1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanın sigortalılık durumu

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Meryem Aydoğdu tarafından 19 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Meryem Aydoğdu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhaba. özel bir kuruluşta tam zamanlı olarak çalışmaktayım. aynı zamanda başka bir işletmenin veya başka işletmelerin iş güvenliği uzmanlığını yapabilirmiyim ? o işletme benim ssk primimi yatırmak zorunda mı?
    sonuçta benim ssk tam gün yattığı için... biraz kafam karıştı. beni bu konuda aydınlatabilirseniz sevinirim
  2. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yarı zamanlı olarak yapabilirsiniz SGK priminiz kaç işletmeninin uzmanlığını yapıyorsanız hepsinden ayrı ayrı yatmak zorunda...
  3. Meryem Aydoğdu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Aralık 2014 ---
    ama benim primim 1 aylık tam yatıyor. ekstra prim yatırılabilirmi ? yada saatlik prim yatırılabiliyormu
  4. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bir aylık priminizin yatması bir şey farkettirmiyor, siz diğer işletmelerinde yarı zamanlı çalışanı görüneceğiniz için o işletmeler sizi çalıştığınız gün kadar sigortalı göstermeli, saatlik sigorta prim ödemesi diye bir uygulama yok(ya da ben bilmiyorum) ayda 1 saat hizmet verecekseniz eğer 1 günlük sigorta priminiz yatırılmalı..
  5. Meryem Aydoğdu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Aralık 2014 ---
    tşk. ederim krmlseker. bir şey daha sorabilirmiyim. mesela işletmenin 1 tane çalışanı var. yani ayda 16 dk. bunadamı ayda 1 günlük sigorta yatacak. yada yılda 1 gün falan mı yatıracak
  6. Ali Ünal İSGforum Üyesi

tam zamanlı olup, tam zamanlı işvereninizin onayı olması halinde baska yerde 37 saati aşmamak ve ikinci işyeriniz sgk yatırması şartıyla yapabilirsiniz
  7. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet 1 gün sgk primi yapmalı, isg katipte de 1 saat tanımlama yapmaları gerekli...
  8. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    @Meryem Aydoğdu, her ay adınız üzerinden yatan sigorta 1 ayı geçiyorsa vergi mükellefi oluyorsunuz ve gelir vergisi ödemeniz lazım, vergi beyanında bulunmanız lazım. Ayrıca her hizmetinizde serbest meslek makbuzu kesmeniz lazım. Vergi dairesine ve SGK 'ya konuyla ilgili başvurmanızı öneririm.
  9. Ali Ünal İSGforum Üyesi

sorumlu uzman olarak atanacaksanız serbest meslek makbuzunun gecerlılıgı yoktur. Atama yapacak olan ikinci firma sizin gittiniz gün kadar sgk sını yatırmak zorundadır. Vergi, makbuz veya bildirim yapmanıza gerek yoktur.
  10. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    16 dakika? çok fena tehlikeli mi sınıfı?
  11. Meryem Aydoğdu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
  12. Hüseyin AVCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    çok fena güldüm:D