1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi belgelerinin (vize) yenilenmesi işlemleri

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve sebahatkhn tarafından 4 Ocak 2019 başlatılmıştır.

 1. sebahatkhn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin Geçici 8 inci maddesi ve İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğin Geçici 9 uncu maddesi gereğince vize süresinin dolmasına 60 günden az kalan kişiler vize başvurusu yapabilmektedir. Lütfen mevzuatta belirtilen süreler içinde başvuru yapınız. Kalan süreniz 10 gün.
  A sınıfı İş güvenlik uzmanıyım. Herhangi bir firmada bu konuda çalışmadığım için vize hakkında bilgim yok İSG-katip'e girdiğimde yukarıdaki notu gördüm. Vize için nasıl bir işlem yapılmaktadır?
 2. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  Aşağıdaki yönetmelik maddesi hükümlerince iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimleri 5 yılda 1 vize işlemlerini yapma zorunluluğu bulunmaktadır.Vize işlemleri için sertifika yada dilekçe göndermeye gerek yoktur.E devlet üzerinden İSG-Katip sistemine girerek Başvurular yapılmaktadır. Sistem üzerinde Vize süresi belirtilmekle beraber 60 günden az kala başvuruları sistem üzerinden yapılabilmektedir.

  İSG katipte tanımlı olan iş güvenliği uzmanı,işyeri hekimi,diğer sağlık personelleri ve eğitici belgesi olan başvuruda bulunacak adaylar;

  • E-Devlet aracılığıyla İSG-Katip'e giriş yapınız.
  1.png

  • Kayıtlı kullanıcı Girişi Butonuna basınız.
  2.png
  • İSG-katip ana sayfasında Sertifikalar kısmına giriş yapınız.Sertifikanızı gösterdiği bilgiler kısmında basarak vize sürenizi kontrol ediniz.(60 günden az zaman kalmışsa başvuruyu sistem üzerinden yapmaya olanak sunulmaktadır.)Sertifikanızı seçerek vizeler butonuna basınız.

  3.png

  • Ekle butonuna basınız ve çıkan pencerede kayıt butonuna basınız.
  5.jpg

  • Başvurunuz sistem üzerinden kayıt altına alınacak ve 1-2 gün içinde sistem üzerinde 'Banka bildirimi gerçekleştirildi' şeklinde yazı gösterilecektir.
  4.jpg

  Her yıl belirlenen belge vize ücretleri,Yukarıda bildirim geldikten sonra, iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü'nün Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına para yatırılacak.Yatırılacak Tutar Banka sisteminde görülecektir.

  Bankaya yatırma esnasında dekontta Belge sahibinin Tc kimlik numarası ve sertifika sınıfı ve numarasını belirtmesi gerekmektedir.
 3. Mehmet Ali Sağlam İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 4. sebahatkhn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkür ederim
 5. harika solmaz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  72576
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Vize ücretini yatırmakta 2 gün geçikmişim ne yapmam lazım