1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanlık belgeleri yanlış mı yollanıyor?

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Burak AKÇAY tarafından 19 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Selamlar;

B sınıfı İş Güvenliği Uzmanıyım, fakat İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü belgemi C sınıfı olarak yollamış. Tamam, şu an için çalışmama engel değil ama insan elinde o belgenin ağırlığını hissetmek istiyor... :)

Mesele nedir doğrusunu bilen var mı?
  2. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Burak bey iyi akşamlar
    ben de bugün alo 170den bakanlığı aradım ve sertifikaları sordum. parasını peşin olarak ödedik, bir seneden fazla bir süre önce C sınıfını tam 1 sene önce de B sınıfını kazandım. ancak 1 senede halen ücretini ödediğimiz belgelerimizi gönderemediniz dedim. diğer resmi işlemlerde olduğu gibi bakanlığınıza gelip imza karşılığında evrağın aslını elden teslim almak istiyorum dedim. binlerce kişi halen sertifikalarını alamadı... benim için bi form oluşturdular ve bi kayıt numarası verdiler. 3 iş günü sonra cevabı öğrenmem için aramamı rica ettiler. bakalım ne olacak göreceğiz...
  3. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Evren Bey, merhaba;

Muhtemelen aynı zamanlarda belgeleri almaya hak kazandık. Hakikaten C Sınıfı 1 senden fazla, B Sınıfı ise tam 1 sene oldu. Belgelerin yollanacağı mesajını aldığımda tekbir belge bekliyordum. Zira artık B Sınıfı Uzmandım. :) Ama C Sınıfı Belgenin kargo paketinden çıktığını gördüğümde kendi surat ifademi düşünerek istemsizce kendi kendime gülümsedim. Çokta problem değil. Aslında zaten B Sınıfı Uzman olarak çalışıyorum. Ama gelen Uzmanlık Belgemin B Sınıfı olmasını tercih ederdim.
  4. A. Evren ERTOSUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92188
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Siz şanslılardansınız Burak Bey. Benim daha hiç bir belgem gelmedi. Bazı kişilerin durumu sizinki ile tamamen aynı.
    İş güvenliği uzmanlığını resmi olarak yapmıyorum aslında ama bakanlık belge ücretlerini peşin peşin alıyor sistemin açılması için. Buna rağmen de belge bir türlü basılıp gönderilemiyor. Yok ihale yapacak, yok gönderimler başlayacak, şimdi de başka bir söylenti var bilmiyorum ne kadar doğru; belgelerin bir kısmının yanlış basıldığı söyleniyor. Bu yüzden dağıtımların aksadığı gibi sözler var ortada dolanan. Ben durumun ne olduğunu biraz daha öğrenebilmek adına yukarıda bahsettiğim başvuruyu yaptım. Bakalım salı ya da çarşamba günü belli olabilir sonuç. Buradan duyurmaya çalışacağım. Ama gecikmenin anlamsız bir gecikme olduğunu düşünmeye devam ediyorum...
  5. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sanırım herkesin belgesi doğru yollandı. Sadece benim belgem mi yanlış yollandı? :S