1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi süreleri artacak acaba işveren ve osgb'ler önlem aldılar mı?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Odatesi tarafından 13 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Odatesi İSGforum Üyesi

2. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erteleme olmaz...
  3. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    İş Sağlığı ve Güvenliğinde zamanların artması demek İş Sağlığı ve Güvenliğine verilen önemin arttığının, iş kazalarının önlenmesi için herkesin üzerine düşeni yaptığının bir göstergesi olacaktır. Bu nedenle bakanlık olarak üzerine düşenin yaptığını göstermek istiyorsa, alınan karara uyulmalı ve 01.01.2016 'da belirlenen zaman artışları yapılmalıdır. Pişmiş aşa su katmanın gereği yok.
  4. Levent ACAR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Herhangibir OSGB
    Maden sektörü için özellikle exproof sistem zorunluluğunun tarihini öteleyen bir bakanlığımız olduğu sürece şimdi de bir erteleme olursa hiç şaşırmam. birileri bakanlığa sözünü - ricasını uygulattığı sürece ...
  5. Stility İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Raat olun raat. Süreler artırıyor. Buraya sinsice girip gündem oluşturanlar avcunuzu yalayın:)
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    katılıyorum
  7. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Sanıyorum Ocak ayında yönetmelikte değişiklik yapılarak uzatma gelecek bende çok hoşnut değilim bu durumdan ama aldığımız haberler o yönde :(
  8. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80759
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Vakıf Üniversitesi
    Mantıklı düşünme çerçevesinde 01.01.2016 itibarı ile işleyiş devreye girdikten sonra geri dönüş olmaması gerekir.
  9. Stility İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Orkun Dalyan nerden duydun varmı kaynağı ? Herkes birşeyler duyuyor. Kulağınızla duymadığınız gözünüzle görmediğiniz şeylere inanmayın. 1 hafta önce iş baş müfettişi denetime geldi. Bu konu hakkında bilgi almak istedim ve aksine bir çalışma yok dedi. Bu demek oluyor ki yönetmelik devreye girecektir. Olumsuz gündem oluşturmayalım. Kaynağı olmayan haber ve duyumlara itibar etmeyelim.
  10. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Bildiğiniz gibi burası İş Güvenliği bilgi paylaşım platformu. Kesin bir bilgi olmasa yalandan yazı yazacak değilim senelerdir bu platformdayım. İnanıp inanmamak tamamen sizin tercihiniz , bende uzatma olmaması taraftarıyım fakat aldığım bilgi uzatma olacağı yönünde bu bilgiyi paylaşma ihtiyacı hissettim.;)
  11. ibrahim5559 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bir ileri adım atılıyor. sonra ikji geri adım.
  12. Stility İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İstediğiniz şeyler üzerinden paylaşım yapın o zaman. İstemediğiniz şeyler üzerinde değil. Şu millete prim vermeyin.
  13. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    öğrendiklerimizi paylaşmayalım mı ?
    Sırf istiyoruz diye o yönde mi paylaşım yapalım ? :rolleyes:
  14. Stility İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Orkun tecrübeli uzmansın sana ne yapacağını ben mi söylemeliyim. Sen yapman gerekeni biliyorsundur. Düşüncelerinin peşinde git madem süreler artırılsın istiyorsun. Aslı olmayan haberleri paylaşma diyorum. Gerisi sana kalmış rastgele.
  15. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Ben anlatamıyorum herhalde sürelerin uzatılmasını istemiyorum ama sağlam bir kaynaktan uzatılmasıyla ilgili bilgi aldım diyorum ve bunuda paylaşma gereği duydum
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu gibi duyumlara pirim vermeyin,sanal gündem yaratılarak osgb'ler bu işden nemalanarak acaba bakanlık geri adım atarmı düşüncesi yaratılmak isteniyor.1 yıl'a yakın geçiş süresi verilmiş ve ciddi toplantı ve de araştırmalar sonrasında bu saatlere karar kılınmış ve yönetmelikte değişiklik yapılmıştır.40 dk sayısını değiştirmek için değişiklik yapmak ve bunun için 1 yıl beklemek ahmaklık ve izansızlık olur.
  17. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Tekrar tekrar tekrar söylüyorum duyduğum kaynak sağlam ve bilgiyi paylaşıyorum inanıp inanmamak sizin kararınız. Önümüzdeki süreçte kaynağımın sağlam olup olmadığını öğrenmiş oluruz :cool:
  18. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şuan istanbulda faaliyet gösteren bu sektördeki dev osgb'ler aynen orkun beyin dediği şekilde eski sürelerde teklif vermekte olup bütün sözleşmeleri toplamaktadır. Eğerki ertelenirse bakanlıkla işbirliği içinde olan osgbler cirolarını ikiye katlayacaklar vesselam
  19. ibrahim5559 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bakanlığın bu kafasıyla daha çok şey ertelenir. Bizde daha çoook konuşuruz. Bir gün gelirde işveren İş güvenliği hizmetini online alır. Tüm sorumluluk uzmandadır denilse şaşırmam. Hatta uzman çalıştırma zorunluluğu kalksada şaşırmam. Neler gördük neler. bir ileri, iki geri birilerinin elinde ipleri

Zilleri taktı çıkı çıkı yaptı
    Döndü dolandı şöyle bir baktı
    Bence aklınca haklı
    Deli mi ne
    Git işine git işine
    Sen git diyor ille de

Ne yapsın işte böyle
    Oyna demiş birileri
    Bir ileri iki geri
    Birilerinin elinde ipleri

Zilleri taktı çıkı çıkı yaptı
    Aklını taktı taktı ne yaptı
    Şeffaf bir maske taktı
    Deli mi ne
    Bir oynadı bir oynadı
    Oynamaya doymadı

Ne yapsın işte böyle
    Oyna demiş birileri
    Bir ileri iki geri

Hop taralelli hop taralelli
    Ipler kimde izleri belli
    Bence deli mi deli
    Sebebi ne
    Git işine git işine
    Sus karışma işime

Ne yapsın işte böyle
    Oyna demiş birileri
    Bir ileri iki geri

Ne yapsın işte böyle
    Oyna demiş birileri
    Bir ileri iki geri
    Bu yol bitmek bilmedi
    Selda Bağcan – Ziller Ve İpler Şarkı sözü
  20. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    Kendimiz GÜNDEM oluşturup, Kendimiz inanıyoruz ( demeyeyim hadi... ) inanmaya çalışıyoruz diyeyim...
    Yeni yönetmelik mi yayınlanmış ki! " ERTELENECEK ..." diye yorumlar yapıyoruz...
    Osgb' ler, isteyebilirler. Bence, bu işi görev bilen, OSGB' ler de istemiyordur. Elbet! süre artışı uygulanmalıdır...
    Kanımca da uygulanacaktır... Aksi halde, İşverene gidip; "Mrabayın; - Ben ve İşyeri hekimimiz yeni faturanızı
    getirdik... Ayrıca Patronumuzun'da Selamı var, Gelmişken bir de soralım dedik - Giren Çıkan var mı!...
    Çay, kahve için de tşşşşkkk.. Hadi bize eyvallah!.." mı... denecek... Bu İŞ enin de sonun da yerine oturacak...