1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iş kazasını çsgb na bildirme yükümlülüğü devam ediyor mu?

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Alper Güler tarafından 23 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    merhaba arkadaşlar, çalıştığım kurumda geçen hafta ben sınıf yükseltme sınavı için yıllık izin kullandığım sırada iş kazası meydana gelmiş kazalı hastanede 2 gün iş göremezlik raporu almış, motor bakım atölyesinde ayağının üzerinden araç geçmiş. bu kazayı 2 iş günü içinde çsgb ye bildirme yükümlülüğümüz devam ediyor mu? ( iş kanunu 77. madde) SGK ya hastane zaten anında bildirdiği için ayrıca bizimde bildirmemiz gerekiyor mu ?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    SGK ya sistem üzerinden 3 ıs gunü ıcınde bıldırım yapacaksınız.csgb nerden çıktı sımdı 6331 sayılı kanunda yazıyor hersey.
  3. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    çalışma ve iş kurumu il müdürlüğü
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Isverenlerimin SGK sistemine girip bizzat bildirimde bulunduğum çok olmuştur.sen birde kanunu bi daha oku.linkte tıkla..oku okuyunca aklında kalır.
    1. [PDF]
      6331 sayılı iş güvenliği kanunu - Çalışma ve Sosyal Güvenlik ...
      www.csgb.gov.tr/csgbPortal/ShowProperty/.../csgb/.../kitap/kitap03_6331

kapsayacak bir düzenleme zorunlu hale gelmişti. Bu ihtiyaçtan hareketle tüm sosyal tarafların da görüşünü alarak 6331 Sayılı İş. Sağlığı ve Güvenliği Kanunu' nu ...
  5. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    hocam kanunu okudum ben 6331 den bahsetmiyorum 4857 madde 77. de iş kazaları ve meslek hastalıkları 2 iş günü içinde ilgili bölge müdürlüğüne bildirilir diyor. ona kafam takılmıştı. geçmiş iş kazalarına baktım personel dosyalarında çalışma ve iş kurumuna bildirimlerde bulunulmuş ve ekinde de polis tutanaklarıyla
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    O eskındendi...şimdi sgkya Bıldırımler yapılacaktır...
  7. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    bu arada sınavdan dolayı tebrik ederim sizi, bizde b sınıfı olduk gibi
  8. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Normal'de iş kanununda olduğu için devam edilmesi gerekiyor. Fakat dediğiniz gibi şuan bizim iş yeride sadece SGK bildiriyor.

İşletmeler için iş kanunuda 6331 gibi geçerli.