1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

"iş kazalarinda fatura işadamlarina kesiliyor"

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Salih ŞENER tarafından 29 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  100394
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu/NEVŞEHİR
  [Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı meclis toplantısı yapıldı. Meclis ve yönetim kurulu üyelerinin yanısıra disiplin kurulu ve meslek komitesi başkanlarının katıldığı toplantının açış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Seyit İnce, İş Güvenliği ve Sağlık Yasası’na değinirken, “Türkiye’de 2014 yılında seçimlerden sonra en çok konuşulan ve gündemi meşgul eden konu şüphesiz iş güvenliği ve sağlığı konusu.
  Soma’da yaşadığımız üzücü kazanın ardından İstanbul’da yaşanan asansör kazası konunun önemini ortaya koyuyor. Bu konuda işadamlarımızın gerekli hassasiyeti göstereceğinden şüphem yok” dedi.

  Daha sonra söz alan NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, İş Güvenliği ve Sağlığı konusunda yeni hazırlanan yasa taslağına işadamlarını temsilen görüş bildirdiklerini belirterek,

  “İş kazalarında tedbirsizliğin faturası genellikle işadamlarına çıkartılıyor. Bu sebeple çalışanların eğitilmesi konusunun önemini vurguladık.
  Tasarı halinde yeni iş güvenliği yasası işadamlarına ağır yaptırımlar getiriyor. Faturanın tamamının işadamlarına çıkarılmaması için bakanlık yetkilileri ile görüşmelerimiz sürüyor” dedi.]
  KAYNAK: http://www.muskarahaber.com/guncel/is-kazalarinda-fatura-isadamlarina-kesiliyor-h11838.html

 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Ne olmasını bekliyordu ki?
  Sanki her kaza sonucu direk iş adamı mı suçlanıyor.
  İlk önce Uzman içeriye bir alınıyor. Tüm faturanın ona kesilmesi için bütün çabalar sarfediliyor.
  Ama uzman sana şunu yapmamız lazım demiş, şuna dikkat edelim demiş, önerilerde bulunmuş ve sen kulak arkası yapmışsın ve kaza olmuş. Suçlu tabiki de iş adamı olacak. Bu belgeler ortaya çıkınca uzman serbest kalabiliyor zaten.
  Uzmanın zaten atladığı konuda bir sorun yaşanmışsa, fatura ona kesiliyor. Asıl haksızlık da burada başlıyor zaten. Kanun ve yönetmelik açıkça, her durumda oluşacak olumsuzluğun sorumlusu işverendir diyor. Daha titiz davranacak. Sırf kanun bir tane diyor diye 1 tane uzman değil, 2 uzmana cross check yaptıracak.