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Furkan Yavuz İlhan tarafından 10 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Furkan Yavuz İlhan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  2324
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Örneğin bir inşaat firmasının, 4 veya 5 farklı yerde şantiyesi mevcut. her şantiyede 10-15 personel çalışıyor. her şantiye için, ayrı bir sgk dosyası açılıyor fakat aynı firma adına. her şantiyedeki işçileri topladığınızda 60 işçi çalıştıran bir inşaat firması, nasıl hareket etmeli.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman

  haziran 2013 kadar;

  Risk analizlerini
  sağlık raporlarını
  sağlık güvenlik planlarını
  eğitimlerini kısmi süreli sözleşme ile uzman ve hekimle hizmetler alınmalıdır..

  haziran 2013 den sonrada her sgk sicil numaralı işyeri için işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı resmi atamaları bakanlıkça yaptırılmalı ve görevlendirilmelidir..

  Not: tehlikeli ve çok tehlikeli ve (10)- 50 kişiden az çalışan işyerleri işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü kanunun çıktığından sonra 1 yıldır..
 3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Yani; danışmanlık yapabilirsin, uzmanlık hizmeti vermene gerek yok,hazirana kadar firmanın böyle bir zorunluluğuda yok..
 4. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Arkadaslar yorumlara ve bilgilendirmelere dikkat edelim Hiç birsey yapmadan haziran 2013 ve sornasını beklerseniz meslegınız icabı sorumlulukalrınızı yerıne getırmemıs sayılırsınız. O yüzden bütün mevzuatları bir bütünn olarak ele almakta fayda vardır. Degısık mevzuatlardaki ilgili maddeler 6331 isg kanunu ile yürürlüğe giriş tarihina kadar kalkalacak made ve bendlerin uygulanmaları devam eder. İnsaat sektörüsün kişi sayısı az olsa da koordinatör atamaları saglık ve guvenlık planları, mesleki ve genel egitimler, muayeneler periyodik kontroller vs vs aynen gecerlılıgını korumaktadır.
 5. Ekrem Taşdemir İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  19480
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  şimdi çıkacak erteleme ile toplamdaki eleman sayısının 50 yi geçiyor olsa da her bir şantiye için kişi sayısı 50 yi bulmuyor hepsi aynı firmada çalışıyor olsada farklı sigorta dosyası olduğu için bu kapsama dahil mi olacak erteleme onlar içinde geçerli mi olacak??
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Haziran 2013 ---
  Risk analizlerini
  sağlık raporlarını
  sağlık güvenlik planlarını
  eğitimlerini kısmi süreli sözleşme ile uzman ve hekimle hizmetler alınmalıdır.. bunları yaptıktan sonra temmuz 2014 e kadar devam mı ?