1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Iş güvenliği uzmanlarının “uzmanlıkları“ çok risk içermektedir

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Caner GAYRETLİ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    55040
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Mesleğe başlamadan minimum 2500 tl para alırken siz çok tecrübelisiniz ama. Soyup soğana çevirmekte, milletten para tırtıklamakta çok tecrübelisiniz. İş sağlığı ve güvenliği kültürü bırak emekleme çağını daha anne karnında cenin halinde olan ülkemde, tecrübesiz diye vıdı vıdı konuşanlar eksik kalsın artık. Yıllardır girip çıkmadığım sektör kalmadı. Anladım ki bu memlekette kimse tecrübe aramıyor, az paraya çok iş yapacak enayi aranıyor. AB sıkıştırmasa, yalakalık yapmak zorunda kalmasanız iş sağlığı ve güvenliğinden haberiniz olmayacaktı. Çok iyi bilenlere hazırlattığınız soruları görüyoruz, 22 iptalli sınav mı olur? Bu sektöre baş koymuş insanlara laf söylemeye ne bilginiz, ne tecrübeniz, ne de yüreğiniz yeter.
  2. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    değerli akadaşlarım burada yapılan yorumlaın bir çoğunu okudum.dikkatinizi bu konunun başka bir yönüne çekmek istyorum ki beni beni anlayabilirseniz o zaman ne menem bir gafletin içinde olduğumuzuda anlarsınız.
    bugün bu forum un yaptığı ve başardığı işi ne bir dernek ne bir oda ne de başka kuruluş sağlayamamaktadır.bu yüzden bu forum ve burada yazılanlar değerlidir.bizim için böyle olduğu gibi diğer taraflarda bizi buradan takip etmektedirler. ben hiç bir esnaf örgütünün hiç bir net sitesinde yada başka bir platformda bizde bu işi bilmiyoz arkadaş, diyen ne güzel demiş hay ağzına sağlık ....gibi kendi vasfını küçümseyen kendine yaptığı gibi komple bir camiayada o yafta yı yapıştıran bir üyesini görmedim.konuşulanlar içler acısı .
    o zaman denecek sadece bir söz kaldı o da şudur.ben bir igu uzmanıyım ve mesleğimide hakkıyla yapıyorum mesleği hakkında yada yaptığı iş hakkında benimle aynı düşünmeyen yani ben hiç bişiy öğremedim zaten sınavda bilmem neydi.yapılan iş hakkında da bir fikrim yok diyenler açık ve net söylüyorum bu işi yapmasınlar o zaman kendilerini yetersiz görüyorlarsa.kendileri hakkındaki fikirleri komple bir camiayı bağlamaz.burada gelip zaten türlü sıkıntı bunalımlardan geçen camianında gerekli gereksiz saçmalayıp ayağına sıkmasınlar....
  3. Ali Ekber İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu iş bu kadar önemliyse, bu işi yapana öncelikle önem verilmesi lazım. Uzmanın piyasada paçavra haline gelmesine ses çıkarılmasın sonra uzman şaibeli densin, şaibeli olan düzenlemelerin uzmanın gerçek manada uzmanlık yapmasına uygun olmayacak şekilde yapılmasıdır. Karın doyurmanın peşinde olandan kalite beklemeyin kardeşim. Durum içler acısı.
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Şimdi Barış bey. Burada bu sözleriniz ile ilgili birkaç şey sormak istiyorum.
    Gerçi @Fatma Kocaer hanım zaten söylenecekleri söylemiş. Bize en büyük kötülüğü biz yapıyoruz.
    Onca yıl bu işin eğitimini almışsınız, ulusal ve uluslararası işletmelerde bu işin kitabını yazacak birikiminiz var ama nedense bunca yıldır uzmanlık sertifikasını almayı, bu işi bildiğinizi belgelendirmeyi zamanında yapamamışsınız ve bunun sorumlusu olarak rant diyorsunuz. Bir rant olabilir de 25 senede hiç mi ileri görüşlülüğünüz olmadı da, bu kadar üzerine düştüğünüz bu işin resmi olarak da profesyoneli olma konusunda kendinize birşey yapmak istemediniz?
    Rant dediğiniz şey sanırım özel kurslar. Oysa bu özel kurslar mantar gibi çoğalmadan önce ÇASGEM denilen devlet kurumu da vardı. Peki size iş güvenliği ve çevre mühendisi ünvanını kim verdi? 25 yıl boyunca çalıştığınız şirketler mi? Lütfen bari siz bunları söylemeyin. İşte asıl benim korkum buydu. Bu işin duayeni olan bir abimiz, belkide müfettişlerden daha fazla ayrıntıyı tek seferde görebilen bir abimiz, kendi kalitesini belgelendirmemiş, ülkemizde kalite belgelendirmesine gittiğinden ve resmi seviye olarak kendisi bu işe yeni atılanlardan alt seviyede olacağından yakınıyor.
    Böyle yapmayın ne olursunuz. 25 sene boyunca yaptığınız iş ile ilgili bir belge alamadıysanız (OHSAS'ı Kastetmiyorum ) suçu ülke veya rantta değil, kendinizde aramalısınız.
  5. reyhangonca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gün geçmiyor ki MEB in yaptığı sınavlarda olumsuz gelişmeler olmasın. Şaibeli haberlerinin ucu ufaktan ufaktan geliyor. İlk sorun çalındı haberi idi şimdi de bu. Hayırlısı...
  6. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    Özgüvenli,alçak gönüllü,işinde ödünsüz,paraya ve işverene boyun eğmeyen,işini seven,araştıran,öğrenen,öğrenmekten bıkmayan uzman olmaya çalışalım.O zaman hakkımızda kimse konuşamaz. Hakettiğimizi de alırız.İlla ki maddi olarak karşılıkta beklemeyelim.Bir hayat kurtarmak en büyük karşılıktır..
  7. zübeyde İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

eğer yükselme için prim gün sayısı değil de mesleki tecrübe arasalardı haklı olurdunuz. sınavdan beri benden risk analizi anlatmamı isteyen sahada ne yaqpması gerektiğini soran öyle uzmanlar geldki biri kocasının işkembecisinde yatmış sigortası, biri muhasebecinin sekreterliğini yapmış şimdi gelmiş A sınıfı uzman olmuşlar
  8. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Anlatmayın o zaman, işi yapamayacağını anlarsa zaten bırakır, eğer işi öğretiyorsanız da burda bu muhabbetlere girmeyin.
  9. murselcaglar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    burda iş müfettişlerine çok pay düşüyo . sık denetleme yapıcak. firmaya cezayı kesicek. işverende o uzmana rucu edecek. o zaman anlıcaz 4 yıllık mühendislik eğitimi üzerine 1 aylık uzmanlık eğitimi yeterlimi diye.
  10. Muhammed Fatih SEÇİLMİŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68855
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SEÇİLMİŞ DETAY İNŞ..MAD.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
    yani ne diyelim nasrettin hoca misali vallahi sende haklısın.ama sormakla ve cavap vermekle birşey kaybedilmez senin bilgini paylaşman senin reklamını yapar itibarını artırır.