1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş kazaları katliam boyutuna ulaştı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 6 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  CHP'li Keskin: İş Kazaları Katliam Boyutuna Ulaştı
  CHP'li Keskin, 3. köprü inşaatında göçük sonucu 3 işçinin yaşamını yitirmesi sonrası yaptığı açıklamada, iş kazalarının katliama dönüştüğünü söyledi.


  haber.jpg

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Türkiye'de iş kazası sonucu ölümlerin katliam boyutuna ulaştığını söyledi. Keskin, "AKP iktidarı döneminde yaklaşık 12 bin emekçi hayatını kaybetmiştir. Analar ağlamasın edebiyatı yapanların, ne acıdır ki bu ölümler karşısında vicdanları nasırlaşmış durumdadır." dedi.

  "VİCDANLAR NASIRLAŞTI"

  İstanbul'da 3. köprü inşaatında göçük sonucu 3 kardeşin hayatını kaybetmesi dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Keskin, ülkede emeğiyle geçinen insanların ölümle burun buruna bir hayat sürdüğünü belirtti. Keskin, "İş kazası sonucu ölümlerde Türkiye Avrupa'da birinci, dünyada ise üçüncüdür. Bu bir utanç tablosudur. Türkiye'nin alnında kara bir lekedir." diye ifade etti.

  "UTANÇ TABLOSUDUR"

  Sadece geçen mart ayında 110 kişinin iş kazası sonucu öldüğünü vurgulayan Keskin, şunları dile getirdi: "İş kazası sonucu ölümlerin cinayetten bir farkı kalmamıştır. Çünkü devletin ciddi bir denetim eksikliği söz konusudur. Bu konuda taşeronlaşmanın önüne geçilmemiş, tam aksine teşvik edilmiştir. AKP Iktidarının aymaz tavrı, emekçinin kâbusu haline gelmiştir. Grizu patlamasını ve meydana gelen ölümleri bile 'kader' diyecek kadar vurdumduymaz bir akıl pusulasıyla değerlendiren iktidar, cennet vatanımızı emeğiyle geçinen insanlar için adeta cehenneme çevirmiştir."

  KAYNAK
 2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Her ne kadar iktidarın iş güvenliğinin uygulanması konusundaki adımlarını yetersiz buluyor olsam da. CHP millet vekilinin söyledikleri tebessümden ileri götürmüyor beni. Kendileri ne yapmış? Muhalefet olmak, hayatını kaybedenlerin üzerinden siyaset yapmak mıdır?
 3. Vekil sonuna kadar haklı geçmişte ne yapıp yapmaması önemli değil.hükümet Taşeronculuğu çıkardı 12 senede iş kazasından ölen kaç kişi var açın bakın...
 4. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Eskişehir
  Sertifika Numarası:
  45030
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
  iş kazalarını gündeme getirmesi açısından olumlu gibi görünse de, içeriğe bakıldığında iş güvenliği çalışmalarına bir arpa boyu kadar bile etkisi olmayacak tamamen siyasi düşünce temelli, iş kazasını üzerinden iktidara sözümona giydirme amaçlı bir açıklama...
  Açıkçası, iş güvenliği açısından kimseye faydası olmayan bu açıklamanın sitede yer almaması gerektiğini düşünüyorum...