1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazası sonuçlandı isg uzmanına 20 bin tl ceza

Konusu 'Köşe Yazıları' forumundadır ve _kaanmert tarafından 19 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. burak akşehirli İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    95871
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar herhangi bir ölümlü kazada ceza davası görülüyor ve sonunda taksirle adam öldürmekten yargılanıp hapis cezası alıyorsunuz.Sonrasında erteleniyor veya hüküm giyiyorsunuz ben para cezasını anlayamadım.Saygılar!
  2. Amar bin hüseyin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63964
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hiç mail gelen oldu mu ?arkadaş mail atacaktı. ben adres vereyim postalasın ömer kavak

Karşıyaka Mah. Sakarya Bulvarı Saydaoğlu İş Merkezi No:222 kat:2
  3. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    günah keçisi olarak uzmanı seçmek ayıptır , haksızlıktır... yazık...
  4. Aynur Kayapınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kimya Mühendisi
    ayıptır herkesin elinden tutamasınız ki...eğitimini vermişmisiniz ,sınav yapmışmısınız ,talimatları okutup imzalatmış mısınız...önce bunlara
    baksınlar...
  5. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Katılıyorum. Doğru cümlelerle ifade etmişsin
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Ağustos 2016 ---
    Duygularıma tercüman oldunuz
  6. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Hocam senin o dediğin hükmün açıklanmasının geri alınması. Yani 5 yıl süre veriyor. Bu süre içinde tekrar benzer olay olursa ikisinin faturasını birden kesiyorlar. Burada erteleme yok. Direk yapıştırmış adamlar.
  7. AHMETBUYUKSAR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    KAAN BEY, BİLİRKİŞİ RAPORUNU BANA DA ATABİLİRMİSİNİZ? BU İNSANLA İŞ GÜVENLİK UZMANI DEĞİLMİ? MEVZUATI BİLMİYORLARMI?
  8. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
  9. Arzu Kürekçioğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilirkişi raporunu bana özelden gönderir misiniz ?
    arzukurekcioglu@gmail.com

10. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
  11. bayramdagli İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1234
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    DEĞELİ UZMAN ARKADAŞLAR MALESEF BENİM DAVAMDADA BİLİRKİŞİ RAPORUNA DEFALARCA İTİRAZ ETTİK AMA HER YENİ BİLİRKİŞİ ÖNCEKİLERE YAKIN ŞEYLER YAZIYOR TAMAMEN MASA BAŞINDA YÖNETMELİK MADDELERİNİ RAPORA YAZIYOR HOOOP GELSİN 400 TL. BENDE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM O BİLİRKİŞİLERE. BİRGÜN ONLARDA BİR KAZA YAŞADIĞINDA ANLARLAR İGU NUN NELER YAŞADIĞINI.
  12. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    peki mesleki bilirkişiler mi yoksa iş güvenliği uzmanı bilirkişiler mi bunlar?
  13. Amar bin hüseyin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63964
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    YA ARKADAŞIM MANİPULASYON BUNLAR ,HİKAYE UYDURMUŞ ,TAKTİK YANİ ,DÜŞÜKLÜĞÜN DANİSKASI ,HANİ SOSYAL MEDYADA YALAN ÇOK YA ARKADAŞ Bİ YERİNDEN HİKAYE UYDURMUŞ, MİLLET İŞ ALMASIN BENİM PİYASAM ARTSIN HESABI, PİYASA BİLMEM NELERİ BUNUN GİBİLER
  14. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Ekte 2 yıl önce sonuçlanan kazayı paylaşıyorum. Ama gaz verdiğin için değil bunu bilesin. Ne dersen de diğerini (şu an konuştuğumuz konuyu) paylaşamam. Dediğim gibi arkadaşımın yaşadığı olay ve onayı yok. Ayrıca kurduğun cümlelere dikkat et. Benim ilk aldığım sertifika sıralamam 500 ün altında. 63964 lerde değil.
    http://www.isgforum.net/threads/iş-güvenliği-uzmanlari-hapse-girmemeli.13022/#post-103289
    Bu arada sevgili kardeşim sen ne konuşursan konuş benim yalancı olduğumu düşün. AMA BEN YİNEDE BENZER BİR OLAYIN SENİ BAŞINA GELMESİNİ İSTEMEM. ALLAH SENİ KORUSUN.

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      615,6 KB
      Görüntüleme:
      161
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      1,3 MB
      Görüntüleme:
      150
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      1,2 MB
      Görüntüleme:
      129
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      1,2 MB
      Görüntüleme:
      124
    • 5.jpg
      5.jpg
      Dosya Boyutu:
      1,1 MB
      Görüntüleme:
      123
    • 6.jpg
      6.jpg
      Dosya Boyutu:
      1.010,6 KB
      Görüntüleme:
      127
  15. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    şimdi bu bilirkişi arkadaşa sormak lazım iş güvenliği uzmanı şantiye şefimidir?, ustabaşımıdır, yoksa amele çavuşumudur? çoban değil ya bu adam " adeta başı boş çalışmaya terkedilmiş" ameleyi güdsün
  16. Amar bin hüseyin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63964
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aslında burda güzel anlatılmış kaan mertin paylaştığı durumdada aynen böyle olmuş,para cezası yok,hükmün okunması geri bırakılmış,2. suçta para cezası olur (5 yıl içinde suç işlersen),ayrıca 5.yıldan sonra bu hüküm siliniyor
  17. Ali Fizik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31838
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilirkişilik Mesleği uzmanlık gerektiren ve her iş kazası için uzmanlık alanına göre personelin görevlendirilmesi gereken bir meslektir. Ama maalesef ki bu mesleği de hakkıyla yapamayan ve bu mesleği hakkıyla yapan insanları da karalayan iş bilmez bilirkişilerle de karşılaşıyoruz. Ve bu yetmezmiş gibi "Bilmeyenkişi"lerin yazmış olduğu safsatalarla dolu raporları şöyle bi gözden geçirip okuyup anlayan hakimler de olmayınca saçma sapan kararların çıktığı davalar görmemiz kaçınılmaz hale geliyor. Bu bilirkişi belli ki bu raporu sırf para kazanmak uğruna yazmış ve hiç birşey bilmediği de apaçık ortada. Yahu o mesleği yapacaksan eğer hakkını vererek yap. İnsanların hayatlarıyla oynamak bu kadar kolay olmamalı. İş Güvenliği Uzmanları büyük sorumluluklar altında çalıştıkları yetmiyormuş gibi üstelik maaşlarını da patronlarından alıyorlar. Hal böyle olunca da İSG Uzmanlarının istedikleri şeyler yapılmıyor ve hep illegal yollardan işler yürütülmeye devam ediliyor. Bu durum sonucunda da iş kazalarının yaşanmaması sadece sürpriz oluyor. Gerekli önlemlerin alınmasını sağlamayan ve yapmayan kişi işverendir ve birinci derece o sorumludur. İşveren öneride bulunur İşverene rehberlik eder. Rapor yazan bilirkişilere sesleniyorum; Lütfen elinizi vicdanınıza koyup da suçsuz insanları mağdur ederek rapor yazmayın...
  18. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Vallaha mı? Biz bilmiyoduk 5. yılın sonunda silineceğini. Hem senin okuman yok mu? KİM DEMİŞ PARA CEZASI YOK DİYE? NE İÇİYOSUNUZ SİZ? 4500 TL den her birimize hükmün açıklanmasının geri alınması yapıldı. Bunu ÖDEMEDİK ve 5 yıl süre verdi. Ama iyi okursanız en son sayfadaki kare içine alınmış miktarları toplu olarak ödedik. Ektedir. Hey ALLAH ım yaa.
    Adamın geliş gidiş masrafları, adamın hastane masrafları, mahkeme masrafları bilmem ne işte.

ADAMSIN

Ekli Dosyalar:

• 6.jpg
      6.jpg
      Dosya Boyutu:
      1.010,6 KB
      Görüntüleme:
      89
  19. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Yıl 2011 de Konya nın en büyük firmasının fabrika inşaatında çalışmıştım. Yüklenici firma ile iş görüşmeye gittiğimde KOORDİNATÖR' ün ilk sorduğu soru şu oldu: ''Biz seni yasal olarak işe alıyoruz. Zaten İSG ci bulundurmak zorunlu. Peki şimdi iş kazası olursa sorumluluğu sen mi alıyorsun? Yani biz seni işe alırsak iş kazaları cezaları yükümlülüğünden kurtulr muyuz?''
    İSG cilere sahip çıkan yok apaçık ortada. Birilerinin buna dur demesi gerek. O birileri varsa uyku modundan çıksın artık.
  20. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Adam bıçaklayana bu cezayı vermezler 400 kere hırsızlık yapmış herife erteleme vermeden serbest bırakıyorlar. Adamın ağzını burnunu dağıtsan maksimum 4000 tl ceza verirler o da şahidin varsa Nasıl iş la bu