1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanlarının karşılaştığı sorunlar çalıştayı

Konusu 'Diğer Etkinlikler' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

?

İş Güvenliği Uzmanlarının Karşılaştığı Sorunlar Çalıştayına Katılmayı düşünüyor musunuz?-istanbul

Anketin kapanma tarihi 20 Nisan 2014.
  1. Evet katılırım

58,8%
  2. Hayır katılamam

23,5%
  3. Bilmiyorum daha çok var zamanı gelince karar veririm

17,6%
  1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar,

TMMOB Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak,

Çalışma Yaşamında ki İş Güvenliği Uzmanlarının karşılaştığı sorunlar üzerine bir Çalıştay hazırlığı içindeyiz.

Çalıştayı, 19 Nisan Cumartesi günü yapmayı planlıyoruz. Talep doğrultusunda mekan seçimi yapacağız.

Katılım düşük olursa Mecidiyeköy Şubemizde yapmayı planlıyoruz.

Katılmayı düşünen arkadaşlar var mıdır?

içerik olarak da konuşulmasını istediğiniz şeyleri buradan yazarsanız sevinirim.

kolay gele.....
  2. Sabır Batuhan Ergin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Memnuniyetle katılmak isteriz.
  3. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    öncelikle böyle bir çalışma hazırlığından ötürü sizleri gönülden destekliyor ve kutluyorum. Maalesef işimin yoğunluğu ve başka bir şehirde ikamet ettiğimden ötürü gelemeyeceğim.
    Sizden çalışmanızı rica edeceğim husus ise "ya tam bağımsızlığımızı versinler yada tamamen bizi bakanlığa bağlasınlar ve güvencemiz onlar olsun".
    Zaten ücret politikasındaki dengesizliklere ve taban ücret uygulanması gerektiğine değinmeme gerek yoktur.

saygılar ve sevgiler..
  4. Gökhan ÖZYILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    8 aydır bir fabrikada tam zamanlı olarak çalışmaktayım. Ben bir şey yaptıramıyorum arkadaşlar işverene. Her yer güllük gülistanlıkta bende mi sorun var ? Çalıştığım yer tehlikeli sınıf. Öyle şeylere şahit oluyorum ki işveren yazma bunları diye zorluyor ve hiç birşeyin olduğu yok. Ve gerçekten bu işten sıkılmaya başladım. Bütün gün boş boş dolanıp oturuyorum. Bende mi sorun var diye düşünmeye başladım yoksa benim gibi olanlarda var mı aynı sıkıntıları yaşayan ben bunu merak ediyorum. Düzenli olarak yaptığımız bir kurul oda laylaylom geçiyor. Onu risk analizine yazma bunu yazma. Adam baret takmaz tutanak tutarsın işçiyi atmaz eleman zor buluyoruz kalifiye eleman bu der. Ama lafa gelince biz iş güvenliği yapıyoruz. Benim gibi dertli olan var mı ? Ben bu işi bırakmayı düşünüyorum. Bu iş profesyonel kamulaşmış firmalarda yapılır ancak böyle geri kafalı insanlarla olacak iş değil.. Patlama noktasındayım artık !!!!
  5. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bunlar torbacı patronların geleneksel uygulamaları... tavsiyem kesinlikle onaylı deftere işlemen. eğer işveren işini yapmaya engel oluyorsa suç işliyor demektir ve muhakkak bakanlığın il müdürlüğüne bildir. çünkü cezaları var. nasılsa işten çıkacaksın o yüzden en azından bu şekilde ders alırlar.
    eğer şikayet ederseniz ciddi anlamda yaptırımla karşı karşıya kalıyorlar. Tabi bütün bunların olması için işten ayrılmayı göze almanız gerekiyor. Ben kesinlikle ayrılmanızı tavsiye ederim. çamur üzerinizde kalır çünkü
  6. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL

kesinlikle sizinle aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız vart Gökhan bey ,düşündüklerime tercuman oldunuz. meslektaşlarımızın çoğu ücret olsun sigorta olsun yasal haklarından hak ettikleri kadar yararlanamıyorlar. üstüne üstlük birde mobbing. bence birçok kişi aynı dertten müztarib ve bende yaşadım. bazı raporlamaları yapmamıza izin verilmedi ancak siz üstüne gidin. lütfn baktınız olmuyor. şikayet edin. ama şikayet ederken elinizde somut kanıtlar olsun ses kaydı vb. çünkü direkt suçlu psikolojisi itiraz edicektir. işveren buna karşı tedbirli olun. ne odamız var ne de bizi koruyan bir kuruluş alt yapısız bir İŞ güvenliği sistemi kalitesiz elemanlar birde kanayan yaraya tuz bas sen işverenini şikayet et seni işten kovsun diyor ÇSGB. kly glsin