1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanları ne kadar ücret alacaklar

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Ali İhsan Dönmez tarafından 11 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

kdv dahil :)
  2. h.gokduman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkürler. Ama henüz bağlayıcılığı yok galiba. Taslak halinde. total maaş hesabında osgb+iş güvenliği için ayrı toplanıp hesaplanmış nedendir? bizim ücretimiz iş güvenliği uzmanı sütununda hesaplanan ücret mi?
  3. ekremucan59 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  4. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba;
    Foruma yeni üye olduğum için sorumu buraya yazıyorum, bununla ilgili başka bir bölüm varsa kusura bakmayın:
    Ben de Mayıs ayındaki sınavla C sınıfı uzman olacağım, yalnız inşaat mühendisi olduğum için ve o alandaki tecrübemden dolayı şantiyelerde A sınıfı uzman olarak da çalışabileceğim. Ayrıca bu tecrübem sadece inşaat firmasında çalışmakla değil, zaten 5 yıldır OHSAS 18001 yönetim temsilcisi ve iş güvenliği yöneticisiyim. Bir çok yere başvurdum, geri dönüşler oldu ama, A sınıfı uzman olarak değil. Halen de görüşmelerim devam ediyor. (Bütün görüşmelerim tam zamanlı çalışma içindi, yarı zamanlı uzman arayan bir firmaya denk gelmedim) OSGB'de çalışmayı öncelikli düşünmediğim için hiç OSGB'lere başvurmuyordum fakat bir de onların çalışma şartlarını görmek için başvurular yaptım. Tecrübe olması açısından daha uygun olabilir belki diye düşündüm, ama o kadar da çok OSGB var ki.. İnternet sitelerinden araştırıp, seçmeye çalışıyorum. Onlarla da görüşmelerim olacak.
    Ücret konusunda kafam karışık. OSGB'lerde net ücret mi veriliyor yoksa sizi görevlendirdikleri firma başına mı ücret alıyorsunuz? Beni muhtemelen A sınıfı uzman olarak çalıştırmak isteyecekler, bu durumda riskler çok büyük ve ücret C sınıfına göre bir hayli yüksek olmalı.. ama ne kadar? Hem de bir çok yere gönderecekleri için, risk de çok artıyor. A sınıfı olarak bir OSGB'de veya bir firmada tam zamanlı çalışırken ortalama ne kadar ücret istenebilir? Tecrübem olmadığı için, maaşı öldürmek isteyeceklerdir ama ben zaten şu anda çalışıyorum ve C sınıfı olarak çalışacağım yerlerde şu andaki maaşımdan fazla ücret istiyorum; yalnız, A sınıfı olarak çalışmam için muhtemelen benim standartlarıma "yüksek" gelen bir ücret teklif edecekler, o ücret A sınıflarına göre düşük bile olsa bana fazla geleceğinden, kandırılmaktan korkuyorum :) Yardımcı olursanız sevinirim.
  5. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben sizin yerinizde olsam saat ücretimi 100 tl olarak belirlerdim herhalde...
  6. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cevabınıza teşekkürler.
    OSGB'lerle anlaşmalar saat ücreti olarak mı yapılıyor? Gerçekten belirttiğiniz ücretle çalışma imkanım olur mu? Ya da ona yakın bir ücretle?
  7. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu size bağlı, OSGB ler ile uzmanlar arasında uzlaştığı sürece her türlü maaş sistemini uygulayabilirler...ben şuan OSGB de tam süreli olarak çalışıyorum, staj dönemindeyim diyebilirim mayısta sınava gireceğim, sertifikam geldikten sonra maaş+hizmet verdiğim her kalem için artı prim talebim olacak (rakamı henüz ben de kestiremiyorum) maaşı OSGB ile çalışmam için, primi de OSGB ye yetkimi kullandırdığım için verecekler... :) belki biraz daha ilerledikten sonra araç da isteyebilirim....
  8. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Öğrendiğim iyi oldu. Cumartesi bir görüşmem vardı da, bu hafta sonuna ertelendi. İyi olmuş, ben de bilgilenmiş oldum. Ona göre ücret talep ederim ;)
    Yalnız araç zaten gerekli değil mi? Araç vermiyorlar mı?
  9. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şuan araç var zaten ama 2 uzman tek araç kullanıyoruz... ;)
  10. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hee :) Hadi bakalım, aracınız da olsun inşallah :)
    Tekrar teşekkürler cevap için.
  11. Güneş Doğdu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar
    Foruma yeni katıldığım için soruyorum. İnşaat Mühendisi ve C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım,
    İş güvenliği uzmanlık hizmetleri ücretleri konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum. Bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar paylaşımlarda bulunursa sevinirim.
    Teşekkür Ederim
  12. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Konunun ilk mesajlarına da bakarsanız göreceksiniz ki ne OSGB'ler, ne Özel Sektör ve en acısı da devletimiz her şeyi belirlemiş ama bir tek maaş konusunu es geçmişler.
    Böyle olunca da iş biraz arz talep meselesine dönüyor.
    Apartman risk analizlerinin 50Tl'ye yapıldığı şu günlerde sanırım bir C Sınıfı Uzmanın astronomik bir rakam alması beklenemez.
  13. ahmet mansuroğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yazık telafuz edilen rakamlar iç karartıcı. hem risk alacaksın hem komik ücretlere bunu yapacaksın bi de bu uzmanlık için sınavlara gireceksin hem yol parası hem sınav harcı ortalama 2000 belge için bir o kadar da eğitimler için 4.000 tl para koyacaksın( tabi mühendis veya doktor olmak için geçen zamanı ve harcanan emekten bahsetmiyorum bile) zaman ayıracaksın risk alacaksın ve komik rakamlara çalışacaksın akıl karı değil bence.
    burada yapılması gereken birleşip öncelikle bir dernek sonrasında bu derneği bir kooparetife dönüştürerek kendi haklarımızı koruma altına almaktır. bu şekilde sesimizi de duyurur hakkımızı da yedirmeyiz.
  14. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

1 saat çok bence biz 5dakikada risk analizini çıkarırız akşamdan istiareye yatıp sabah da işletmeye karşıya bakıp çıkar ne olacakki?
  15. Ayhan Bölükbaşoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5717
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hyundai Assan Otomotiv San. Tic.A.Ş.
    KESİNLİKLE KATILIYORUM SİZE NURDAN HANIM Bende birlik olmamız gerektiğini düşünüyorum ama birlik olamıyoruz biz bir kere kendi aramızda sürekli tartışıyoruz (mühendis ve tekniker örneği) veya ücret konusunda TTO gibi bir topluluk veya birliktelik sağlayamıyoruz.
  16. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    daha artik birlik olmak cok daha zor. Neden mi ? Bu yil 100.000 uzman daha gelmesi demek , artik bu isin de suyu cikti demek. Ben sertifikayi cope atali 8 ay oldu. sizin sabriniz ne kadar ki ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Haziran 2013 ---
    bir tane sifir fazla mi ?
  17. Çasgem 'in fiyat listesinde risk değerlendirmesi danışmanlık ücreti 300 TL / Gün olarak belirlenmiş.
  18. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Uzman olmadan uzmanlıktan tiksindim. Nedir bu ya şu ülkenin tuvaletinde bile kurulu bir düzen olmayacak mı? Her şey her an değişiyor.
  19. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ücret konusu sektörüne göre çok farklılık gösterecektir. Mühendis ve Mimar arkadaşlar da şuandaki pozisyonu abartıya kaçırmadan değerlendirmelerini tavsiye ediyorum . Çünkü inşaatlarda çalışacak A sınıfı uzman zaten yok, Bir kaç OSGB ile görüşmem oldu, doktor sağlayabileceklerini ama uzmana söz veremeyeceklerini söylediler. Saatine 80-100 civar deyin çok da aşağıya düşmeyin, nasıl olsa zamanla piyasa kendini aşağıya çekecektir.
  20. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    Arkadaşlar bazı hataları düzeltelim lütfen.
    1- Kazancı çalışanın kendisi belirler. (Ayda 20-30 tane risk analizi yapıpta 1500 tl maaşla çalşan arkadaşa itafen)
    2- İş ahlakı belirler. ( Nede olsa maaşım yatıyor diyerek işi safsaklayan arkadaşlara itafen)
    3- Kendine güven belirler. ( Maaş önemli değil yaptım işin %50 sini alırım diyen arkadaşıma itafen)
    4- Tecrübe belirler. ( Adam sendecilik yerine hakkıyla işini yapan arkadaşıma itafen)
    5- İşine emeğine saygı belirler. ( Aman millete kaptırmaktansa ucuzda olsa ben yapayım diyen arkadaşlara itafen)
    Daha çok madde yaza bilirim ancak bunlar yeterli olacaktır heralde. 4 sene dirsek çürütüp üniveriste bitirip yetmezmiş gibi üzerine cebinden para harcıyarak belge alıcam diye sitres altına giren arkadaşlarıma tavsiyem değerinizi bilin. iyi bir satış personeli bile 2 senede pişer ve şuan konuştuğunuz maaşları sıfır riskle kazanır. türkiye genelinde işletme ve çalışan sayısına dikkat edin sizlerin işsiz kalma riski sıfır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Haziran 2013 ---
    Bu arada hep kötü örneklerden gidiyorsunuz ben 2000 tl maaş artı pirim veren osgblerde biliyorum.:)