1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanında olması gereken belgeler

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve yaşarsalur tarafından 4 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

merhaba arkadaşlar bir iş güvenliği uzmanında olması gereken belgeler sertifikalar sizce nelerdir ?
  2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi :D
    şaka şaka
    Genel kanıyı bilemem ama benim izlediğim yol şu şekilde oldu ;
    OHSAS 9001 ve OHSAS 18001 Yönetim Sistemleri
    IOSH Managing Safely
    İskele Kurulumu ve Güvenliği
    1.Sınıf Yangın Eğiticisi ve Gemi Yangınlarıyla Mücadele İleri Teknikleri
    İSGİP
    İş Güvenliği Bilirkişiliği
    Yüksekte Çalışma
    İleri Sürüş Teknikleri
    Şimdiki hedefimde NEBOSH
    umarım yardımcı olmuştur;)
  3. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çevre görevlisi belgesi
    isg belgesi
    TMGD belgesi

Paket halinde:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Nisan 2016 ---

Bu IOSH ve NEBOSH eğitimleri sanal eğitimler kapsamında, içeriklerini ve eğitim şekillerini açıklar mısınız?
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Sanal eğitiminde kastınız nedir ?
  5. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    e- eğitim ya da internet üzerinden eğitim şeklinde
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    IOSH eğitimini 2013 yılında almıştım birebir eğitimdi, belki şimdi e-learning sistem ile olabilir
  7. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    @Orkun Dalyan Bey,
    9001 olan ISO 9001 - Toplam Kalite Yönetim Sistemi değil miydi? İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi OHSAS 18001 olarak biliyorum ama OHSAS 9001 nedir?

Bu aralar yönetim sistemleri ile ilgili araştırma yapıyorum da; acaba bilmediğim, atladığım bir şey mi var? Kafam karıştı..
  8. Yener Keskin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16179
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yurtiçi Kargo
    Eğitim ve fazla bilgiden asla zarar gelmez. Bu nedenle alınabilecek belgelerin ve eğitimlerin bir sınırı yok. Yazılanlara ek olarak eğiticinin eğitimi sertifikasını da ekleyebilirim, sonuçta hepimiz eğitim veriyoruz ve yetişkin eğitiminde bir çok önemli noktayı bilmemiz gerekiyor.

Bunun yanında tüm sektörleri biraz bilmek yerine bazı alanlarda uzmanlaşmış olmayı öneriyorum.
  9. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    :D ya yanlış yazmışım kaç gündür kimse de farketmemiş... Sizi tebrik ederim
    ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, OHSAS 18001 İş Güvenliği Yönetim Sİstemi,
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Nisan 2016 ---
    Katılıyorum insan bir konuda uzmanlaşmalı ben İş Güvenliği Konusunda Uzmanlaşma yolundayım,
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Nisan 2016 ---
    Nilay Hanım ,
    Paket halindeki eğitimler sizi başka mesleklere yönlendirir. Bizler Temelde İş Güvenliği Uzmanıyız diyebiliyorsak bence Uzmanız.
    Tabi bu benim şahsi görüşüm. senelerdir İş Güvenliği ve Çevre diye ilanlar verdiler sanki 2 meslek birmiş gibi.
    şimdi de TMGD çıktı, Tekrar söylüyorum ben İş Güvenliği Uzmanıyım ve sadece mesleğimi yapmak için buradayım tek alanda uzmanlaşmaktan kasıt buydu herhalde @Yener Keskin
  10. Yener Keskin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16179
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yurtiçi Kargo

Evet kast ettiğim Çevre Görevlisi, TMGD gibi kendi başına bir meslek olan alanlar yerine sadece bir alanda yani iş güvenliği uzmanlığında uzmanlaşmak. Türkiye'de hepsi paket halinde düşünülüyor daha doğrusu bir kişiye üç kişilik iş yaptırmaya çalışıyorlar ancak bunların hepsi ayrı ayrı uzmanlık ve tecrübe isteyen meslekler.
  11. Fatma Gül ES İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16594
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :)
    Akşamdan sabaha bir şeyler değişiyor ya, ben de yine bir yeniliği kaçırdım sandım.
    İyi çalışmalar o vakit.. :)
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Nebosh eģitimlerini ve sertifikasini mutlaka alin.türkiyede ki uzmanlik egitimlerinin icinin nekadar boş ve ezberci oldugunu fark edeceksiniz.
  13. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Erkan Bey NEBOSH dökümanları var mı elinizde paylaşabileceğiniz bizi bilgilendirecek
  14. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    Önerebileceğiniz kurum varmı?Diploma mı yoksa sertifika eğitimi mi?
  15. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende dalga geçtiğim için o şekilde yazdım. Bende sizinle aynı düşüncedeyim ben İSG uzmanıyım ve o alanda kendimi geliştirmek istiyorum. Her alanda kendini geliştirmek çok mümkün değil. Süper ötesi insan olmak gibi bir şey. Şuan için değil belki ileri ki zamanlarda yaş+tecrübe aldıkça hepsini yönetebiliriz
  16. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    OHSAS 18001'in Ekim 2016 tarihinde ISO 45001 olarak değişmesi bekleniyor.