1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş kazası ölüme götürdü

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Akçiçek köyündeki bir taş ocağında meydana gelen iş kazasında, iş makinesinin devrilmesi sonucu altında kalan 40 yaşındaki Birol Doğan isimli işçi feci şekilde hayatını kaybetti

  HABER 2.jpg

  Ölümlü iş kazasının ardından Kıbrıs Postası’na özel açıklama yapan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanı Emir Taşcıoğlu, iyi niyetli olmanın can kaybını önlemediğinin altını çizerek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı iş sağlığı ve güvenliği konusunda denetim yapabilecek bir ekip oluşturmaya çağırdı.
  Kıbrıs Postası - Meryem EKİNCİ
  Akçiçek köyündeki Erfuca Akansu Taş Kırma Tesisi’nde çalışan Birol Doğan isimli işçi dün sabah 08:45 sıralarında aracının çıktığı yerden aşağıya düşmesi sonucu araç altında kalarak hayatını kaybetti.Girne Dağyolu üzerinde bulunan Erfuca Akansu Taş Kırma Tesisi dün sabah saatlerinde iş makinesi üzerinde çalışan Birol Doğan, aracının çalışmak üzere çıktığı yerden aşağıya devrilmesi sonucu iş makinesi altında kalarak feci şekilde can verdi.Kıbrıs Postası'nın elde ettiği bilgilere göre dün ön izinle adaya gelen Doğan işe önceki akşam başladı. Polis ekiplerinin olayla ilgili geniş çaplı soruşturması sürerken, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği de iş hayatını yöneten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı göreve davet etti.
  Taşcıoğlu: “Çalışma Bakanlığı yetkililerinin vicdanı sızlar mı bilemem”
  Kıbrıs Postası’na açıklama yapan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanı Emir Taşcıoğlu, iş kazasında hayatını kaybeden Birol Doğan’ın bir önceki gün akşam çalışmaya başlamasına dikkati çekerek, bu durumun anlaşılmaz olduğunu kaydetti.
  İyi niyetli olmanın can kaybını engellemediğinin altını çizen Taşcıoğlu şöyle dedi:“Tüm uyarılarımıza rağmen ekip kurup denetim yapmamakta ısrar eden Çalışma Bakanlığı yetkililerinin vicdanı sızlar mı bilmem ama bu sabah bir işçimizi daha bir taşocağı kazasında kaybetmiş bulunuyoruz. İnternete düşen habere göre adamıza dün gelip akşam çalışmaya başlayan 40 yaşındaki Birol Doğan, Akçiçek Taşocağında çalışırken devrilen taş kırma makinasının altında kalarak hayatını kaybetti.”
  “İyi niyetli olmak can kaybını önlemiyor”
  Hayatını kaybeden işçiye çalışmadan önce işle ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılmadığı anlaşılıyor, üstelik de çalışmaya akşam başladığı belirtiliyor. Bu durum anlaşılmazdır. Bu kaza ile beraber iş yerlerinde sadece risk değerlendirme yapılmasının yetersiz olduğu ve eğitim - gözetim ve denetimin olmazsa olmaz olduğu anlaşılmaktadır.Çalışma Bakanlığı yetkililerinin iyi niyetlerinden şüphemiz yoktur, ancak iyi niyetli olmak can kaybını önlemiyor. Artık yetkililerin bir an önce İSG kavramını tanıtıcı kamu spotları yapmasının ve ekip oluşturup denetim yapmalarının zamanı gelmiştir ve geçmektedir. Haklı da olsa hiçbir mazaret giden canların yerini tutmamaktadır.”

  http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/35/news/124902/PageName/KIBRIS_HABERLERI

  Ekli Dosyalar:

  • HABER.jpg
   HABER.jpg
   Dosya Boyutu:
   42,1 KB
   Görüntüleme:
   6.591
 2. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  eğer fotoğraf habere aitse bu taş ocağında ne basamak var ne şev eğitimi. eski tip galeri patlatma/dağ yamacında çalışma şeklinde son derece tehlikeli bir çalışma şekli. galeri tipi çalışma; Eskiden bir dağ yamacı içinde galeriler açılarak içinde ev tüplerinin patlatılarak dağın aşağı indirilmesi şeklinde bir çalışma şekli. Artık çok ilkel bir çalışma şekli. Ülkemizde ki taş ocaklarında durum eskiye nazaran iyi.