1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş kazaları 50 milyar tl kaybettiriyor

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 23 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 81 ilde düzenlediği ’81 ilde İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri’nin Aydın ayağı yapıldı.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 81 ilde düzenlediği ’81 ilde İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri’nin Aydın ayağı yapıldı.
  Düzenlenen seminere İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Berk, Şube Müdürü İsmail Gültekin, İŞKUR Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli, sivil toplu kuruluşları temsilcileri ve işverenler katıldı.
  ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü’ hakkında sunum yapan Uzman Yardımcısı Fatih Değer, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 2011 verilerine göre yılda 70 bin iş kazası, bu kazalardan dolayı bin 700 ölümün gerçekleştiğini söyledi. Her gün iş kazalarından dolayı 5 kişi öldüğünü belirten Değer, “Bu kazalar kayıtlı olan, yani sadece buzdağının görünen kısmı. Bu seviyeyi aşağıya çekmek zorundayız. İşverenler ile birlikte çalışanlar da son derece dikkatli olmalı. Ayrıca, iş kazalarından doğan milli gelir kaybımız yaklaşık 50 milyar TL” diye konuştu.
  Rusya’da yaşanan Çernobil kazası ile dünyada iş güvenliği kültürünün ön plana çıktığını ifade eden Değer, “Bilgi ve eğitim bu kültürde çok önemli. Ancak sadece bilgi ve eğitim önemli olmuyor. Kadercilik anlayışı ile kurallara direnme de iş sağlığı ve güvenliği kültürü için sıkıntı oluşturuyor” ifadelerini kullandı.
  İşverenlerin makine ve sermayeye odaklandığını, insanı ise girdi olarak düşünmediğini belirten Değer, şunları söyledi: “İnsan, bir işletme için en önemli girdilerden bir tanesi. Olumsuz kazalarda piyasa içerisindeki prestij ve değer olarak değer kaybedersiniz. Güvenlik kültürünü mutlaka yerleştirmelisiniz. Çalışanlar ve işverenlerin bu konuda birlikte hareket etmesi lazım. Göz ardı edilen riskli davranışlardan kaçınılmalı”
  KAYNAK
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   49 KB
   Görüntüleme:
   21.602