1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazası hk.

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Fatma Akdağ tarafından 11 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Fatma Akdağ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar;
  5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası madde 13' e göre;

  c) Bir işverene bağlı olarak çalışan sigortalının, görevli olarak işyeri dışında başka bir yere gönderilmesi nedeniyle asıl işini yapmaksızın geçen zamanlarda,
  Başına gelen kazalar da iş kazasıdır.

  Sorum şu ;
  Çalışan görevli olarak işyeri dışına gönderildiğinde,örneğin;
  gönderildiği yerden yemek için çıkması durumunda başına gelenler de iş kazası mıdır?
  Görevlendirildiği adreste mi olması gerekir?
  Teşekkürler, İyi çalışmalar.
 2. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Fatma Hanım, işveren tarafından görevlendirme oldugu için iş kazasıdır.
 3. Fatma Akdağ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkür ederim Ali Bey,
  Peki aynı soruyu biraz değiştirsem; görevlendirme ile dışarı gönderilen çalışan giderken ya da dönerken şahsi bir işi için farklı bir yere uğrasa ve mesai saatleri içinde kaza geçirse aynı şekilde iş kazası mıdır?
 4. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  evet gene iş kazasıdır. ( içtihat 1: şirket yetkilisinin emri ile yetkilinin ev esyası tasıyan söforun işyerı kamyoneti ile yaptıgı kaza iş kazası olarak kayıtlara gecmıstır. 2. içtihat, işverenin görevlendirdiği eleman görevlendirdigi yerde aksam eglencesınde gecrıdıgı kaza iş kazası olarak ele alınmıstır.)
 5. Fatma Akdağ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  tekrar teşekkürler :)