1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Iş kazalarina `kurban` önlemi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 20 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İŞ KAZALARINA `KURBAN` ÖNLEMİ
  ADANA`da, A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Seçil Özkılınç, iş güvenliğine para ayırmadığı halde, personeli iş kazası geçirmediği için her ay şükür kurbanı kesen işverenler olduğunu söyledi.
  Tarih: 19.10.2014 11:42:51

  [​IMG]

  Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA) - ADANA`da, A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Seçil Özkılınç, iş güvenliğine para ayırmadığı halde, personeli iş kazası geçirmediği için her ay şükür kurbanı kesen işverenler olduğunu söyledi.

  İş güvenliği uzmanlarının, denetledikleri işverenden maaş almalarının denetimi imkansız hale getirdiğini savunan Seçil Özkılınç, son dönemde yaşanan büyük iş kazalarının ardından iş güvenliğinin öneminin arttığını belirtti. İş güvenliğinin bir kültür olduğunu, hemen tüm iş yerlerinde uygulanmasının mümkün olmadığına inandığını kaydeden Özkılınç şöyle dedi:

  "İş kazalarından dolayı bu kadar can kaybının yaşandığı bir ülkede, aldığınız kararlar veya kesilen cezalarla iş kazalarının hemen durmasını bekleyemezsiniz. İş güvenliği uzmanları görevini yerine getirmeye çalışıyor. Ancak iş güvenliği uzmanının maaşını, işverenden alması çok büyük bir handikap. Bu uzmanın işini büyük ölçüde zorlaştırıyor. Neredeyse işini yapamaz hale getiriyor."

  BÜYÜK BÖLÜMÜ ÖNEM VERMİYOR`

  Bazı işverenlerin iş güvenliği ile ilgili hiç bir çalışma yapmadığını belirten Özkılınç şöyle konuştu:  a.jpg

  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • HABER.jpg
   HABER.jpg
   Dosya Boyutu:
   24,2 KB
   Görüntüleme:
   5.663
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ilk defa biri çıkıp derdini ve derdimizi anlattı,türkiyede sözüm ona derneklere ve demeçlere kapak olsun..haber özü itibari ile samimiyet ve gerçeklik taşıyor..Arkadaşım olması itibari ilede Seçil hanımla gurur duyuyorum..mevzu bukadar ironik anlatılır..İşverenin malesef türkiyede biyografisi bu..
 3. Seçil ÖZKILINÇ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  45689
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  İş güvenliği alanındaki desteğiniz ve içteklikle paylaştığınız bilgileriniz için ben çok teşekkür ederim Erkan Bey...
  Hepimiz BİRiz...
  İnsanlık için Sevgi, Barış, Huzur ve sonsuz Umut ile daima Güzelliklere...
 4. Seçil ÖZKILINÇ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  45689
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  2017-01-13 19.46.29isg.jpg 2017-01-13 19.48.55 isg.jpg