1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş hijyen eğitimi hakkında

Konusu 'İş Hijyeni,Eğitimi ve Fizyolojisi' forumundadır ve Emir Karaosmanoğlu tarafından 20 Ocak 2014 başlatılmıştır.

  1. Emir Karaosmanoğlu İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    17439
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar,

    İş Yeri Hijyen Eğitimi Yönetmeliğinde ,

    Eğitimler, Genel Müdürlüğe bağlı öğretim kurumları tarafından verilir. İş yeri sahipleri ve işletenleri, komisyonca belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde bu eğitimleri çalışanlarına kendi imkânlarıyla da verebilir.

    Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü haricinde, bu eğitimleri işyeri sahipleri kendi imkanları nasıl verebilir ? Yardımlarınızı bekliyorum.

    Teşekkürler.
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Emir Bey
    Hayat Boyu eğitim müdürlüğü ( Ankara )
    ile yapmış olduğum görüşmeye göre ( 0312 - 212-68-80 dahili : 4153)
    1 - İşletmede İŞYERİ HEKİMİ olmaması durumunda ;
    İşletmeler Hijyen Eğitimi Yönetmeliği : Madde 6 da belirtildiği üzere Genel Müdürlüğe bağlı öğretim kurumlarına ( Halk eğitim , Mesleki Eğitim , Türem ve Olgunlaşma Müdürlüklerine ) başvuru yaparak İşletme içinde bulunan çalışanlarına eğitim verdirmek istediklerini belirteceklerdir. Eğer işletmede uygun eğitim yeri varsa eğitim işletme içinde , eğer yer yoksa söz konusu müdürlüğe ait yerde eğitim verilecektir. Eğitim Belirli bir ücret karşılığı verilmektedir.
    2 - İşletmede İŞYERİ HEKİMİ olması durumunda ;
    İşletmeler Genel Müdürlüğe bağlı öğretim kurumlarına ( Halk eğitim , Mesleki Eğitim , Türem ve Olgunlaşma Müdürlüklerine ) İşyeri Hekimi ile birlikte başvuru yaparak, İşyeri Hekimimiz aracılığı ile Çalışanlarımıza Hijyen Eğitimi verdirmek istiyoruz diye başvuru yapılarak, İşyeri Hekimine eğitim için onay alınarak İşletme içinde eğitim verilmektedir.
    söz konusu eğitim işini bu şekilde yapabilirsiniz.
  3. Emir Karaosmanoğlu İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    17439
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler Fatih Bey
  4. Deniz Kaya İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    79933
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    gıda mühendislerini heryerde oldugu gibi burada da sallayan yok sanırım. :)
  5. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

    • Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Tüm personelin hijyen eğitimi alması gereken yemekhane projesi için,işyeri hekimi il halk sağlığı merkezine işveren ile birlikte başvuruda bulundu,halk sağlığı merkezi hekimin adına bir eğitimci modülü açacak ve hijyen eğitimlerini vermesi için yetkilendirecek.
  6. Emir Karaosmanoğlu İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    17439
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  7. Emir Karaosmanoğlu İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    17439
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Halk eğitim müdürlükleri ile yaptığım görüşmemde, iş yeri hekimi olması durumunda, iş yeri hekimin öğreticinin eğitimi belgesi olması gerekiyormuş. O belge olmadan iş yeri hekiminin eğitim veremediğini söylediler. Bilginize arkadaşlar.