1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazaları anaforunda uzman::ilk gittiğim şantiyede ve ilk defa ziyaret ettiğim gün yüksekten...

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    (25 Kasım 2014) Kaynak: Bolu Gündem Gazetesi

Altundağ İnşaat’a ait bir inşaatta çalışan bir işçi, yüksekten düşerek hayatını kaybetti.

Karaçayır Mahallesi’nde Altundağ inşaata ait olduğu belirtilen bir inşaatta çalışan İsmail Arabacıoğlu isimli işçi, 6. kattan aşağıya düştü. İnşaatta çalışan diğer işçiler, hemen Arabacıoğlu’nun yanına giderek 112 Acil Servisi aradılar. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan İsmail Arabacıoğlu isimli işçi, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.
  2. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Benim ilk gittiğim şantiyede ve ilk defa ziyaret ettiğim gün yüksekten işçi düştü. Biz hemen koştuk. Herkese kızdım hastayı hareket ettirmeyin 112 yi arayın diye. Ordakiler ambulans yarım saat gelmez deyip araca atıp götürdüler ve ben müdahale edemedim. Sonrasında ben de gittim acile. Yanlış hastaneye götürülmüş, doğru hastaneye gidilmesi için ilk gidilen hastane tarafından ambulans arandı. Ve hasta zaten hastanede oldığu için ambulans bu hastayı arka plana attı, ambulans yaklaşık bir saat sonra geldi. Neyse doğru hastaneye sevk edildi. Ailesine haber verdiniz mi dedim, yok dediler. Hasta taşeron işçisimiydi yoksa ana firma işçisimiydi diye sorduğumda çelişkili cevaplar. Hastanın sigortası var mıydı diye sorduğumda vardı galiba dediler. Meğersem sigortası bile yokmuş o an yaptılar. Hastane acili yüksekten düşen işçilerle doluydu. Derken bir polis belirdi, başka vakalar için ifadeye çağıdı birilerini. Tam o sırada baktımki bizim hastanın işvereni ortadan kaybolmuş, kalfası kaybolmuş ortalıkta yok. Ben tek başıma kaldım. Ailesi de yok haberleri de yok. Bir tek ben oturup dua ettim inşallah bişey olmaz diye. Hasta başımda çok fazla bir basınç var ve bütün vucudum uyuşuyor deyip kendisini çok fazla sıkıyordu. Allah'a çok şükür hastada kalıcı bişey olmadı. İlk şantiye günümdü, güne şantiye şefinin işveren vekilinin kim olduğunu onca sorularıma rağmen tespit edemememle başlayıp geç saatlere kadar acilde beklemekle bitirmiştim.

Yaptığımız iş çok kutsal. Allah uzmanların yardımcısı olsun.

burda en azından 112 aranmış. Allah ailesine sabır versin.
  3. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Deniz bey paylaşımınız için teşekkürler.