1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanlari hapse girmemeli

Konusu 'Köşe Yazıları' forumundadır ve _kaanmert tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Prim gün ile yükseltme sınavından neden faydalanmadınız?
  2. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    önce açıklayayım ;ben yükseltmeyle b oldum, fırsat vardı oldum, savunuyor muyum hayır, hatta zaten b olma hak sınırım da geldi zaten.

kimin tecrübesinin nereden olduğunu tespit edecek sistem yoksa, tecrübeli mühendisten faydalanılamaz.
    kalkıp da 20 yıl satışçılık yapmiş, hatta daha detay vereyim reprezantlık yapmış bir makine mühendisi a sınıfı olup madene girerse, bunun adı cinayettir!

bilgileri bile eskimiş, hatta unutulmuştur o adamın. yeni mezum 1-2 yıllık mühendis bile ondan daha iyi bilir.

ikisini ayırmayı bilmiyorsa devlet bunu yapmayacak, ki ayıracak bi yolu yok .

tecrübeli olanı kaybetmek, adamları alakasız tecrübeleri olanlara teslim etmekten yeğdir.

herşeyi kendi menfaat gözlüğünüz arkasından incelemeyin, işin diğer tarafını da görün.
    siz değerli bir örneksinizdir ama sizin gibisi bir avuç, diğer türlüsü tonla.
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  4. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Özellikle inşaat sektöründe şantiyesinin yerini bilmeyen şantiye şefliği yapan 7-8-10 yıllık mühendisim ben diye ''tecrübeli'' inşaat mühendisi sıfatında gezen bir çok kişi var (sözümüz meclisten dışarı )detaylı bir iş güvenliği haricinde en temel İş güvenliği kurallarını uygulamak için illa ki sertifika sahibi olmanız gerekmez az biraz vicdanlı birazda sorumluluk sahibi olmanız yeterlidir aslında..İnşaatlarda hala baret, ayakkabı kullanımını konuşuyoruz hala derme çatma iskelelerde insanlar ölüyorlar bunu görmek engellemek için sertifika sahibi olmanız mı gerekiyor.Yükseltme sınavları bitti gitti hala yükseltmeyle A oldular B oldular bunu konuşuyoruz..
  5. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Görevini yerine getirmeyen her kimse çeksin cezasını abi. İş ki yetkililer görev tanımlarını adam gibi yapsınlar. Yoksa igu kamu personeli de olsa özel sektör çalışanı da olsa işlemez patrona. Devlet memuru olunca istediği gibi uzman çalışacak sanan arkadaşlar ve igu ların memur olması gerektiğini savunan arkadaşlar bu yanlışlarından inşallah vazgeçerler.
  6. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Dostum sen burada memur olayım yatış moduna geçeyim diyenlere seslenmişsin. O konuda tamamen haklısın. Fakat konunun ana başlığı her sorumluluğunu fazlasıyla yerine getiren bir isg uzmanı neden hala ceza alabiliyor. Adam mı kalmadı her şeyi onun üzerine yıkıyorlar. Üzerinde konuştuğumuz konu bu konuda sesimizi duyurmamız için açılmıştır. Keza avrupa standartlarında hizmet vererek çalışan isg cilerde var site induction eğitimi bile vemeye üşenen akşama kadar PC başında takılan isg cilerde var. Farkı farkedip herkes ona göre yargılanmalılar. Herşey 4 4 lük olduğunda ne yapacaz peki. Bu da konunun ana başlıklarından biri. İşte o zaman SGK sorumlu olacak. Gerekli tazminatları ödeyecek vsvsvss. Neden SGK lıyız ki bu sebeten değil mi?
  7. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşte bu da yargı sisteminin saçmalamasından ileri geliyor, sadece uzmanlar için değil her konuda durum bu. Türkiyede malesef bilirkişiler hakimlik yapıyorlar, bilirkişi raporunun sonundaki kusur dağılımını okuyor hakim, kusurları paylaştırıyor ilgili ceza maddesine göre, konu bitiyor. Bilirkişi kime kusur verirse suçlu o adam oluyor.

İşini iyi yapan adamın her türlü aklanacağına inanmak istiyorum. Söylemekten utanıyorum ama benim de ölümlü iş kazalarım var.