1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanlarının görevi risk analizi yapmak değildir.

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Onur Özbay tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Onur Özbay İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Geldiğimiz noktada yanlış anlaşılan, netliğe kavuşmamış bir kavramdır bu. Risk analizi başlı başına bir ekip işidir. Dolayısıyla iş güvenliği uzmanının da işinin bir parçasıdır. Tamamen tek işi risk analizi hazırlamak olmamalıdır.
  Saha uygulamalarında karşılaştığımız en önemli problem iş güvenliği uzmanı meslektaşlarımızın tüm sorumlulukları üzerlerine alarak risk analizi yapmalarıdır. İşletmelerde ki proseslere işveren veya orada çalışan bir usta kadar vakıf olamayabilirsiniz. Dolayısıyla yapacağınız çalışma da verilerinizi zenginleştirmek, detaylara hakim olmak olmalıdır. İş güvenliği uzmanlarının misyonu; hizmet verdikleri firmalarda iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri kurabilme, yönetebilme işletmenin ve çalışanın sağlığını ve güvenliğini koruyarak geliştirme olmalıdır.

  Unutmayın risk analizlerinden de hukuki açıdan sorumlusunuz!
 2. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  işveren buna zaman ayırmıyor. Ustaların parasını veren adam bu işe zaman ayır demeyecek kadar cahil ve paragöz ise ustalar ne yapsın? Bizimde bu şartlarda risk analizini uygunsuz bir şekilde hazırlamamız şart olmuş. Biz çok iyi biliyoruz ki hiç bir işe karışmayanlar, iş kazası veya denetleme olduğunda direk tepemize biniyorlar. Kısacası onların keyiflerini beklersem atı alan üsküdarı geçer.