1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazalarının sgk'ya bildirilmesi kaç iş günü içinde yapılmalıdır?

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve songuko tarafından 7 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    24 Aralık 2011 sorusu

16. İş Kanununa göre işverenler işyerinde meydana gelen iş kazasını ve tespit edilecek meslek hastalığını en geç kaç iş günü içinde yazı ile ilgili birime bildirmek zorundadır?
    a.10
    b.7
    c.3
    d.2
    Cevap:d-2

18 Mayıs 2013 sorusu
    89. 5510 sayılı kanuna göre ölümlü olmayan iş kazalarının SGK'ya bildirilmesi kaç iş günü içinde yapılmalıdır?
    a.1 b.2 c.3 d.4 (Cevap:c-3)

arkadaşlar bu 2soru birbirinden farklı mı birisi bana izah edebilirmi?
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Eskiden SGK ile birlikte Emniyete yahut Jandarmaya bildirim yapılıyordu. Şimdi sadece SGK ya online olarak yetiyor. Süreler farklı idi tabi.
  3. songuko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu tür soruların hepsinin cevabı 3 oldu o zaman?
  4. MEHMET BAŞTEKİN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    23016
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- 6331 sayılı kanunda değişti, kazaları sgk ya bildirme süresi 3 iş günü oldu, daha önce ki iş kanununda 2 iş günü idi.
  5. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    eskiden hem sgkya hem de çalışma bak. böl. müdürlüğüne bildirim yapılıyordu.

sgk 3 gün çalışma bak. 2 gün idi.
    (aaah ah bir dürü evrak işi vardı.)

sgk rapor için, çalışma bakanlığı da teftiş gerekiyor mu diye istiyordu bildirimi. hatta ikisinin formu da farklıydı.
    çalışma bak. gönderilen iptal edildi. sadece 3 iş günü içerisinde sgk kaldı.

ayrıca sgknınki de onlinelaştı. gerçi artık kendim apmıyorum ama 3 güne çıkması bundan diye biliyorum.
  6. Timur Yalçın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ben Bölge Çalışma Müdürlüğü'ne 2 gün SGK'ya 3 gün diye biliyorum. İlgili birimin Bölge Çalışma olduğu varsayılmış ancak 2 ve 3'te doğru cevaplar 24 Aralık 2011 için...
  7. Ayhan Söylemez İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    24 Aralık 2011 deki yönetmelige göre 2 gün (4857 Syaılık Kanun),Ancak 30.06.2012 sayılı kanuna göre ise ( 6331 Sayılı Kanun ) 3 gün dür.
  8. erdal salkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sgk 3 gün kesin ve net cevaptır