1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş kazalarında en riskli işletmeler kobi'ler

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 25 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İş kazalarında en riskli işletmeler KOBİ'ler

  [​IMG]
  Türkiye'de geçen yıl yaşanan iş kazalarının yüzde 76'sı bu büyüklükteki iş yerlerinde gerçekleşti.Sigorta kayıtlarına göre, Türkiye'de yaşanan iş kazalarının önemli bir bölümü küçük ve orta ölçekli işletmelerde gerçekleşiyor. Genellikle iş yeri sahibi ve akrabalarının çalıştığı mikro işletmeler de ciddi iş kazası riskleri barındırıyor.

  Türkiye'de geçen yıl 74 bin 871 iş kazası yaşanırken, bunların 21 bin 233'ü sadece 1-3 kişinin istihdam edildiği iş yerlerinde yaşandı. Yani iş yerinde gerçekleşen iş kazalarında bizzat iş yerinin sahibi ya da yakını yaralandı, sakat kaldı ya da yaşamını yitirdi.

  Bu iş yerlerinde yaşanan iş kazaları Türkiye'deki toplam iş kazalarının yüzde 28'ini oluşturdu.

  "Mikro işletme" olarak tanımlanan 10'dan az kişinin çalıştığı iş yerleri dikkate alındığında iş kazası sayısı 26 bin 119'a çıktı. İş kazalarının yüzde 35'i bu kapsamdaki iş yerlerinde gerçekleşti.
  İstihdamın 250'nin altında kaldığı küçük ve orta ölçekli işletmeler açısından bakıldığında iş kazaları sayısı 57 bin 180'i buluyor. Türkiye'deki iş kazalarının yüzde 76'sı bu kapsamaki iş yerlerinde yaşandı.

  Küçük ve orta ölçekli işletmelerde yaklaşık 10 milyon kişinin çalıştığı göz önüne alındığında, çalışanların yüzde 83'ünün iş kazası riskinin yüksek olduğu bir ortamda çalıştığı dikkati çekiyor.

  Sigorta kayıtlarına göre, iş yeri büyüklüğü itibariyle Türkiye'deki sigortalı ve iş kazası sayısı şöyle:

  1234.png

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   60 KB
   Görüntüleme:
   29.589