1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazası sonrası doğacak masraflar

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Gizem Bir tarafından 27 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. Gizem Bir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sayın site üyeleri ,
  Sorum şu ,iş kazası olduktan sonra hastanede yapılan işlem (tetkikler ,muayene vs) masraflarını kurum (SGK) mu,işveren mi karşılamalıdır ?
  Anlaşmalı hastanelerde bildiğim kadarıyla SGK hepsini ödüyor
 2. alibzdgn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Eğer ki kazazedenin işe giriş sağlık raporu var ise SGK iş kazası payından karşılar
 3. Gizem Bir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  yanıt için teşekkürler ,işe giriş raporu yoksa ne olacak
 4. Yener Keskin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  140392
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Yurtiçi Kargo
  İşe giriş sağlık raporu olup olmadığına bakılmaksızın hastanede yapılan işlemlerin kendi payına düşen kadarını SGK karşılar. Tabi bunu çalışanın SGK kaydı olduğunu yani sigortalı olduğunu kabul ederek yazıyorum. SGK'nın karşılamadığı fark ücretleri de işveren karşılar.

  Kaza anında kimin işe giriş raporu var, kim hangi eğitimi almış ona bakılmaz. Gerekli tedaviler yapılır, SGK sonra isterse araştırabilir, işveren ihmali veya uygunsuzluk varsa işverene rücu davası açarak yaptığı masrafı talep eder.
 5. Gizem Bir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kurumun karşıladığı pay yaklaşık % kaçtır ,sonuçta acil veya ilgili poliklinik girişi olacak ,tetkikler ,istirahat raporu ,gerekli durumlarda ameliyat ,yatış masrafları vs içinden
 6. Yener Keskin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  140392
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Yurtiçi Kargo
  Pay her işlem için farklıdır.