1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanlari mesleki sorumluluk sigortasi

Konusu 'İş Hukuku ve SGK Uygulamaları' forumundadır ve Gülgün Pınar tarafından 1 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Tam isabet :) Bu konuda size bilgi vermeye talibim. Size önceki günlerde İş Güvenliği Uzmanları ile ilgili poliçe örneğini mail atmıştım. SMMM ile ilgili olanı da atarım. Dilerseniz ayrıntılı bilgi için beni tlf ile arayabilirsiniz. Bu konuyla ilgili sorularınızı cevaplayabilirim.

  İyi akşamlar.
 2. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Mailiniz, aldım fakat benim word proğramım eski olduğu için açamadım. Excel dosyalarını acıp inceledim. Daha farklı kaynaklardan da incelemek isterim. Biraz yoğunum bu aralar fakat ilk fırsatta size döneceğim. Diğer arkadaşların da yararlanmasını istediğim için forumda sizinle görüşüyorum.
 3. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Doğru adres. Mesleki Sorumluluk Sigortaları uzmanlık gerektiren poliçelerdir. Sorularınızı memnuniyetle cevaplarım. İlginize teşekkürler.

  GÜLGÜN PINAR
  MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTALARI UZMANI
  0 507 705 63 64 - gulgunmert35@hotmail.com
 4. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  İçeriğini değerlendirmenizi öneririm. :)
 5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel

  Gülgün hn,
  İlk sorum TÜRMOB nedir?
  2. Sorum poliçeyi burada paylaşmanız mümkün mü? Sigorta şirketi mevzu bahis olduğunda karşı tarafta araştırma yapma ihtiyacı duyuyor (avukat vb.).
  3.örneğin bireysel çalışan uzmanlar aldığı her firmayı bildirmeli mi? Danışmanlık ve uzmanlık hizmetlerinde sorumluluklar farklı biliyorsunuz..

  Açıkçası sizi ve reklamlarınızı birçokk yerde görüyorum. 1979'da sonuçlanan davayı da birçok sitede, forumda paylaştınız.. Ben ve biliyorum ki bir çok meslektaşım somut örnek ve açıklama bekliyor. Çoğumuz mühendisiz, sigorta uzmanı dilinden anlamayabiliriz.
 6. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Tuğba Hn merhaba,
  Sorularınız için teşekkür ederim.

  -Öncelikle 9 yıldır mali müşavirlik yapan forum üyesi Ali İhsan Beyin mali müşavirler için yapılan mesleki sorumluluk sigortası ile ilgili sorusuyla alakalı verdiğim cevap içerisinde geçen TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) ile İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI mesleki sorumluluk sigortasının bir bağlantısı YOKTUR :)
  -Diğer meslek gruplarında (hekim, mali müşavir...) sigorta bağlamında oldukça ileri yol katedildi.
  Bu alandaki poliçemiz ile 24 Kasım 2010 dan itibaren hizmet vermekteyiz. Meslek yasası ve uygulamaları ile birlikte sigorta içerisindeki örneklemeler de çoğalacaktır.
  Sigortanın
  ANİ VE BEKLENMEDİK OLAYLAR niteliği taşıyan eylemler kapsamında TEDBİR olarak kalmasını temenni ediyorum; ancak takdir edersiniz ki risk potansiyeli yüksek bir iş alanınız var.
  (Kolaylıklar dilerim) Sigorta, olası riskleriniz için olumlu bir ÖNLEM olacağı kanaatindeyim.
  -Bireysel çalışan uzmanların adına kesilen poliçeler sözleşme yaptığınız tüm işyerlerinde geçerlidir. Sigorta ettiren şirket veya OSGB ise bünyesindeki uzmanlar sigortalı olacaktır.
  Poliçe içeriğinde görüldüğü gibi; 4857 ve 6331 çerçevesinde uzmanın görevleri ve sorumluluklarından doğacak zararlar nedeniyle talep edilecek tazminatların sigortalanması olarak tanımlıyoruz.

  ...............
  Bu sigorta ile sigortacı; sigortalının 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında ve buna bağlı olarak düzenlenerek çıkarılan ve yürürlüğe giren veya daha sonra yürürlüğe girecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği’ne ilişkin mevzuat çerçevesinde uygulama planları hazırlama, uygulamaların yapılmasını sağlama, bu konularda işçilere eğitimler verme, bunları denetleme, gözetleme ve sürekli sürdürülebilir bir yapı kurulmasını temin ile bu hususlardaki danışmanlık hizmetlerini kusurlu olarak gereği gibi yerine getirmemesinden ötürü doğacak zararlar nedeniyle üçüncü şahıslar tarafından kendisine karşı ileri sürülecek tazminat taleplerinin sonuçlarına karşı sigortalıyı poliçede belirtilen teminat limitine kadar aşağıda yazılı özel Şartlar ile ekli Mesleki Sorumluluk Sigortası Genel Şartlarının A.1 Maddesi (b) fıkrası hükümlerine göre sigorta eder.
  ...............
  Ve yasa çerçevesinde bir üst sınıf hizmetlerinden doğacak talepler de kapsam içerisinde olacaktır.

  POLİÇE ÖRNEĞİ
  İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI

  1- Sigorta Konusu

  Bu sigorta ile sigortacı; sigortalının 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında ve buna bağlı olarak düzenlenerek çıkarılan ve yürürlüğe giren veya daha sonra yürürlüğe girecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği’ne ilişkin mevzuat çerçevesinde uygulama planları hazırlama, uygulamaların yapılmasını sağlama, bu konularda işçilere eğitimler verme, bunları denetleme, gözetleme ve sürekli sürdürülebilir bir yapı kurulmasını temin ile bu hususlardaki danışmanlık hizmetlerini kusurlu olarak gereği gibi yerine getirmemesinden ötürü doğacak zararlar nedeniyle üçüncü şahıslar tarafından kendisine karşı ileri sürülecek tazminat taleplerinin sonuçlarına karşı sigortalıyı poliçede belirtilen teminat limitine kadar aşağıda yazılı özel Şartlar ile ekli Mesleki Sorumluluk Sigortası Genel Şartlarının A.1 Maddesi (b) fıkrası hükümlerine göre sigorta eder.

  2- Teminat Kapsamı
  a) Bir tazminat talebinin bu sigorta kapsamında sigortacı tarafından karşılanabilmesi için,
  - Poliçede belirtilen sigorta süresi içinde veya geriye dönüş tarihinden önce olmamak kaydı ile poliçe başlangıç tarihinden önce gerçekleşen ve sigortalının sorumluluğunu gerektiren bir olay dolayısıyla poliçe süresi içinde meydana gelmiş olan bir zararla ilgili bulunması ve sigorta Şirketine iadeli taahhütlü mektupla yazılı olarak bildirilmiş bulunması zorunludur. Bu koşulların tamamı hep birlikte gerçekleşmediği sürece, sigortacının sorumluluk sigortası kapsamında hiçbir ödeme yükümlülüğü doğmaz.
  b) Geriye dönüş tarihi, yeni düzenlenen poliçelerde poliçe başlangıç tarihinden 12 ay öncesi, ara vermeden yenilenen poliçelerde ise, yenilenen tüm poliçelerin Mesleki Sorumluluk Sigortası Genel Şartlarının A.1. maddesi (b) fıkrası hükümlerine göre düzenlenmiş olması kaydıyla, ilk düzenlenen poliçenin başlangıç tarihinden 12 ay öncesidir.
  c) Bu sigorta, sigortalı aleyhine ileri sürülmüş olan haklı tazminat taleplerinin karşılanmasını veya haksız yahut aşırı tazminat taleplerine karşı sigortalının yapacağı savunmaya yardımcı olunması durumlarını teminat altına alır. Herhangi bir tazminat talebine karşı Sigortalı adına savunma
  yapılması sebebiyle maruz kalınan masraf ve harcamalar avukatlık asgari ücret tarifesi ile sınırlı olmak üzere kapsam altındadır. Manevi Tazminat tutarı için davanın kabul red oranına bakılmaksızın başlangıçta talep edilen tutar için avukatlık asgari ücret tarifesine göre avukatlık ücreti ödenecektir. Sigortalı aleyhine tazminat talebinin mahkemece kabul edilmesi durumunda davacı lehine hükmolacak yargılama giderleri, vekalet ücretleri ve davalının avukatlık ücreti dahi bu limitin içinde değerlendirilir. Ödenecek tüm tazminat ve hukuki masraflara ilişkin olarak sigortacının toplam ödeme yükümlülüğü poliçede belirtilen olay başına ve toplam limiti aşmayacaktır.
  d) Poliçe, üzerinde yazılı olan vade bitim tarihinde sona erer. Yeni bir dönem için sigorta teminatının sağlanması ancak tarafların bu hususta yazılı olarak açıkça anlaşmaları ile mümkün olacaktır.

  3- Teminat Limiti
  Bu sigortanın yürürlük süresi içinde meydana gelecek zararlardan kaynaklanan tazminat talepleriyle ilgili olarak Sigortacının sorumluluğu, bu taleplerin araştırılması, bunlara karşı savunma yapılması veya bunların bir sulh anlaşmasıyla sona erdirilmesi içingerekli masrafların tamamı bakımından, olay başına ve toplamda poliçede belirtilen limiti geçmeyecektir. Bir hasar durumunda, tazminat talebinin yapıldığı tarihte geçerli olan poliçede yazılı tazminat limiti esas alınacaktır. Bir dizi tazminat talebine yol açan bir hal, aşağıdaki koşullarla tek bir olay olarak kabul edilecek ve riziko Sigortacıya ilk yazılı
  tazminat talebinin yapıldığı anda gerçekleşmiş sayılacaktır.
  a. Tek bir kusurlu eylem veya kaçınmanın yol açtığı farklı zararlara ilişkin tüm tazminat talepleri (aynı veya benzer sebepten kaynaklanan kusurlu eylemler veya kaçınmalar, hukuksal veya finansal açıdan bağlantılı olmak kaydıyla tek bir eylem veya kaçınma olarak kabul edilecektir.)
  b. Aynı zarara yol açan birden fazla eylem veya kaçınma ve/veya
  c. Aynı tazminat talebinin aynı poliçe ile teminat altına alınan birden fazla sorumlu kişiye karşı yöneltilmiş olması.
  Bir hasar durumunda, tazminat talebinin yapıldığı tarihte geçerli olan poliçede yazılı teminat limiti esas alınacaktır.
  4- Muafiyet
  Sigortacının teminat kapsamındaki her bir tazminat talebine ilişkin sorumluluğu, tazminat talebi tutarı ile talebin yerinde olup olmadığının araştırılması ve savunulmasına ilişkin olarak yapılan giderlerin toplamının poliçe üzerinde belirtilen muafiyet tutarını aşan kısmıyla sınırlıdır.
  5- İstisnalar
  Bu sigorta aşağıdaki durumlardan kaynaklanan tazminat taleplerini karşılamaz;

  a) -Sigortalı tarafından yönetilen tüzel kişilikler,
  -Sigortalının veya 3.dereceye kadar yakınlarının ortak olduğu şirketler,
  -Sigortalı veya 3.dereceye kadar yakınları tarafından ağırlıklı olarak kontrol edilen şirket ve diğer tüzel kişilikler
  -Sigortalı tarafından istihdam edilen kişiler
  tarafından öne sürülen tazminat talepleri;
  b) Sigortalının meslekî faaliyetini yürütmesi esnasında meydana gelebilecek ve Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası kapsamında değerlendirilebilecek bedeni zararlar ve mal/eşya zararları ile bunlara ilişkin her türlü netice zararı
  c) Herhangi bir kusurlu eylem ya da kaçınma nedeniyle meydana gelebilecek kar kaybı, pazar kaybı ya da benzeri her türlü dolaylı zararlara ilişkin tazminat talepleri,
  d) Sigortalının gözetimi altında faaliyet gösteren üçüncü şahıslar tarafından yürütülen veya planlanan işlerdeki kusurlar sebebiyle ortaya çıkan zararlarla ilgili tazminat talepleri,
  e) Sigortalının istihdam ettiği kişilere karşı işveren sıfatıyla iş hukuku uyarınca sorumlu tutulabileceği her türlü zarar veya kayıpla ilgili tazminat talepleri,
  f) Sigortalının maliyet düşürme veya zamandan kazanma amacıyla standart dışı bir çalışma yöntemi ya da özel malzeme kullanmak suretiyle göze almış olduğu ek risklerin sonucu olan zararlarla ilgili tazminat talepleri,
  g) Genel kabul gören bilim ve teknoloji kuralları çerçevesinde yeterince test edilmemiş planlama veya hesaplama yöntemlerinin uygulanması, kullanımı, seçilmesi sonucunda oluşan zararlara ilişkin tazminat talepleri,
  h) Poliçede belirtilen mesleki faaliyetle ilgili üstlenilen işin sözleşmesinde belirtilen edimin yerine getirilmemesi, yarım bırakılması, tamamı veya bir kısmı için belirlenen zaman limitine uyulmamasından dolayı uğranılan zararlarla ilgili tazminat talepleri,
  i) Sözleşme ile verilen ve sigortalının yasal sorumluluk ölçüsünü aşan özel taahhüt ve garantilerden doğan sorumluluklarla ilgili tazminat talepleri,
  j) Bilgisayar yazılım ve donanımı, gömülü elektronik yonga, entegre devre ya da bilgisayar ekipmanı içinde bulunmayan benzer aygıt veya bu aygıtlara bağımlı sistemlerle doğrudan veya dolaylı olarak
  bağlantısı bulunan, bunlardan kaynaklanan veya bunları içeren her türlü kayıp, zarar veya masraflar,
  k) Aşağıdaki olaylar sonucunda veya onlarla ilgili olarak doğrudan ya da dolaylı olarak oluşan kayıp veya zararlara ilişkin tazminat talepleri:
  - Savaş, istila, yabancı düşman hareketleri, ya da savaş benzeri operasyonlar (savaş ilan edilmiş olsun olmasın) ve/veya iç savaş
  - Askeri isyan, halk ayaklanması boyutlarına ulaşan iç kargaşa, askeri ayaklanma, isyan, devrim, askeri güç ya da zor kullanımı
  - Bir kişi ya da bir örgüt adına ya da onunla bağlantılı olarak hareket eden kişilerin yaptıkları terör eylemleri.
  Burada terör eylemleri siyasal amaçlar doğrultusunda Şiddet kullanımı anlamına gelmekte olup topluma veya toplumun bir bölümüne korku salmak niyetiyle yapılan Şiddet eylemlerini de içermektedir. Sigortacının bu istisna hükmü çerçevesinde kapsam dışı tuttuğu kayıp veya hasarlarla ilgili her türlü dava veya takibatta söz konusu kayıp ya da zararın teminat kapsamında olduğunu ispatlama yükümlülüğü Sigortalıya ait olacaktır.
  l) Poliçede belirtilen geriye dönüş tarihi ile sigorta sözleşmesinin yapıldığı tarih arasındaki sürede gerçekleşen ve sigortalının kendisine karşı bir tazminat talebi ile sonuçlanacağını bildiği yahut hesaba katmak zorunda olduğu veya öğrenmekten bilinçli olarak kaçındığı bir olaydan kaynaklanan, veya aynı süre içinde sigortalıya karşı ileri sürülmüş tazminat talepleri,
  m) İftira ya da karalama sonucu meydana gelebilecek zararlarla ilgili tazminat talepleri,
  n) Doğal afetler sonucunda meydana gelebilecek zararlara ilişkin sorumluluklar,
  o) Başka ülkelerin yasal düzenlemelerine ilişkin her türlü hizmet sonucu doğan zararlarla ilgili tazminat talepleri,
  s) Sigortalının veya çalışanlarının kasten sebep oldukları ve/veya suç teşkil eden hareketleri sonucunda doğan tazminat talepleri,
  t) Ticari ve / veya endüstriyel sırların saklanmaması ve / veya kötüye kullanılması sonucu meydana gelebilecek zararlar,
  6- Sigortalının Yükümlülükleri
  a) Sigortalı her zaman için sunmuş olduğu hizmetler ile ilgili olarak doğru ve detaylı kayıt tutacak ve tazminat talebiyle ilişkili kayıtları sigortacı ve / veya temsilcilerinin inceleme ve yararlanmasına açık bulunduracak, Sigortacının talep edebileceği her türlü bilgi, yardım ve imzalı beyanı Sigortacı veya onun temsilcilerine verecektir.
  b) Bu sigorta ile verilen teminat kapsamı dahilinde, Sigortalıya yöneltilecek tazminat talepleri hakkında karar verme hak ve yetkisi Sigortacıya aittir.
  Sigortalı, Sigortacının bilgisi ve onayı olmaksızın, bu poliçe ile teminat altına alınan bir zarara ilişkin tazminat talebinde bulunan hiçbir kişi ya da kurum ile sulh olamaz ya da bu kişi ya da kurumlara karşı sorumluluğunu tamamen veya kısmen kabul veya ikrar edemez, tazminat ödeyemez veya tazminata mahsuben ödemede bulunamaz. bütün haklarını kaybeder ve sigorta korumasından hiç bir Şekilde
  yararlanamaz.
  Sigortacı, bu poliçe konusunu oluşturan tüm tazminat talepleriyle ilgili olarak, kendi yapacağı değerlendirmeyi takiben, talebin kesin bir mahkeme kararı ile sonuçlanmasını beklemek ya da tazminat talebinde bulunan kişi ile dilediği zamanda uygun gördüğü tutar üzerinden sulh olmak konusunda mutlak Şekilde söz sahibidir.
  c) Sigortacı, işbu poliçe kapsamında ödemiş olduğu tazminat tutarı için hukuken Sigortalı yerine geçer ve Sigortalının sorumluluğuna eylem ve tutumuyla yol açan kişi ve kuruluşlara rücu etme hakkını kazanır. Sigortalı, rücu hakkının kullanılmasına yararlı olabilecek Sigortacının talep edebileceği her türlü bilgi, belge, yardım ve imzalı beyanı Sigortacı veya onun temsilcilerine verecektir.

  7- Başka Sigortalar
  Bu sigorta ile teminat altına alınan bir sorumluluk, aynı zamanda başka bir sigorta ile de temin edilmiş olduğu takdirde işbu sigorta diğer sigortalarla beraber 'müşterek sigorta' teşkil eder.
  Her halde, Anadolu Sigorta tarafından düzenlenen birden fazla poliçe mevcut bulunmakta ise, bunlardan teminat limiti fazla olan dikkate alınır ve Anadolu Sigorta bütün tazminat talepleri bakımından en fazla bu limite kadar sorumlu olur.


  SORULARINIZ İÇİN:
  GÜLGÜN PINAR
  MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTALARI UZMANI
  TEL : 0 507 705 63 54

  TEŞEKKÜRLER
  KAZASIZ GÜNLER
 7. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Yukarıda mesleki sorumluluklardan doğabilecek riskler için, tedbir olarak kalmasını dileyerek bilgi vermeye çalıştığım sigortanın kendisine anlamsız gelen arkadaşımıza çalışmalarında başarılar dilerim. Ancak çok ciddi sorumluluk ve faaliyet gerektiren uzmanlık alanı içinde kendi mesleki risklerini de teminat altına almak istemesi bana göre oldukça anlamlı.:)
  Tüm iş güvenliği uzmanlarına KAZASIZ GÜNLER dilerim.
  Saygılarımla.
 8. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman

  Sigorta poliçesinin tamamı bu mudur ? Sigorta kapsamına girmeyen maddeler nerde ?
  "İş Sağlığı ve Güvenliği’ne ilişkin mevzuat çerçevesinde uygulama planları hazırlama, uygulamaların yapılmasını sağlama, bu konularda işçilere eğitimler verme, bunları denetleme, gözetleme ve sürekli sürdürülebilir bir yapı kurulmasını temin ile bu hususlardaki danışmanlık hizmetlerini kusurlu olarak gereği gibi yerine getirmemesinden ötürü doğacak zararlar"
  diye bahsettiğiniz kısımların içerisine mesleki sorumluluklarımızın herhangi birisini yerine getirmememizden kaynaklanan durumlar giriyor mu yoksa bunlar teminat dışı mı kalıyor ? Yani sadece yukarıda bahsettiğiniz durumlarda mı çalışıyor bu sigorta ? Sanırım meslekle alakalı herşeyi kapsatmadınız poliçede yani mesleki ihmallerimizin her türlüsünü kapsamadığı, çoğu durumun teminat dışı bırakılacağını seziyorum.
  Daha detaylı anlatırsanız sevinirim özellikle teminata girmeyen şartları paylaşırsanız daha açıklayıcı olur bir de şu durum var

  a) Sigortalı her zaman için sunmuş olduğu hizmetler ile ilgili olarak doğru ve detaylı kayıt tutacak ve tazminat talebiyle ilişkili kayıtları sigortacı ve / veya temsilcilerinin inceleme ve yararlanmasına açık bulunduracak, Sigortacının talep edebileceği her türlü bilgi, yardım ve imzalı beyanı Sigortacı veya onun temsilcilerine verecektir.

  Bir olaydan sonra benim deyimimle mesleki kayıtları yetersiz tuttuğu sizin deyiminizle DOĞRU ve DETAYLI KAYIT TUTMADIĞI durumlarda sigortalı yılda ödediği 2000-2500 liraya yanacak ve ortada mı kalacaktır ?
 9. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Mesleki Sorumluluk Sigortalarını da diğer hasar frekansında düşünecek olursak; belgeye dayalı ödemeler yapılacak olması ve tahmine dayalı sonuçlarla hasar ödemesi yapılamayacağı anlamını taşımaktadır.
  Bir başka deyiş ile mahkemeye itikal eden bir olayda tüm bilgi ve belgeler aynı zamanda sigorta şirketinize de ulaştırımalıdır. Ki süreç takibi birlikte sağlıklı yürütülebilsin.
  Kaldı ki poliçeler sigortalı ve sigortacı tabanında iyi niyet üzerine kurulmuş bir zeminde değerlendirilmektedir.
  Özetle ani ve beklenmedik olaylarda, hata ve ihmal sebepleri ile oluşacak tazminat talepleri
  poliçe kapsamındadır.

  Kazasız günler dilerim.
 10. Ali Sağdıç Siteden Uzaklaştırıldı

  • Cezalı Kullanıcı
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Devlet ve işverenler tazminat ödemede yetersiz kalırken sigorta şirketi nerden karşılamayı düşünüyor bu parayı...
  Ödenecek tüm tazminat ve hukuki masraflara ilişkin olarak sigortacının toplam ödeme yükümlülüğü poliçede belirtilen olay başına ve toplam limiti aşmayacaktır. Demiş hanımefendi arkadaşımız.Kapı üzerine düşüp felç kalan çalışanın aldığı tazminat eski parayla 1 trilyon.Ve kazalarda da şampiyon olduğumuz söyleniyor.Bu araba değilki arkadan çarpmışlar 3200 lira masraf çıkar diyelim.Bizim evde yangına depreme sele vs. karşı sigorta var.Anlaşma maddemizden çıkarılan sonuca göre ,eve fırtınayla giren sel suyuna karşı sürgülü camın değişmesi sonucu çıkarken,Eksper ne yazdıysa sadece camın üzerindeki ,fırtınayla parçalanan tente değişimini ödediler.Fırtına ha bu.Samsunu sel vurmuştuya hatırlayın.Yani sen istasyona git tüm operasyona ait işini yap,sonra bunları bekle.Adam OHSAS diye belge sistemi çıkarmış.Sanırsın bizim sigortacılardan almışta hala eksikleri var.Öyle bi anlatıyoki ulan acaba seli getirmeseydikmi diyon bi ara..
  Eski hakemlerin dediği gibi:Adama sorarlar...Sen bunun ne kadarını ödiyecen.!!!
  ONE MILLION DOLLARS..
 11. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Gülgün Hanım afedersiniz ama laf kalabalığından başka bir şey değil söyledikleriniz ben size şunu soruyorum banaa evet ya da hayır dye bir cevap verir misiniz sorum şu

  Uzmanın belgelemediği bir durumdan ötürü tazminat cezası ortaya çıkarsa bu tazminatları ödüyor musunuz ? Evet ya da Hayır ?
 12. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
 13. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  siz hangi durumu belgelememeyi düşünüyorsunuz? :)
  şaka bir yana efendim; açıklamalarımın laf kalabalığı olarak değerlendirilmemesi gerektiğini düşünüyorum, poliçenin anlaşılır şekilde ifadesi olarak tanımlamanızı rica edeceğim.
  Kasıt kararı dışında, 6331 sayılı yasa gereği sorumluluğunuz dahilinde tüm tazminat davaları, müteselsilen karşılaşacağınız tazminat talepleri kapsam dahilinde değerlenecektir.
  Hasar servisi dosyanızı birlikte takip edecektir.
  Herhangi bir olay üzerine açılmış hasar dosyası hakkında görüşmediğimiz için,siz de takdir edersiniz ki; her dava sonuç itibariyle değişik neticeler getiriyor. KESKİN BİR CEVAP VERMEMİN YANLIŞ/YANILTICI olacağını sizin de anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum.
  Teşekkürler.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Nisan 2013 ---
 14. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Yani Hayır diyorsunuz. İnsanların kazandığı 3 kuruşun peşini bırakın lütfen.
 15. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Hayır kelimesi geçmemiştir. Yazdıklarımın incelenerek değerlendirilmesini rica ederim.
  Sigorta konusunda bir zorunluluk yok efendim, söz konusu poliçe zorunlu değil ihtiyaridir. Düşüncelerinize saygı duyuyorum.Ön yargı ile yaklaşmamanızı önerebilirim sadece. :)
  Şu anda tazminat davaları ile ilgili yazıları incelediğinizi görüyorum. :) Kazasız günler diliyorum.
 16. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bunlar önyargı değil kesin olan şeyler siz poliçelerinizde belgeleri inceliyorsunuz benim tutmadığım bir risk analizinden doğacak olan cezaları ödemiyorsunuz sadece tuttuğum belgelerdeki bazı ihmallerden doğacak cezalarda destek oluyorsunuz benim yaptığım önyargı falan değil gerçekçi olalım ben boş konuşmuyorum kusura bakmayın benim malesef ki poliçem var şirketim teklif etti bende yaptırttım ama pişmanım boşu boşuna 2000 tl ödüyorum. Ben pişman oldum arkadaşlar pişman olmasın diye burda yazıyorum mesleki sorumluluk sigortası hikayesi bir yalandan ibarettir eksik tuttuğunuz belgelerden doğacak tazminatlar ( sonuçta çoğu arkadaşımız bu işte yeni ne yapacağını tam olarak bilmeyenler için konuşuyorum ) SİGORTA POLİÇESİNE GİRMEZ !!!... Aksini ispat etmek istiyosanız burada sigorta poliçesinin her maddesini paylaşın benim eksikliklerimden doğacak tazminatları ödeyeceğiniz konusundaki maddeleri de aynı şekilde paylaşın lütfen beni utandırın
 17. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Kanunlara göre iş tanımı yapılmış bir alanda UZMAN olarak göreve başlayan her kişi staj dönemini geçirmiştir; şirketinizin sigortaya inancına teşekkür ederim.Çalışmalarımı şu anda İş Güvenliği alanında sürdürmekteyim. Poliçeiz hangi şirketten bilemiyorum, dilerseniz elinizdeki poliçeyi paylaşın, birlikte inceleyelim.
 18. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Teorik olarak stajını yapmış bir uzman tamamdır uzman olmuştur gözüyle bakıyorsanız size anlatacak sayfalarca mesajım olur gene de sizi bilgilendireyim biz sizin gibi 1 dalda çalışmıyoruz 1000 çeşit sektöre bakıyoruz ve siz 5 gün herhangi bir sektörde staj yapmış adama tamam bu adam İş Sağlığı ve Güvenliği yönünden prosedürlere hakim olmuştur gözüyle bakıyorsunuz. Siz de haklısınız sırf biraz fazla prim alabilmek için poliçe satmaya çalışıyorsunuz ama ben de burada 3 kuruşa çalışan ihtiyaç sahibi arkadaşlarıma sizin işinizin tamamen foyadan ibaret olduğunu, arkadaşlarımı mesleki sorumluluklarının getirdiği cezai durumlarda nasıl yüzüstü bırakacağınızı göstermeye çalışıyorum. İlerde bir durumla karşılaştıklarında "Biz bu parayı o zaman ne diye verdik" demesinler diye yazıyorum. Buyrun açık sohbet poliçenizin tamamını paylaşın arkadaşlarla yorumlayalım. Hatta yorumlamadan size bir soru sordum hala bir şey söylemiyorsunuz. Size benim tutmadığım belgelerden ötürü tazminat cezalarına maruz kalırsam sigorta şirketi olarak bu tazminatları ödeyecek misiniz diyorum Cevabınızı bekliyorum.
 19. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  16 Mart 2006 Tarihli Resmi Gazete
  Sayı: 26110

  Devlet Bakanlığından:
  MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI GENEL ŞARTLARI
  A.4 Aksine Sözleşme Yoksa Teminat Dışında Kalan Haller, Tazminat Talepleri ve Ödemeler
  A.4.1 Aksine Sözleşme Yoksa Teminat Dışında Kalan Haller
  a) Herhangi bir bilgisayar esaslı veya elektronik ortamda saklanabilir, yazılı, basılmış veya herhangi bir yöntem ile (veya benzer bir şekilde) tekrar çoğaltılmış olsun veya olmasın her tür belge kaybı veya sigortalının bakım, gözetim ve kontrolüne verilmiş bilgi ve malzemenin kaybı, suistimali veya imha edilmesi; Bu maddeye göre kandırmıyor musunuz insanları ? Bana sadece poliçenizde buna karşı koyduğunuz bir madde gösterin utanmak istiyorum.
 20. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  özür dilerim ama düştüğünüz nottan; sizin gerçekten sigorta kapsamı konusuna hakim olmadığınızı anlıyorum. bu kadar öfkelenerek cümlelerinizi sert bir uslupla kurmanıza gerek yok :)
  yine yazdıklarımı tam okumamışsınız :)
  şu anda sigortacılık alanında çalışmadığımı/ iş güvenliği alanında hizmet verdiğimi bir kez daha belirterek; prim gibi bir kaygım olmadığını tekrar vurgulamak isterim. Size önerim poliçeyi satın aldığınız acentedeki profesyonel mesleki sorumluluk sigortası içeriğine hakim teknik personelden yeterli bilgileri almanız olacaktır.
  İyi çalışmalar dilerim.