1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanları artık mezun olduğu bölüme göre işyerlerinde çalışacak mı?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve inan7602 tarafından 24 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. inan7602 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yeni bir yönetmelik hazırlığı olduğu ve artık her iş güvenlik uzmanı istediği fabrikada çalışamayacakları söyleniyor.Mesela fizik bölümü mezunları sadece hastaneler veya kimya mezunları kimya üretimi yapan fabrikalarda .Bu fizik kimya ve teknik öğretmenlerin önünde büyük engel.
  2. taha bodur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    engel olsun zaten.Bir fizikçi inşaatla ilgili iş güvenliği konularında nasıl yorum yapabilir ki ?
  3. mery gür İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu kesin mi boşu boşuna bizde kendimizi yormayalım başka alanlarda
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Mart 2013 ---
    ayrıca olaya bir fizikçi diye bakan zihniyete de sözüm olacak mukavemet dersinin temeli yada diğer görülen mühendislik derslerinin temelinde ne yatıyor acaba ? uzmanlık demek üniversiteden aldığınız bilgi demekse herkes bıraksın hiç başlamasın derim .
  4. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Böyle bi durumda endüstri mühendislerinin durumu ne olacak?
  5. Ayhan Yaşar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    herhalde nace kodlarıda önemliymiş.onların listesi varmı arkadaşlar s,zde
  6. Ahmet Serkan KARAKOÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YILDIZ ENTEGRE KÜTAHYA AZOT TESİSLERİ
    arkadaşlar nace kodu ve meslek dalları taslağı yayınlandı isteyen olursa atarım
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben istiyorum..
  8. Ahmet Serkan KARAKOÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YILDIZ ENTEGRE KÜTAHYA AZOT TESİSLERİ
    dosya ektedir.

Ekli Dosyalar:

9. fatihazap İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27076
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BUSEM İNŞAAT- GAMA
    Çok iyi olur ya artık herkes eğitim aldığı meslekle ilgili görev yapsın birim iş güvenliği de olsa..
  10. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    İnan Bey neden engel onu anlayamadım? Benim branşım Makine ve Talaşlı İmalat.. Mesela benim önümde hangi engel var?
  11. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    taslakta yapı öğretmenleri ile alakalı bir şey yok sanırım yine unutulduk :)
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iş sağlığı ve güvenliği teknik okul mezunları da yok,yapı öğretmenleri de yok..gerçi taslak çok tehlikeli yerlerde çalışacak 750 prim doldurmuş meslek grupları için düzenmiş olmasına karşın..
  13. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    osgb için gelen ekspertiz uzmanı arkadaşlardan sormuştum her 750 günlük primin kabul edilmeyeceğini söylemişlerdi. umarım bir an önce oturur kanun ve yönetmelikler.
  14. Ali KAYA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    danışman osgb
    ne yaptıklarını kendileride bilmiyolar bu kadar saçmalanmaz be kardeşim sırf rant para devletin işsiz mühendiste umrunda değil ölen işçilerde nasıl para kazanırım derdinde
  15. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    her zamanki gibi canımız nerede isterse orada çalışırız ;)
  16. Mehmet Aydın_ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Uludağ Bilişim Medya Hizmetleri
    Hadi dedikleri gibi yaptılar diyelim bir fabrikada birden fazla uzmanlık gerektiren yerlerde fazla fazla isg uzmanı mı gerekecek? Birde A sınıfı her yere bakar deniyor ya ben onu anlamıyorum. Hiç alakası olmayan bir sektöre nasıl bakıyor? Eğer bu işi branşlaştırmak istiyorlarsa bunu daha işin başında sınavda yapsınlar. Insanlar belgelerini aldıktan sonra şamar vurmak çok yakışıksız bir durum
  17. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya öyle bir durum yokki zaten, o taslakta yazan şey sadece şu, çok tehlikeli sınıfta bulunan bir takım işyerlerinin iş güv. uzmanlarının aldığı lisans eğitime dayanarak bir süreliğine hizmet verebilmelerini sağlamak, açığı kapatmaya yönelik.

yani çok tehlikeli sınıftaki bir işyerine, normalde bakamayan bir uzman, lisans eğitimini o alanda almış kabul edilip bakabilecek. yoksa hala a ve b her yere bakıyor, c lerde tehlikeli ve az tehlikeli her yere bakabiliyor, kimseyi olumsuz etkileyen bir durum yok.

bir daha düşündümde sanırım A sınıflarını olumsuz etkiledi :)
  18. Ali KAYA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    danışman osgb
    anlamadığım ben tekstil mühendisliği okudum ve makina muhendisliğinin biçok dersini aldım ama mak muhendislerinin çalıştığı yerlerde çalışamıyorum bikaçtane kıytırık fabrıka koymuşlar tekstil mühendisliği okuduk dıye ölelimmi anlamadım bu ne saçmalıktır arkadaş özel sektörün durumu ortada devlet bize bi memurluk şansıda tanımıyor bide uzmanlıkta önümüze engel koymuş öldürün bizde kurtulalım sizde yeterbe nasıl bi ülkede yaşıyoruz yada yaşıyomuyuz orasıda var.
  19. Mehmet Aydın_ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Uludağ Bilişim Medya Hizmetleri
    alii bey sıkmayın kendinizi 1 temmuzdan sonra sanırım bakanlık isg havuzu oluşturacak. Bildiğim kadarı ile devlet bazı firmalara destek verecek. Bunu da havuzdaki isg uzmanlarından karşılayacak. Yani sizin ilinizde çalışma bakanlığı var olan uzmanlara görev verebilecek. Biraz bekleyelim bakalım 1 temmuzdan sonra neler olur.
  20. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İNŞALLAH CANKABAN ÜYEMİZİN DEDİĞİ GİBİDİR.ZATEN BU İŞ BRANŞLAŞIRSA İŞ ÇOK KARMAŞIKLAŞIR.HANİ YETERİ KADAR UZMAN YOKTU...
    VE HEM OTOMASYONCU ÜYEMİZİN DE DEDİĞİ GİBİ,ÇOK RİSKLİ VE BÜYÜK ÇAPLI FİRMALARDA BİRSÜRÜ DALDAN UZMAN ÇALIŞMASI GEREKİR BİR FABRİKADA.İŞVEREN NEYAPACAK NASIL ALTINDAN KALKACAK OZAMAN?
    MADEM İŞİ ALANLAŞTIRACAKLAR BEN Bİ OTOMOTİV ÖĞRETMENİ OLARAK NİYE İNŞAATTA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞIYORUM OZAMAN??