1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazası

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Timuçin Günesen tarafından 19 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Timuçin Günesen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    gimdes
    Arkadaşlar biz sertifikalama yapan bir derneğiz yanımızda part time denetçi götürüyoruz bu denetçiler bazan çalışan olabiliyor ve iş yerlerinden izinli geliyorlar bazanda bağımsız olabiliyorlar.
    sorum şu: bir iş kazası durumunda sorumluluğumuz ne olur ya da ne gibi önlem almamız gerekiyor.
  2. Sizin namınıza çalıştıkları günler için sigorta pirimleri yatırılmalı, yaptıkları işle ilgili tehlikeler irdelenmeli ve değerlendirilmeli ayrıca hepsine genel bir iş güvenliği eğitimi verilmelidir şeklinde düşünüyorum.
  3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Götürdüğünüz yerde başına bir iş kazası gelirse öncelikle gittiğiniz işyerinin sorumluluğu vardır. Sizde o götürdünüz kişinin işvereni sayılırsınız bir bakıma... Ama dernek olduğunuz için prosedür nasıl işler bilemiyorum ama götürü iş yapan bir firma olsanız(taşeron filan) sigortasız eleman çalıştırmaktan bir kere ceza alırdınız... Dernek olduğunuz için çok fazla yorum yapamıyorum bu konu beni aştı o_O
  4. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    bu denetçiler işyerlerin de geldikleri için işverenleri sorumlu olur siz bunları par time çalıştırdığınız için siz sorumlu olursunuz ayrıca sertifikalama yaptığınız yerin sorumluluğu vardır.
  5. Timuçin Günesen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    gimdes
    Suat Bey peki ne gibi önlem almalıyız?
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bana kalırsa günlük sigortalamak, yapılan işin niteliğine göre, denetleme yapılacak yerlerin niteliğine göre eğitimler verip kayıt tutmak, genel olarak gidilecek her farklı yer için risk değerlendirmesi yapıp oluşabilecek riskler konusunda gidecekleri uyarıp tehlikeler konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamak gereklidir diye düşünüyorum.
  7. Suat Zengin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    127209
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB
    Sait beye ilave olarak bağımsız gelen kişilerin sigorta pirimini yapmanız, gerekli eğitimi bağımsız gelen ve part time gelen kişilere vermeniz lazım. Gittiğiniz kurumun olası riskleri konusun da bilgi edinmeniz lazım
  8. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    Gittiğiniz firmalarda ziyaretçi oryantoayon formları olabilir.
  9. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Aslında bende aynen bunu demek istemiştim.
    Bunun dışında oryantasyon formu denetleme yapılacak yerde yapılabilir. Denetleme yapılacak yer görülmeden uzaktan oryantasyon olacağını sanmam. Onun da öncesinde bilgilendirme, denetleme yapılacak yer heyet ile ön oryantasyon yapılıp bilgilendirmeler üzerine denetlemeler yapılırsa iş güvenliği açısından bana kalırsa emniyetli çalışma yapılmış olur. Bunun için epey zaman gidecektir elbet ama eğer güvenlik ve önce emniyet derseniz bu zamana riayeyet edilebilir.
    Saygılarımla.
  10. Timuçin Günesen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    gimdes
    Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür eder aday arkadaşlara cumartesi günkü sınavda başarılar dilerim bende dua beklerim