1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kanunu

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve ozgur keskın tarafından 9 Mart 2017 başlatılmıştır.

  1. ozgur keskın İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    111
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    merhaba arkadaşlar

    iş kanunun

    ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
    Ücret
    Ücret ve ücretin ödenmesi
    Madde 32

    .
    .
    .
    .
    "Meyhane ve benzeri eğlence yerleri ve perakende mal satan dükkan ve mağazalarda, buralarda çalışanlar hariç, ücret
    ödemesi yapılamaz."


    fıkrasından
    ne anlıyoruz.
    ben bır anlam veremedim :(
  2. Yener Keskin İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    140392
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yurtiçi Kargo
    İşçi maaşları bu tür işyerlerinde ödenemez. Yani kısaca kanun işçinin maaşını kendi işyerinizde ödeyin, dışarıda ödemeyin demiş.