1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanları ne kadar ücret alacaklar

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Ali İhsan Dönmez tarafından 11 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    OSGB ler saat başına 25 TL - ile 35 TL + kdv fiyat veriyorlar firmalara. Bu fiyat B ve C grupları için. Uzmanları ise 1250 tl ile 1500 tl arasında kapatmaya çalışıyorlar. ve kapatıyorlar da maalesef. Bakanlık , iş güvenliği uzmanı çalıştırmayana 5000 tl her ay için ceza kesiyorsa , benim fiyatımı da belirlemiştir. Ben o şekilde düşünüyorum. Gerisi herkesin kendi kesesine :)
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    buradan örgütlenmek lazım diğer sosyal medyayı da işin içine katarsak ses duyulur
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BAKANLIK 5,000 TL cezayı belirlerken maaşı baz almış
  4. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    Haklısınız size katılıyorum dik durmaya çalışanlardan biriyim.Fakat öyle şeylerle karşılaşıyorsunuz ki. çalıştığım bir firmada görevli bir arkadaş ''belge alacağım alınca firmanın iş güvenliği uzmanlığını ben yapayım maaşıma 300 TL fark verin ''demiş.şaşırdım doğrusu işyeri tehlikeli sınıfta ve ortalama 250 çalışanı var.şimdi siz buna ne dersiniz.işin boyutlarının ne olduğunu bilmeden, risklerin bile farkına varmadan çalıştıkları firmalara böyle tekliflerle giden arkadaşlarımız da var.maaşına ek 3-5 kuruşa bu iş yapılır zannediyorlar ve rakamlar düştükçe düşüyor ve bu işin de suyu çıkıyor anlayacağınız..
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

Kamuda da sertifikası olan mühendise 1,200 tl ek ödeme verecekler yani 1,200 tl ye uzman bulmuş olacaklar 2014 Temmuz da
  6. handan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kamu ve ozel sektor ayrımı yapılmaksızın butun kurumlarda ıs guvenlıgı uzmanı bulundurma sartı denıyor. ozel sektoru anladık da kamuya nasıl sececek uzmanı bılen arkadaslarımız bılgılendırırse sevınırım. tesekkur ederım.
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    kamuya doğrudan almayacaklar OSGB üzerinden ihale ile alacak ya da elinde belgesi olan memur kadrosunda ki mühendise 1,200 tl vererek yaptıracaklar
  8. aday İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
    Bu konu yani 1200tl de değil vergisi düştükten sonra 1173 tl filan. Buradanda şu sonuç çıkıyor kamudaki uzmanlarda 1980 lerdeki gibi işini bilen uzmanlar olacak. devlet baba işini biliyor. Bakın arkadaşlar bu işler ihaleye gidecek. il başkanları müdürleri arayacak, bu osgb ye vereceksin diyecek. olmadı teftiş getirtip o kurumun içine edilecek, cok canlar yanacak, çok sıkıntılar olacak....
  9. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu ücretlendirme konusunda bence doğrusu şu şekilde olmalı (OSGB lerde tam süreli çalışan uzmanlar açısından)
    OSGB ile uzman arasında yaptığı iş kadar ücret alması konusuna dayalı sözleşme yapılmalı, bunu sadece uzmanlar dayatabilir...kardeşim ben aylık X lira istiyorum demek yerine baktığım işletmelere kestiğin faturanın şu kadarı şeklinde olaya yaklaşırsa uzman arkadaşlar, bence bu iş daha iyi yürür...sonuçta OSGB ler ticari iştiraktirler ve bütün ticaret erbablarına sorsanın hepsinin niyeti halistir, hepsi de hem kazanıp hem kazandırmadan yanadırlar... :) ben 24 yaşındayım, 17 senem fiili olarak ticaretin içinde geçti...tüccar, yani patron dediğiniz adamın kafasından geçenleri iyi bilirim...ancak bu yöntem sabit maaşı hedefleyen uzman gibi mühendis gibi arkadaşları biraz korkutuyor, gerek yok ben ayda X lira alacağımı bileyim, varsın 300-500 aşağı olsun diyor... bu yanlış arkadaşlar, oyunun kurallarını belirlemeye dahil olmak zorundayız yoksa başkalarının oyununda kendimize rol ararız...
    bu işi kesinlikle sertifika alayım da aylık gelirim X lira artsın şeklinde değerlendiren birisi değilim, bu zihniyete de karşıyım...hep uzmanlığın yanında başka işler de yaparım diyordum ama işin içine girdikçe bu işi hakkıyla yapmaya çalışmanın zaten tüm zamanımızı götüreceğini gördüm, madem bu işi hayatımızın geri kalanı yapmaya karar verdik o zaman karşılığımızı almamız lazım... kesinlikle bir uzmanın aylık geliri +2000 tl olmalı...
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

doğru söze ne denir
  11. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zaten bu işin içine tüm varlığınısz ile girdiğiniz zaman diğer işlere zaman kalmayacağı aşikar.ayrıca 2000 tl dediğiniz para ile uzman diye nitelendirdiğiniz insanların geçimi oldukça zor.kaldıki uzman doktorlara bakınız kaç tl alıyorlar.hadi uzmanları geçtim pratisyen doktorlar kaç tl alıyorlar.siz neden kendinizi bu kadar az para talebi ile zorlayasınız.
  12. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tabi ki uzman olarak çok daha rahat olarak yaşayacak şekilde kazanmak isterim, ben en alt sınırdan başlıyorum...bir ülkenin mühendisi yoksulluk sınırında bile yaşaması için gerekli olan parayı kendisi çok görebiliyor, bence bu hepsinden acı...
  13. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hem iş güvenliği uzmanlığı yapıp hemde rahat yaşamak bence olası değil. her an tetikte yaşamak zorundasın. kapına bir polisin ya da savcının gelme ihtimali ile yaşamak ne kadar rahatlıksa o kadar rahatlıktır bu meslek :)
  14. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aklıma gelmişken , ne oldu bu örgütlenme işi ????????
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    birileri amacının dışanı çıkarak vermekten çok almanın altyapısını hazırlarsa boyundan büyük işler peşine düşerse ne oldum delisi olur..İSGforum vermeye devam edecek gündemini kendi belirliyecek ve yeni arkadaşların sorunlarıyla samimi ve içten fedakarane ilgilecek ve dicek ki; ey Dernekler ben den daha iyisini yapın ve dernek olmanın hakkını verin.İSGforum,bilginin ve iş yaşantımızın bir parçası olmaya devam edecek..ismimizde İSGforum olarak kalacak...
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    A sınıfı uzmanlarımızıda burda arkadaşlara yardımcı olmaya davet ediyorum ayrıca....
  17. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim tanıdığım A sınıflarının çoğu elindeki powerpoint sunularını bile vermiyorlar... üstelik internette olan ve rahatlıkla ulaşılıp indirilebilecek olanları dahil... :)
  18. Münire Uğur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kocaeli Sistem Laboratuvarlar Grubu
    öncelikle iş güvenliği uzmanlarına alacakları riskler anlatılmalı bence. bu işin zorluk derecesi de. uzmanların büyük çoğunluğu, onu yaparken bunu da yapabilir miyim? OSGB' de çalışırken şurada da diplomamı kullanabilir miyim gibi sorular sorarken daha alacak çok yolumuz var demektir.
  19. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    katılıyorum..
  20. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    BANA SORDUYSANIZ SORUYU;
    bizim çalışmalarımız , görüşmelerimiz devam ediyor...13 ocak demiştik ama arkadaşlar 20 ocak olsun diyorlar daha çok katılım olması adıuna 20 ocakta buluşabiliriz.. önümüzde bir organizasyon daha var... biz uğraş veriyoruz, istekliler benle irtibata geçebilir, soran ilgilenen bir daha konuşmuyor, iş birilerinde değil iş kendimizde bitiyor... biz bu işin önünde arkasında yanındayız... destek olmak isteyenleride bu oluşuma bekleriz....
    SAYGILARIMLA,
    Nurdan DAHİ