1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Iş kazası geçirenlere 'geçmiş olsun' mektubu

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 8 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Zonguldak İl Müdürlüğü, geçen yıl eylül ayında başlatılan proje kapsamında iş kazası geçiren 821 sigortalıya 'Geçmiş olsun' mektubu gönderdi.
  haber.jpg
  SGK İl Müdürü Kamuran Öner, mektup uygulaması ile sigortalılara devlet olarak yanlarında oldukları mesajı verirken, kurum ile ilgili bürokratik işlemlerde engellerle karşılaşmamaları için izleyecekleri yol hakkında da bilgi verdiklerini söyledi.
  SGK İl Müdürü Kamuran Öner, yardımcıları Yunus Demir, Okan Şentürk, Çiğdem Acar, koordinatör Elçin Türktüredi ve şube müdürleriyle düzenlediği basın toplantısında, '13-16 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası' nedeniyle yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Kurum olarak yaptıkları çalışmaları ve projeleri anlatan Öner, özellikle iş kazası geçiren sigortalılara yönelik başlattıkları mektup uygulamasına önem verdiklerini söyledi. Öner, şöyle dedi:
  "Geçen yıl eylül ayında başlattığımız uygulama kapsamında şimdiye kadar iş kazası geçiren 821 sigortalıya 'Geçmiş olsun' mektubu gönderdik. Maden ocaklarının yoğunluğu nedeniyle çok sık iş kazalarının yaşandığı kentte, iş kazası geçiren sigortalıların sosyal güvenlik şemsiyesi altında olduklarını hissettirmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda devlet olarak yanlarında oldukları mesajını veriyoruz ve kurum ile ilgili bürokratik işlemlerde engellerle karşılaşmamaları için izleyecekleri yol hakkında da bilgilendiriyoruz."
  Maden ocaklarının yoğunluğu nedeniyle kentte ayda 500-600, yılda ise 5-6 bin iş kazası meydana geldiğini kaydeden Öner, "Mektupta, kurumun telefon numarasını ve dosya numaraların da yazıyoruz. İş kazası geçiren yaralı sigortalımız bir sorunla karşılaştığında numarayı arayıp dosya numarasını söylediğinde, arkadaşlarımız kuruma gelmeden işlemlerini yürütüyorlar. Böylece sigortalıların istekleri yerine getirilmiş oluyor. Umarım bu projemiz diğer illere de örnek olur ve uygulanır" diye konuştu.
  Kaynak: DHA