1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenliği uzmanlari mesleki sorumluluk sigortasi

Konusu 'İş Hukuku ve SGK Uygulamaları' forumundadır ve Gülgün Pınar tarafından 1 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu alandaki poliçemiz ile 24 Kasım 2010 dan itibaren hizmet vermekteyiz. Meslek yasası ve uygulamaları ile birlikte sigorta içerisindeki örneklemeler de çoğalacaktır.

Bunu ben paylaşmadım siz paylaştınız.
  2. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Haklısınız BEN paylaştım, bir sigorta şirketinin acenteliğinde; mesleki sorumluluk sigortaları uzmanı olarak 3 yıl (görev aldığım işler konusundaki sorumluluk ve misyon bilinci ile mütevazi olamayacağım beni bağışlayın :) ) layıkıyla ve müşteri memnuniyetini de kazanarak görev aldım. Şu anda sizlerin iş mevzuatı, kanunların getirdikleri, iş kazaları ve SGK ile ilgili bilgilerimi paylaştığıım bir firmanın iş geliştirme koordinatörlüğünü yapıyorum.
    Neredeyse şahsi savaş açtınız efendim, siz bir iş güvenliği uzmanısınız, güvende miyim şüpheye düştüm :)
    Hoşçakalın :)
  3. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yok est. siz ben çalışmıyorum sigorta şirketinde deseydiniz ben de bilgilendirme amaçlı yazıyorsunuz derdim ama siz direk poliçemiz ile hizmet veriyoruz diyince bende bir an hala Merka Sigorta da çalışıyorsunuz burada sigorta satmaya çalışıyorsunuz sandım. Siz sadece bilgilendirme yapmışsınız demek ki burada pazarlama yaptığınızı düşündüm bir an. Hoscakalın
  4. fatihoyalı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2554
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    uzmar gemi inşa.
    isg uzmanının bu sigorta ile bilinç altında çalışacağı ve mesleki anlamda belli bir rahatlık vereceğini düşünüyorum, bu işin uzmanı ise bu işte hata payı olmamalıdır.
  5. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1. durum Mesela bir yerde bir yangın çıktı birileri öldü ve sen oranın uzmanısın ve acil durum eylem planı yapmamışsın ve bundan doğacak tüm cezai işlemlerde tek başınasın sigorta aradan çekilir
    2. durum Aynı durumda acil durum eylem planı yapmışsın fakat yangın söndürme ekibindeki üyelerden birisi işten çıkmış sen bunu güncellememişsin bundan doğacak cezai işlemlerde sigorta devreye girer

Sen bir İSİG Uzmanı olarak ve devletin denetleme yapısını bildiğini varsayarak söyle şimdi 1. durum ile 2. durum arasındaki farkı ve tazminatları gözünde bir canlandır. 1. durumda kurtuluşun var mıdır ? 2. durumda herhangi bir cezai sorumluluğun olacağını düşünüyor musun ? Eğer 2. duruma göre cezai sorumluluğum olacak diyorsan ve sigorta seni rahatlatıyorsa bir uzman olarak düşünme yaptır. Ama bana sorarsan 2. durum göz ardı edilecektir fakat 1. durumdan muzdaripsen cezayı yeme ihtimalin çok yüksek ve güvendiğin sigorta şirketin sana "Kusura bakma kardeş eksik belgen var" diyecek. Bu basit bir örnekti sadece.
  6. fatihoyalı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2554
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    uzmar gemi inşa.
    ben de şunu söylemek isterim ki basitçe bir isg uzmanının acil durum eylem planı yapmama ve acil durum eylem planına dahil olan kişileri güncel tutmama gibi bir ihtimali olamaz.İsg uzmanının olduğu açılan davaları incelediğinizde genel de çok uç noktalarda konular değil daha çok göz önünde bulunup yapılmayan ve ihmal edilen konulardan yargılanıyorlar bu kapsamda ben sigortadan yana değilim anlamında değilde , sigorta kapsamında isg uzmanına verebileceği bilinç altında ki rahatlıktan bahsediyorum...ama tabiki söylediğiniz 1.durumda sigorta kapsamında değilse yaptırmanının bir anlamı yok diye düşünüyorum.
  7. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İşte bende onu tartışıyorum burada sigorta satmaya çalışan arkadaşla. Ben yaptırdım pişmanım diyorum boşu boşuna 2000 TL verdim hiç bir işe yaramaya bir sigortaya. Ben poliçeleri okumadan şirkete okey dedim şimdi pişmanım.
  8. fatihoyalı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2554
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    uzmar gemi inşa.
    böyle durumlarda poliçeyi iyi okumak gerekir,umarım yaptırmayan arkadaşlar burdan anlarlar :) geçmiş olsun bu arada :)
  9. ASLIHAN ÇALIŞKAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    24865
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ayrıntılı mail atarsanız çok sevinirim.
    asli_glb@Hotmail.com
  10. seniso İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu sigorta meselesinin ana konusu istisnalar orada da kişinin görevini tam yerine getirmemesi gibi bir madde oluyor o madde de olayı kopartıyor çünkü benim işi yaparken birşeyleri kaçırmış olmalıyım ki bana ceza gelsin benim bir kusurum olacak ki ceza alayım bunu karşılamadıktan sonra anlamı kalmıyor
  11. Ben yaptırmayı düşünmüyorum.Yada yaparsamda sözleşmeye madde ekler çıkarırım.Gülgün hanım üzerine alınmasın ama sigorta şirketleririnin hemen hepsi iş para ödemeye gelince 1 lira vermemek için 5 yıl süründürürler..
  12. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Tuncay Bey ne yazık ki sigorta şirketim yok :)) alınacak konumda değilim; iş güvenliği alanında koordinatör olarak çalışıyorum. önceki işim de özellikle mesleki sorumluluk sigortaları konusu idi.
    Bu bilgilerim ve deneyimim ile; konu hakkında görüş ve naçizane önerim :
    şu anda mesleki ve yasal mevzuat ve işleyişi ile ilgili çok fazla sorun yaşanan bir süreçten geçildiğini düşünürsek; mesleki sorumluluk sigortaları ve mesleğin kanuni çerçevesi hakkında bilgi sahibi olan sigorta danışmanından içeriği ile ilgili bilgi alarak; en kötüsü sigortalanmaktır.
    Kazasız işler dilerim.:)
  13. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Önemli olan iş kazası sonucunda oluşabilecek rücu davalarının karşılanmasıdır. Bunu karşılıyor musunuz ? YOK. E neye yardımcı oluyorsunuz hiç. Bize bir kaç tane örnek verir misiniz x olay sonucunda y uzmanının karşı karşıya kaldığı tüm masrafı karşıladık var mı örneğiniz bence yok. Sadece yargıtay kararlarını yazıp bakın her yerden bu iş size kalır demeyi biliyorsunuz. Şunu söylebilirsiniz ama y uzmanı 1 yıldır ....... TL bize ödeme yapmış.:) (Sigortası var diye işini de sallamıyordur garibim. ) Y olayı gerçekleştiğinde, sigorta avukatlarına evraklarını teslim edersin, uzmanı kurtarmak yerine, biz bunun nereden açığını buluruz da ödeme yapmayız onun yolunu bulmaya çalışacaklarını düşünüyorum.
  14. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sigorta şirketim yok; iş güvenliği alanında koordinatör olarak çalışıyorum.:)
    iş güvenliği mesleki sorumluluk sigortası yaptırdıktan sonra, böyle bir durum ve gerekçesiz karar ile hasar ödemesi yapılmayan; sizin bildiğiniz bir örnek varsa, lütfen paylaşınız; hep birlikte bilgilenelim.
    mesleki sorumluluk sigortaları ve mesleğin kanuni çerçevesi hakkında bilgi sahibi olan sigorta danışmanından içeriği ile ilgili bilgi alınması önerimi yineleyebilirim, neticede poliçeler ihtiyaridir; sigortalanmak kişisel tercihe bağlıdır...
  15. zeynep_koc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir bahane bir açık bulup ödeme yapılmıyor boşuna yaptırmayı üç kuruş paraya göz diktiler
  16. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    iş güvenliği mesleki sorumluluk sigortası yaptırdıktan sonra, böyle bir durum ve gerekçesiz karar ile hasar ödemesi yapılmayan; sizin bildiğiniz bir örnek varsa, lütfen paylaşınız; hep birlikte bilgilenelim.
  17. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Burada gulgun hanima karsi bir cephelesme var gibi algiladim.
    Aylar once bende bu konuda sigortcilara guvensizligimi bildirdim.
    Gulgun hanimdan ayrintili bilgi istedim sagolsun on numara bilgilendirme yapti.
    Policenizi bana yaptirin demiyor. Arastirin. Normalde sigorta acenteleri ornek police paylasmazken kendisi size bunu sunuyor.
    O policeyi alin, istediginiz maddeleri silin ve ekleyin ve baska acentalarla gorusup istediginiz maddeleri koyun.
    Burada kendisi danismanlik yapiyor bize.
    Bence tesekkuru hak ediyor.
  18. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba,
    bir sorum var, hem konuyu dağırmış oluruz :D
    geçen sene yaı krediden sigorta yaptırdık. ancak bu sene yenileme zamanı gelince yenilemek istemediler. araştırma yapıyor broker, hiç bir sigorta firmasının iş güvenliği uzmanlarına mesleki sorumluluk sigortası yapmak istemediğini söylüyor.
    var mı böyle bir şey? şu anda bu sigortayı yapan bir sigorta tanıyor musunuz?
  19. murat_sahin29 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64326
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  20. Gülgün Pınar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge