1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazası ve meslek hastalığı bildirimleri-tahmini banko soru

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Mürüvet Hazel Öztekin tarafından 19 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. 1-) işveren, iş kazalarını kazadan sonraki kaç iş günü içinde SGK'ya bildirimde bulunur?
    a)3 b)4 c)5 d)7
    Cevap: 3
    2-) İşveren,Sağlık hizmeti sunucuları veya işyeri hekimi tarafından kendisine bildirilen meslek hastalıklarını öğrendiği tarihten itibaren kaç iş günü içinde SGK'ya bildirimde bulunur?
    a)3 b)4 c)5 d)7
    Cevap: 3
    3-) Sağlık hizmeti sunucuları kendilerine intikal eden iş kazalarını,yetkilendirilen sağlık sunucuları ise meslek hastalığı tanısı koydukları vakaları,en geç kaç iş günü içinde SGK'ya bildirir?
    a)3 b)4 c)5 d)10
    Cevap:10
    İzlediğim konularda bu bildirim konusunda karmaşa oluşmuş son forum konularında.Bu konuyu aydınlatmak istedim.
    Yukarıdaki 3 soruyu iyi okuyup anlamanızı tavsiye ediyorum.Sınavda herkese başarılar dilerim.
  2. worldofsofi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72896
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sağlık hizmeti sunucuları kim, işveren bildirdikten sonra onlar niye bildiriyor? anlamadım ama ezberliycez işte:/
  3. korfezli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    sağlık hizmetleri sunucuları: yani hastaneler..
    sadece 10 güne kadar rapor verebildikleri için, 10 gün süreleri var diye düşünebiliriz..
  4. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    işveren bildirimi unuttuğunda, süreyi geçirdiğinde veya kasıtlı bildirim yapmadığında ikinci bir denetim mekanizması olarak hastaneleri devreye sokmuşlar. gayet yerinde bir uygulama...