1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş güvenliği uzmanlarının görev, yetki, sorumluluk ve eğitimleri hakkında

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve müslüm tarafından 31 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    gel 1 ekim gel :cool:
  2. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    SEVGAY HANIM yorumunuzu ilk okuduğumda bir fenerbahçeli olarak kendimi GS taraftarlarının içinde bulmuş gibi hissettim. Görüşünüze saygı duyuyorum. Ama birşeyin iptal edilip revize edilerek yeniden çıkarılması eski sistemin geri getirilmesi anlamına gelmez. Sizin tabirinizle çocuk oyuncağı mı yoksa uçan at mı bilmem ama adamlar ister çıkarır ister iptal eder. Sonuçta iş güvenliği türkiye de oturmamış ve AB uyum sürecinin ilk evlatlarından olan bir sistem ve bunun için zamana ihtiyacımız var. Öyle pat diye çıkarılan herşey cuk oturacak diye birşey de yok. Bu dedikleriniz avrupa da bile olabiliyor. Bakın tekrar ediyorum aynı şeyi yürürlüğe konulmayacak revize edilmiş adı değiştirilmiş eklemeler yapılmış gibi. Tabi ki volksvagen golf 6 dan sonra yine golf 6 yı çıkarmadı. Golf 7 çıktı. Yine aynı arabayı çıkarsaydı tepkiye bak denizde kum. Ama golf yine golf. EFSANELER ASLA ÖLMEZ SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR. Ek olarak bahsi edilen konulara söylenti diyerek kötü bir sıfatla yaklaşmanız doğru değil. Ozaman sayın yöneticime sesleniyorum buradan siteyi kapat abi mal mal resmi gazeteye bakalım. Tabiki birileri ortaya bişiler atacak tartışılacak, olası durumlar göz önüne alınıp eksilere ve artılara bakılacak. Amacımız birbirimizi suçlamak değil birbirimizi eğitmek. SON olarak mantığınıza uzaktan dahi dokunmuyorsa eğer, ya bu durum sizin işinize gelmedi yada konunun dokunmadığı mantığınızı arıyosunuz hala. BURASI FORUM SİTESİ KONUŞMALIYIZ KAVGA ETMEMELİYİZ. YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ. TUHAF TUHAF TEPKİLER VERMEYİN

BENDEN YİNEDE SEVGİLER HERKESE. Beğenin bakim :)
  3. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

Kaan Bey yorumunuzda konunun kesin olmadığını kendiniz söylemişsiniz. Buradan söylediklerinizin söylenti olduğundan başka ne yorum çıkarılabilir ki...Aynen dediğiniz gibi burası Türkiye ve biz mal mal resmi bazeteye bakmak zorundayız. O iptal oldu ordan atladı buraya patladı ben duydum dediğinizde bu siteden bilgi almak isteyen kişilerin aklında fikirlerinde revizelere değişimlere neden oluyorsunuz. Siz ne derseniz diyin Resmi Gazete denilen şeyde yayınlanmadıysa bu sadece söylentidir. Bunu sizde söyleseniz bende söylesem bakanlarda söylese bu sadece söylentidir. Şu anda resmi gazetede yayınlanan tek şey 1 yıl içinde 2 sınav hakkı verileceği. Verilir verilmez değişir değişmez konuşabiliriz tartışabiliriz ama bu konuştuklarımız maalesef gerçeği değiştirmez. Bugünde dahil olmak üzere hala daha 2 sınav hakkı ile ilgili yayımlanan kanun geçerlidir.

Sizin söylediğinizin gerçekleşme ihtimali benim nazarımda mümkün değil ama buda benim şahsi görüşüm aynı sizin görüşleriniz gibi... Kavga kısmını çözemedim neyin kavgası, yani siz görüşlerinizi paylaştığınızda evet görüşünüzde ben öyle düşünmediğim için ve kendi görüşümü yazdığım için kavga mı çıkarmış oluyorum...ilginç yaklaşım... Ben orada soru soruyorum nasıl olurda iptal ederler, yasal olarak bu yapılabilir mi diye ve yapılacağı siz tarafından söylenen iptal hakkında tepkimi size değil bunu iptal etmeyi düşünen kişilere karşı yöneltiyorum. Çok afedersiniz de sizin bu konu ile ilgili yasa koyucu yetkinliğiniz var da bizlerle mi paylaşmıyorsunuz. Yasa koyan adamlar bunun iptalini düşünüyorlarsa ben neden size tepki gösteriyim. Çocuk oyuncağı gibi 1 yıldır oynayıp duruyorlar yasayla ve bizlerle diye tepki gösterdim. Siz neden üstünüze alındınız ki..

Herkesin görüşü kendine herkesin mantığı da kendine...sizin yazdıklarınız bu zamana kadar karşılaştığımız ve oluşan olayları düşündüğümde olabilecekmiş gibi gelmiyor bana yani mantıklı gelmiyor gelmek zorunda da değil.

Görüşlerinizin karşısında insanların karşı görüş sunması hoşunuza gitmiyorsa eğer bu tarz insanların kendi görüşlerini, düşüncelerini, mantıklarını konuştukları, tartıştıkları platformlar olarak ifade edilen forum sitelerini size tavsiye etmem. sizin yazdıklarınızı sizin görüşleriniz benimki de benim görüşlerim hepsi bu...
  4. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    TEŞEKKÜR EDERİM. YETERİ KADAR AYDINLATTINIZ. UMARIM BİR AN ÖNCE İNSANLARIN SAĞLIĞININ VE GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN SOMUT VE KALICI ADIMLAR ATILIR. Diyerek bağlıyorum konuyu. Saygılarımla
  5. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sayın üyeler ekteki yönetmelik yayınlamıştır. Buna ek olarak öle anlamadan kunlamadan saçma sapan yorumlar yapanlara sesleniyorum: Biz bişi dediysek bir dayanağı var. Tam anlamıyla söylediğimizin kelimesi kelimesi aynısı olmasa bile birilerine direk B veya A sınıfı belge sınavı veya direk belge verilmesi muhabbetinden bahsetmiştik. Tehlike sınıfları tebliği çıkmamış olabilir ona saygı duyuyorum. Ama Sonuç olarak en son maddeye bakarsanız 1500 1800 ve 3000 gün primleri olanlar belgelerini yükseltebilecek. BEN BİLGİ PAYLAŞIYORUM. KİMİN BİLİP KİMİN BİLMEDİĞİ ORTADA. TUHAF TUHAF TEPKİLER VERMEYİN DERKEN BUNU KASDEDİYORDUM. BU YÖNETMELİK SÖYLEDİKLERİMİN, DUYDUKLARIMIN VE PAYLAŞTIKLARIMIN SAÇMA OLMADIĞININ BİR KANITIDIR. O KENDİNİ BİLİYOR SELAMLAR

Ekli Dosyalar: