1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş güvenliği uzmanlarının görev, yetki, sorumluluk ve eğitimleri hakkında

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve müslüm tarafından 31 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. salih İSGforum Üyesi

ben çevre mühendisiyim meslekte 10 yıllık deneyimim var ama daha yeni iş güvenliği uzmanıyım. hastahane ile sözleşme imzalayabilirmiyim. hastanelerde çevre görevlisi bulundurma şartı varsa çevre mühendisi olarak iş güvenliği uzmanı olarakta görev yapabilirim. bana göre bu konuda bilgisi olan arkadaşım varsa bilgilerini almak isterim.
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

hastanede çevre görevlisi bulundurma şartı yok diye biliyorum

Hastaneler için A sınıfı uzman olmak lazım
  3. salih İSGforum Üyesi

--- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2013 ---
    20 yataklı hastanelerde çevre görevlisi bulundurma şartı var. çünkü hastaneler genelde tıbbi atık ve tehlike atık yönetmelikleri yani atık yönetmeliklerine tabi oldukları için.
  4. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bakanlık tarafından hazırlanacak sektörel düzenleme ile bu sorunuza cevap bulabilirsiniz
  5. salih İSGforum Üyesi

bir çevre mühendisi ve C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak biz aır ve tehlikeli ( çok tehlikeli) işyerlerinden hangilerinde çalışabileceğiz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2013 ---
    teşekkürler tuğba hanım. sizinle meslektaşız. hastanelerde görev yapabilirmiyiz siz ne düşünüyorsunuz.
  6. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bence mümkün,ama bekleyelim zaten 2 ay sonra yürürlüğe girecek bu durum..
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bence bütün C sınıfı uzmanların Çok Tehlikeli sınıflardaki sözleşmeleri onaylanacak meslek açısından bakmayacaklar çünkü işveren tarafında olan bir BAKANLIĞIMIZ var
  8. Emre_gs İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben bu yönetmelikten bişey anlamadım kimya mühendisiyim 10 yere bakıyorum 10 yerden mesleki tecrübe kazanıyorum.mesleki tecrübeden kasıt nedir?böyle yönetmelikmi olur herkes okuyor ama herkes aynı şeyi anlamıyor...
  9. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

günü kurtarmak için değişiklik yapıldı
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işinizi iyi yapın ve kalitenizi ortaya koyun..en çok bundan korkarım..
  11. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar,
    Bir mali müşavir olarak;
    3 yıl sigortalı çalışmış ve bu süre içinde 750 gün ssk primi (veya bağkur) yatmış kişiden bahsediliyor. Bu koşulları sağlamışsanız kendi mesleğinize uygun çok tehlikeli işyerlerine bakabilirsiniz denmekte. Başka şekilde yorumlamak karmaşaya sebep olur.
  12. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bu yönetmelik çıktığı ilk gün söylüyorum. Bu yönetmelik çok kısa bir sürede uygulamadan kalkacak. Bak görün. Size şimdiden söylüyorum. Güya yeni mezun olan, tecrübesiz uzmanları çok tehlikeli işlere bakmamaları ve A ve B sınıfı belgeli uzman açığını gidermek için yapılmış bir yönetmelik ancak bakanlıktan istenenlere cevap vermeyecektir.
  13. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

15,000 A sınıfı uzman yapmadı bu yönetmelik
  14. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Arkadaşlar laf olsun diye yapılmış bir düzenleme değil ben yeraltı kömür ocağında görev yapan bir maden mühendisiyim. İşletmemiz için A sınıfı uzman aradımve bu işle bizzat ben uğraştım ama yer altında görev yapmak isteyen uzman bulamadım bulduklarım ise uçuk rakamlar telafuz ettiler.Mutlaka bir düzenleme yapılmalıydı.Böyle bir düzenleme yapıldı eğrisi doğrusu ortaya çıkar ilerleyen zamanlarda.Şimdi buna itiraz edilir iş uzar da uzar.Bu sırada biz de işimize bakarız.
  15. Murat Ilgaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93835
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar 3 yıl mesleki tecrübesi olanlar 7 yıl süre ile alanında A sınıfı uzmanmış gibi çalışabilecekler bu değişiklikten benim anladım bu. eğer hatam var ise düzeltin peki özel sağlık kuruluşları, özel hastanelerde bu sorumluluğu kim yerine getirebilecek bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?
  16. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    3yıl mesleki tecrübesi olan uzmanlar kendi mesleği ile ilgili bir işte sertifika sınırlaması olmaksızın görev yapabiliyor.Ama sizin sorunuzun tam karşılığını ne yazıkki bilmiyorum
  17. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

Normal A sınıfı uzman bakacak tabi ki BAKANLIK onunda yolunu bulur C ile anlaşanları onaylar
  18. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Nace 2 kodundan bahsedilmiş yönetmelikte daha sağlıklı olarak oturmadı kodlama ki bir sürü sorun çıktı. Şimdi bu kayıtları baz alarak düzenleme yapılmış.İşin içinden çıkabilirlerse tebrik ederim ben onları.
  19. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bir tebrikte benden
  20. Gökhan Koçak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    benim anladığım hastanede ya da sağlık kuruluşunda 3 yıllık çalışma geçmişiniz varsa c sınıfı sertifikanızla hastanede isg uzmanı olarak çalışabilirsiniz.