1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

iş güvenliği uzmanı zorunluluk

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve yaşarsalur tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

merhaba ben bir firmada çalışıyorum iş güvenliği sorumlusu olarak ama sertifikam yok 2013 deki mayıs sınavına gireceğim duyduğum kadarıyla 2013 ocakdan itibaren iş güvenliği uzmanı bulundurmak zorunda şirketler böyle bir zorunluluk var mı var ise gerçekten 2013 ocakta mı başlıyor kriterleri nedir zorunluluğun?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için- 2 yıl sonra

50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için- 1 yıl sonra

Diğer işyerleri için- 6 ay sonra

yani tehlike sınıfına bakılmaksızın, 50 ve üzeri yerler ocak-2013 ayı itibari ile isg profesyonelleri çalıştırma zorunluluğu var...50 aşağısı için,1 yıl ve 2 yıl yukarıdaki durumlara göre yürülüğe girecek.

Ekli Dosyalar:

3. yaşarsalur İSGforum Üyesi

ŞUAN ÇALIŞTIĞIM ŞİRKET 50 VE AŞAĞISINDA ÇALIŞANI VAR BENDE MAYIS SINAVINA GİRECEĞİM BU KONUN BU ŞİRKETİ ETKİLEMEZSE HAZİRANA KADAR İŞİMDEN OLMUYORUM DEMEKTİR.
  4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

birde bu kanunun yürürlüğe girdi mi yoksa 2013 ocakta mı girecek eğer yürürlüğe girdiyse yürürlüğe girdiği tarih önemli benim için yardımlarınız için teşekkürler şimdiden
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    madde madde yürülük tarihlerini manifesto yapmış bakanlık..ekte yürülük tarihlerini okuyabilirsin..
  6. cetinel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sayın yaşarsalur, ben de daha belgemi almadım 2013'teki sınava gireceğim.O tarihe kadar bir yerde çalışıp çalışamaycağımı merak ediyordum.Siz nasıl işverenle görüştünüz ve anlaştınız merak ettim.İyi çalışmalar...
  7. esen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende aynı konuyu merak ediyorum sınava mayısta gircem eğitimimi tamamladım bu durumda çalışabilirmiyim?? daha mayısa çok var
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    patron sizinle normal sözleşme yapar sizde ona sertikayı alıyorum problem olmaz dersiniz..sertifikayı alınca bakanlık sözleşmesini yapar gönderirsiniz..bazı şeyler karşılıklı güvene birde sertifikayı alıp almamnızdaki güvene bağlıdır..arkadaşlar..
  9. esen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş ilanlarının hepsinde sertifika zorunluluk gösteriliyo bu durumda başvurularım değerlendirilebilir mi yanı
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ya aslında bu bir iyi bir kötü durum...iyi durum her iki kanalada yarıyor(patron ve sen)..kötü durum seni ucuza kapatmaya çalışır..zaten tecrübesizsin yaw 32 yıl okudun diploman var,10 yıl seertifa için sürtün ama tecrüben yok yaw diye fiyatı düşürmeye çalışır,patronlar avrupadaki gibi değer yargısı olarak bakmazlar bize parasının gideceği çöplük olarak görürler..ve selam
  11. esen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu alana hakikaten çok umutlanarak başladım işsiz kalmassın bu alanda çok ihtiyaç var vs gibi şeylerle başladım çokta ilgimi çeken bi alan iyiki başlamısım yalnız sunu merak ediyorum nette birsürü şey okuyorum iş bulamamaktan firmaların geri dönüş yapmamasından yakınıyo insanlar buda beni üzdü açıkçası. hakikaten durum nedir bilgisi olan bana yardımcı olabilirmi? bende stjdan sonra iş aramaya başlıcam ama nasıl olucak bilemedim
  12. esen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    fatih bey teşekkür ederim tabiki herşeyin hayırlısı umarım bende güzel bi iş bulabilirim