1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş güvenli eğitimi verebiliyormuyuz

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve n.asma tarafından 10 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erkan Bey veya Talha Bey sonuç olarak ben 5 çalışanı olan bir matbaanın risk analizini ve acil eylem planını hazırladım.
    İlave olarak eğitimde istedikleri için eğitim verip katılım sertifikası yada belgesi yapabilir miyim , yapamaz mıyım. 17 yıllık mühendisim ve öncesinde kalite sistem danışmanlığı da yapmış ve eğitimler vermiş biri olarak.
    Sakin bir şekilde cevaplayın lütfen.
  2. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    korkarak soru soruyoruz ne hoş di mi site yöneticileri?
  3. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Çünkü konuya tam hakim henüz değiliz, tecrübesizis ve çok fazla kanun var ayrıntılarını okuyamıyoruz . Ama önemli bir konu olduğu için yanlış yada hatalı bir işte yapmak istemiyoruz. Soruları tekrar tekrar sorabilmemiz normal 5-6 ay sonra belki 1 yıl zaten acemiliğimiz gidecek.
  4. Elçin Subaşi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BURTEZ OSGB

Eğitimi çalışanın bilinçlendirilmesi amacıyla tabiki verebilirsiniz ancak yasal olarak resmi belgede kabul görmesi için eğitimin arkadaşlarında belirttiği gibi işyerinden sigortalı isg uzmanı tarafından veya hizmet alınan OSGB tarafından verilmesi gerekir imza yetkisi ve geçerliliği bağlamında.

Eğitimi verebilecek kişi ve kuruluşlar
    MADDE 13 (1) Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;
    a) İşyerinde görevli iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından,
    b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,

eğiticilerin Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.
  5. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kesinlikle haklısınız ben de size katılıyorum yani burda ben soru sorduğumda "al bak bunda yazıyor"un mantığını ben çözemedim. arkadaşım ben ona bakarım da demekki bir bilenden akıl istiyorum yani buna tenezzül etmeyenin burada ne işi olduğunu anlamadım
  6. Elçin Subaşi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BURTEZ OSGB
    Yani işin esası resmi belgeye imza atacak işyerinde çalışan isg uzmanı yada imza yetkili OSGB çalışanı olmalıdır.
  7. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkür ederim.
  8. Elçin Subaşi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BURTEZ OSGB