1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş güvenliği uzmanlığının da sonunda suyunu çıkarttılar!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve MuratÇakır tarafından 10 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Sana hesapmı vereceğiz Koray Bey, haddini bil. Herkesin kendine göre özel planı var, sana ne?
  2. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ortalık karışıyor..Merakla takip ediyorum...kendi fikrime gelince ister müfettiş ister mühendis olsun belli bir birikime ve iş geçmişine sahip her uzmana ve bahsi geçen müfettişlere sınava girme şansı tanınsın.Kim sınavı geçerse A sınıfını alsın.Sertifikayı alanlar içinde bu işi hakkıyla yapacaklar yapamayacaklardan kısa zamanda ayrılacaklardır..Ben kendime ve bilgime güvenirim.Bir kimsenin mühendislik diploması yada x kurum müfettişliği beni zerre kadar etkilemez. Ne mühendisliği ayaklar altına alırım ne de müfettişleri mevzuat dinozorlarından sayarım. Asıl olan benim ..yapabileceklerim ve yapamayacaklarım... Başkasının yapabilirlikleri değil...
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ben şahşınıza sormadım ki? Bakın ne sormuşum

Böyle bir insan niye ister diye soruyorum. Özelden bağımsız, bir mantık, bir genelleme bir nedensellik sorusu.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Eylül 2013 ---
    sizin yanıtta yukarda; biraz sakin olun, hesaplaşmıyorum. Bir mantığı hayata bakışı tartışıyoruz. Yapamıcaksanız beni dikkate almayın olur mu?
  4. Böyle bir insan ne ister diye soruyorsunuz ya cevabım;bilmiyorum....ben kendimi bilirim başkalarının sebeplerini bilemem
  5. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ne kadar derin bir düşünür ve filozofsunuz :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Eylül 2013 ---
    Erler çıksın meydane. :)
    Bundan kimse gocunmamalı.
  6. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    valla şunu biliyorum ki isg uzmanlığında en beğendiğim şey kısa zmanda isg kültürünün öğretilmesi ...ama buraya gelene kada bunun için bir altyapı oluşturlması gerekir....örneğin mali müşavirin isg danışmanlığı adı altında bu işi yapması yanlış....
    hayata para gözüyle bakan birinin bu işi zıvanadan çıkarması devletinde kontrol etmesi beklenen vede gözlediğim deneyimlerden biridir...
    f.e.f ve aha çok mühendislik bölümünden mezun insan en azından buna bir bilim dalı gözüyle bakabiliyor bu kültür olmadan iso gibi parayla sadece alabilleceğin basit bir belge olur...
  7. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Fırat Bey, yanlış anlaşılmasın ilk cümle size değil, pc otomatik birleştirdi.
    Benim rahatsız olduğum konu, konuya üstten baktığını zannederek, başkalarına üstten bakılması. Sanki marifetmiş gibi burda birde felsefi terimler kullanılması. Uzun lafın kısası beni burda rahatsız eden kibirli tavırlar. Ezel hanım sizde bence artık, arkadaşla muhatap olmayın, olur olmaz alakasız sorular cevaplar yazıp duruyor konuşmuş olmak için.
  8. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

ben üstüme alınmamıştım zaten Murat bey.Sorun değil.. :)))
  9. ibrahimg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sgk müfettişleri yıllardır iş kazalarını soruştururken, kaza sonrası soruşturmada uzmana kusur verirken çıkıp bu kişiler uzman olmamalı demek abes..
    Bu iş için mühendis olunması gerekmiyor..
  10. ibrahimg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tüm uzman arkadaşların en çok korktuğu iş kazaları sonucu rücu kararlarına sgk müfettişleri vermektedir. Bu kişiler mühendis değillerdir, ancak hukuk nosyonları kuvvetlidir. Yasa ve Yönetmelikleri çok iyi yorumlarlar. Uzun süre iş kazalarını soruşturan bir Sgk Müfettişinin riskler konusundaki sezileri nasıl olur bir düşünün.
    Mühendislerin duygusal davranmaları gayet doğal.
    Sgk Müfettişlerine yeni yönetmelikle A sınıfı hakkı verilirse emekliliği beklemeyeceklerdir. Belli tecrübeleri olanlar özel sektöre kayacaklardır.
    Öncelikle uzaktan eğitimi, sahte 5 günlük stajı, iş sahaya inmeden direk mesleğe girmeyi içe sindiriyorsak, mahkemelerde bilirkişi olarak ta görev yapan müfettişleri haydi haydi sindirmemiz lazım.
    Saygılarımla..
  11. MuratÇakır İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ibrahimg bey sadece riski görmek uzman olmak anlamına gelirmi,şiz bunu biz C sınıfı uzmanlardan daha iyi bilirsiniz.birde 5 günlük stajla birşey olamayacağı açıkta;unutmayınki sizde o yollardan geçtiniz.farkındaysanız hale üst belgeye geçme sınavının detaylarını açıklamadılar,bilmem anlatabildim mi.
  12. ibrahimg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İşimiz riski görebilmektir. Yaptığımız işin hukuki tarafları üzerine çok kafa yordum. Kesinlikle bu forumda yazanların çok büyük eksiklikleri olduğunu görüyorum. Oturup uzun uzun bilirkişi raporu, bilimsel makale okumak lazım. Bunları yapabilenler varken mantılı düşünelim demek istedim. Evet paylaşmak kolay değil. Aslında benim düşüncemi paylaşıyorsunuz, farklı bir şey dememişsiniz, bu kadar belirsizlik varken...