1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanları artık mezun olduğu bölüme göre işyerlerinde çalışacak mı?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve inan7602 tarafından 24 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Bunun adı tamamen aptallık. Şu balığın baştan kokması var ya işte her yerde önümüzde o var. Birileri başa geliyor kendi saçmalıklarınıortaya atıyor. Yok sen şu alana git, yok sen bu alana git. Sınava girmeden niye söylemedin bunu. Ben kalkmış yapı işleri çalışıyorum. Bunların hepsi zaman kaybı. Tabi onların umurunda değil. İstedikleri gibi at koşturabilecekleri bir ülke var ellerinde. Artık ne diyeceğimi de bilmiyorum. Bundan fazlası özgürlük dışına girebilir.
    Ha bu arada çok iyi oldu diyen arkadaşlara sormak istiyorum. Hanginiz okulda aldığını eğitimle kimyager, jeoloji mühendisi vb. oldunuz. Bizim ülkede mesleklere göre ayrım yok ki. Madem mühendisi bir arkadaş okulu bitirince maden mühendisi mi oluyor. Yav bunların hepsi palavra. İşte çalışıyorsun, yanındaki adamlardan bir şeyler kapıyorsun, ondan sonra artık olan oluyor. O yüzden isg uzmanlığı işini mesleğe göre ayırmanın hele bunun sınavdan sonra yapılmasını eleştirmeyen arkadaşlara ne diyeceğimi bilemiyorum.
    FIRSAT BULAN DÜZENİ OLAN BİR ÜLKEYE KAÇSIN
  2. muhammet halil akkuş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    benim yoruma bakmadınız sanırım

benim duyduğum örneklersem deri fabrikalarına A sınıfı uzman bakabiliyor ama uzman deri mühendisi ise C sınıfı sertifikası olması yeterli olay bu
  3. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    her halta kimyager diye yazmışlar ama anlamadığım neden bu kadar boşta insan var?Demekki neymiş işverenin bunları taktığı felan yokmuş;demek ki denetim filanda yokmuş;demek ki bi anlam ifade etmiyomuş..:D (kimya bölümü mezunuyum)