1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazalari ifade hakkinda...

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Mehmet Ali tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar iş kazalarında Karakola ifade vermeye İş Güvenliği Uzmanı gitmek zorunda mı?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    eğer saha da iseniz yada işyerinde iseniz ifadenizi almak isticeklerdir..ama genelde olay yeri tutanak tutarlar ve işyeri şantiye şefi yada işletme müdürünün ifadesini alırlar.
  3. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    ilk önce işveren mi gitmeli iş güvenliği uzmanı mı işletme avukatı ile mi görüşülmeli yoksa başka bir avukatla mı görüşülmeli ?
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şimdiye kadar jandarmaya çok defalar iş kazası nedeniyle haber verildi ben gitmedim ve ifadede vermedim hiç bu bir..

ikincisi ise 4 adet bilir kişi hazırladım bu bilirkişi için bana verilen dosyada İSG uzmanı ifadesine hiç raslamadım..

3 ise genelde işveren vekilleri bu hususlarda istim üztünde dir ve hala kurul daki uygulama koordinatörü yada işveren vekili atamasının ne olduğunu bilmezler..
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    yeni yasadan sonra değişmez mi?
    Yeni yasadan sonra değişmez mi?
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    olabilir...hatta isg uzmanları aranıyor WANTED diye haberlerde gazatelerde boy boy çıkar..hapse girmekten kaçtı yada hapse atacaktık da...
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Taslakta birinci sorumlu İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI olarak gösteriliyor yanlış mı anlıyorum?
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    jandarma değil,savcı çağırırsa yada hakim çağırırsa gidersin..jandarma gider tutanak tutar ve senin isterse tabi ifadeni alır..sen savcıya ve hakime uğramamaya bak..
  9. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

yolumuzu değiştirelim onları görünce :)
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yakalayler..yok öyle gaçma falan hikaye..
  11. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bugün iş yerinde bir işçi elini kesmiş (küçük bir kesik dikiş dahi atmamışlar) . Hastanede iş kazası tutanağı tutulunca olaya jandarma girdi. İSG uzmanı olarak ifade vermeye ben gittim (kaza geçiren elemanla birlikte). Jandarmada tutanak tuttular. Şikayetçimisiniz diye iki tarafada sordular şikayetçi olunmayınca tutanakları imzaladık jandarmadan ayrıldık. Savcılık falan çağırmadı. Böyle her türlü iş kazasına gitmek zorundamıyız diye kafama takıldı, sizinle paylaşayım dedim.
  12. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Arkadaşlar, bu durumlarda işveren veya işveren vekili ifade verir. Bizim ifade verme zorunluluğumuz yoktur. Ancak Savcı ve hakimlerin talepleri doğrultusunda hareket edilir. ERkan Bey'in de dediği gibi mümkün olduğu kadar gitmemeye karışmama çalısın bu konular kim tutarsa onun elinde kalıyor. Dik durup İfade verilir duruma gelmeyelim Böyle bir uygulamanın önüne geçmek lazım.
  13. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler.
  14. sadeist İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş kazası durumunda işveren ifadeye gitmemesi için işveren vekili konumunda resmi olarak birini atamak istese bununla alakalı yetkiyi kime nasıl vermelidir nasıl bi yol izlememiz lazım acil .bilen arkadaşlarımız varsa yönlendirirse sevinirim
  15. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Geçen gün iş kazası için karakoldan çağırdılar.
    Polis memurunun söyledikleri aynen şöyleydi.
    Savcılar yeni kanundan dolayı ilk başta İş güvenliği uzmanını istiyorlar denildi.İş güvenliği uzmanının ifade verdiği ve şikayetçi taraf yoksa soruşturmaya gerek yoktur diye celp gönderildiği belirtildi.Tabi iş kazasının çok hafif olduğu durum söz konusuydu benimki.
    İş kazasının durumuna göre daha farklı yollarda olabiliyor.
    İş güvenliği uzmanı olduğunuz içinde görevinizi yapıp yapmadığınız ile ilgili olarak bir nevi sorguya girer gibi oluyor insan.
  16. sadeist İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler