1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Iş güvenliğinde devlet desteği için artık başvuru yapılabilecek

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 1 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İş Güvenliğinde Devlet Desteği İçin Artık Başvuru Yapılabilecek

  Bilindiği üzere, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun “İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin desteklenmesi” başlıklı 7 nci maddesinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yerine getirilmesi için Kamu kurum ve kuruluşları hariç ondan az çalışanı bulunanlardan, çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için devlet desteği yapılması öngörülmüş, daha sonra da uygulamanın ayrıntıları ile usul ve esaslarını belirten İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin Desteklenmesi Hakkında Yönetmelik ve İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ yayımlanmıştı.

  Son olarak konunun uygulayıcısı olan Sosyal Güvenlik Kurumu da bir Genel Yazı çıkararak tüm müdürlüklere gönderdi. Artık bu destekten yararlanacaklar kapsamına giren ve yararlanmak isteyen işverenler Kurum ünitelerine başvuruda bulunabilecek.

  Başvurular, işyerlerinin tescil edildiği Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne /Sosyal Güvenlik Merkezine Tebliğ ekinde yer alan başvuru formu ile yapılacak. Aynı işverenin Türkiye genelinde birden fazla tescilli işyerinin bulunması halinde müracaat, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri başvuru formunda ayrı ayrı belirtilmek suretiyle işverenin merkez işyerinin tescilli olduğu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne /Sosyal Güvenlik Merkezine yapılacak. Başvuru formunda tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için ayrı ayrı olacak şekilde, destekten yararlanmak istenilen işyerlerine ait işyeri sicil numaralan ile ödemenin yapılacağı banka hesap numarası (IBAN) belirtilecek.


  Konuya ilişkin ayrıntılı bilgi ve açıklamalar; İş Güvenliğinde İşverene Devlet Desteği Uygulaması başlıklı yazıda yer almaktadır.

  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   54,9 KB
   Görüntüleme:
   4.565
 2. Mustafa bozye İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Sektör isg
  Bence osgb ile pazarlığı sıkı tutarsa işveren, kâra bile geçebilir