1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanlığı bugünü ve yarını?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve leipzig tarafından 1 Aralık 2012 başlatılmıştır.

?

Gelecekte hangi alanda çalışmak daha doğru olur?

 1. Özel sektörde İş güvenliği Uzmanlığı yaparım

  oy sayısı 3
  60,0%
 2. Kamu kuruluşunda ne olsa yaparım

  oy sayısı 2
  40,0%
 1. leipzig İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Merhaba herkese,
  Ben Teknik eğitim fakültesi Otomotiv öğretmeliği mezunuyum. Deniz kuvvetleri, Onarım destek komutanlığında Daimi İşçi statüsünde motorcu olarak çalışmaktayım. Aylık ortalama 2500 tl gelirim var. Sizlere sormak istediğim, yeni çıkan yasaya güvenip de İş güvenliği uzmanlığı sertifikası alarak bu meslekte ve Mersin ilinde çalışabilmek için istifa etmem ne kadar mantıklı olur.
 2. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Bence acele etmeyin. Burası Türkiye bekle ve gör taktiği uygulayın.
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  insan mutlu olduğu işi yapmak ister,para çok kazanmasada bu onu bezdirmez..iş güvenliği uzmanı olmak sertifika ie çözülecek bir iş değil ama fedakarlık gerektirecek bir iş diyebilirim..çünkü yeni bir kanun yeni bir ses ve soluk...evli iseniz eşinize sorun derim,bekarsanız riske etmeye değermi bilemicem..kişiden kişiye şartlardan şartlara değişir..
 4. leipzig İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Hayır bekarım.Risk alabilirim ancak aldığıma da değmesi gerekir. 4 yıllık yarı tersane işçiliği tecrübem var. Bunun yanında çalışmayı değil ama araştırmayı seviyorum.Özellikle emniyet , sağlık ve hijyen konusunda titiz olduğum için bu işin bana uygun olacağını düşündüm.Ayrıca şu anda marmariste çalışıyorum ve buradan Mersine tayin olmam ancak büyük torpille olabilir. Bana torpillle başbakanlık verseler yapmam :)
  Bekle gör taktiğini deneyeceğim, ancak 2013de sertifika almayı planlıyorum.Kamuda çalışan memurlar gibi, işçilerin de İş Güvenliği Uzmanı olarak ek ödeme alma ihtimali olabilir.